دانستنی های مد و زیبایی

» دکوراسیون » هفت سین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۴

 کد خبر: 14718
 88 بازدید

هفت سین

ایده برای سفره هفت سین سال ۱۳۹۸   همانطور که می دانید نوروز مهم ترین جشن باستانی مردم ایران است و از زمان قدیم رسم بر این بوده است که مردم از اوایل ماه اسفند خودشان را برای این جشن کهن سال با شکوه آماده کنند. بعد از خانه تکانی و خرید عید و به […]

ایده برای سفره هفت سین سال ۱۳۹۸

 

همانطور که می دانید نوروز مهم ترین جشن باستانی مردم ایران است و از زمان قدیم رسم بر این بوده است که مردم از اوایل ماه اسفند خودشان را برای این جشن کهن سال با شکوه آماده کنند. بعد از خانه تکانی و خرید عید و به اتمام رساندن کارها آماده کردن سفره هفت سین یکی از لذت بخش ترین اتفاقات این عید بزرگ و باشکوه است. از خرید ماهی قرمز و سبزه گرفته تا رنگ کرن تخم مرغ های رنگی که به سفره زیبای نوروزی حال و هوای دیگری می بخشد.

در این بخش از مقالات دکوراسیونی شما را با چند مدل از سفره های هفت سین آشنا می کنیم تا برای نوروز سال ۹۸ ایده های خوبی برای چیدمان سفره هفت سین خود در نظر داشته باشید.

سبزه

یکی از مهم ترین و زیباترین اجزای سفره هفت سین سبزه است که به شکل های مختلفی وجود دارد. می توانید از جوانه گندم، ماش یا عدس برای درست کردن یا تهیه سبزه عید استفاده کنید.

 

سبزه ماش

سبزه عدس

 

تخم مرغ رنگی

یکی از چیزهای دیگری که در سفره هفت سین دوست داشتنی است و درست کردن آن لذت بخش تخم مرغ رنگ کردن است که یکی از بخش های مورد علاقه کودکان است. برای رنگ کردن تخم مرغ ها می توانید از آبرنگ، گواش و ماژیک استفاده کنید.

 

 

 

سفره هفت سین

می توانید برای چیدمان سفره هفت سین خود از ظروف سفالی، شیشه ای، مس و یا طروف معمولی استفاده کنید. بهتر است جایگاه سفره هفت سین شما در قسمتی از خانه که در دید همه اعضای خانواده است قرار داشته باشد. یادتان باشد که سفره هفت سین حد اقل از چند روز قبل از روز سال نو آماده شده باشد تا با دیدن آن مشتقانه در انتظار نوروز عزیزمان باشیم.

هفت سین شیشه ای

 

هفت سین سفالی

 

هفت سین و ظروف ساده

هفت سین شما  بزرگ یا کوچک،  ساده یا مجلل، مهم این است که هفت سین باشد و نماد نوروز و سال جدید را نشان دهد و شما در کنار خانواده خود لحظه تحویل سال را در کنار سفره هفت سین جشن بگیرید.

 

پیشاپیش نوروزتان پیروز، هر روزتان نوروز

 

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : دکوراسیون , سبک زندگی
ارسال دیدگاه

قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک