دانستنی های مد و زیبایی

» مطالب خواندنی » چگونه برای مصاحبه کاری آماده شوم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۸

 کد خبر: 17989
 58 بازدید

موفقیت در کار

چگونه برای مصاحبه کاری آماده شوم؟

قوانینی که برای استخدام شدن باید رعایت کنید.

چگونه برای مصاحبه کاری آماده شوم؟

همه ما می دانیم که برای استخدام شدن باید قوانینی را رعایت کنیم و مهم ترین ملاقات کاری اولین دیداری است که بین کارمند و کارفرما اتفاق می افتد در نتیجه بسیار مهم است که در اولین ملاقات یا همان مصاحبه کاری چه تصویری از شما در ذهن طرف مقابل باقی بماند.

در این مقاله ما به شما نکات اولیه و مهمی را یادآوری خواهیم کرد که قطعا به آن ها آگاه هستید تنها کافیست یکبار دیگر این موارد را با خود مرور کنید تا یک مصاحبه کاری موفق را پشت سر بگذارید.

توجه به لباس

مهم ترین و اولین چیزی که در شما دیده می شود نحوه لباس پوشیدن شماست. حتا قبل از اینکه کوچیکترین حرفی از شما شنیده شود به نحوه لباس پوشیدن شما دقت می شود. پس باید لباسی را انتخاب کنید که از همه نظر رنگ، مدل و سایز مناسب محیط کار باشد. بهتر است یک رنگ رسمی مانند سرمه ای، مشکی یا طوسی انتخاب کنید. سایز لباس شما بسیار مهم است لباستان باید نه بزرگتر و نه کوچکتر از سایز شما باشد بلکه باید کاملا اندازه و خوش فرم نیز باشد. کفش هایتان باید رسمی  و مناسب برای محیط کار بشد. فراموش نکنید که لباس هایتان را اتو کرده و کفش هایتان را واکس بزنید و تمیز کنید.

توجه به رفتار

بهتر است قبل از رفتن به مصاحبه مواردی نظیر نحوه سلام کردن و صحبت کردن با طرف مقابل را  در آینه تمرین یا در ذهنتان مرور کنید. بسیار مهم است که در اولین دیدار لبخند بزنید و خوش رو باشید. بهتر است فقط راجع به هر آنچه که از شما پرسیده میشود جواب دهید و توضیحات اضافی را از صحبت هایتان حذف کنید.

وقت شناس باشید

یکی از مهم ترین مواردی که برای مصاحبه نسبت به شما زیر ذره بین قرار می گیرد زمان حضورتان برای مصاحبه است سعی کنید ۵ یا ده دقیقه زودتر از زمانی که به شما وقت داده است حضور پیدا کنید. اگر بنا به دلایلی و از سر اتفاق دیر رسیدید از داستان های ساختگی و دروغ گفتن بپرهیزید و به جای آن صادقانه علت دیر کردن خود را توضیح دهید.

بدگویی نکنید

ممکن است شما چندین جای مختلف استخدام شده باشید و به دلایلی محیط کار خود را عوض کرده باشید. فراموش نکنید که در مورد افراد و یا همکارهای قبلی خود در مصاحبه شغل جدید بدگویی یا شکایت نکنید به جای این کار می توانید دلیل نارضایتی از کار سابق خود را عدم توجه به الویت هایتان توضیح دهید، برای مثال: من ترجیح می دهیم در محیطی کار کنم که در کنار روابط دوستانه و کاری حتما احترام متقابل وجود داشته باشد، یا من ترجیح می دهم در مورد نحوه پرداخت ماهانه نظم و انظباط کاری وجود داشته باشد. با استفاده از جملات مثبت انتظارات خود را بیان کنید و از این طریق عواملی را که در محیط کار سابقتان موجب نارضایتی شما شده است در کمال احترام توضیح دهید.

خودتان باشید

فراموش نکنید بعد از موفقیت در مصاحبه و قبولی در استخدام این شما هستید که در محیط جدید شروع به کار می کنید. پس بهتر است از همان روز اول خود واقعیتان را نشان دهید فقط کافیست هرنوع شخصیتی که دارید به دیگران احترام بگذارید تا احترام ببینید.

 

مطالب مرتبط: چگونه در محیط کار ایجاد انگیزه کنیم؟


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : مطالب خواندنی , موفقیت

دیدگاه بگذارید

13 "چگونه برای مصاحبه کاری آماده شوم؟"

Notify of
avatar
فرهنگ
Admin

سلام عالی بود

فرهنگ
Admin
مهدی
Guest

نظر منم همینه

علی
Guest

سایت خوبی دارید

test
Guest

تست۴

test
Guest

تست۵

test
Guest

تست۶

test
Guest

تست۷

test
Guest

تست۸

King Desîgner
Admin

تست۹

King Desîgner
Admin

تست۱۰

King Desîgner
Admin

تست۱۱

King Desîgner
Admin

تست۱۲

wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک