دانستنی های مد و زیبایی

» سبک زندگی » کودکان موفق

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۵:۱۱

 کد خبر: 14075
 128 بازدید

کودک موفق من

کودکان موفق

چگونه کودکانی موفق پرورش دهیم؟

والدین کودکان موفق این روش ها را انجام می دهند

بزرگ کردن بچه ها در امنیت و رشد آن ها در این دنیا مهم ترین الویت والدین است. اما چنین وظیفه ای پرکاربرد است به دقت نیاز دارد. در اینجا عادت هایی معرفی شده اند که محققان در مورد تربیت و رشد کودکتان در مسیری موفق به آن ها رسیده اند.

استفاده از شیوه والدین توانا

این روش زمانی است که پدر و مادر مقررات تعیین و به آن ها اجرا می کنند، اما همواره صمیمی رفتار میکنند و برای انتظارات خود توضیح منطقی دارند. این رفتار بر خلاف پدر و مادرهای سختگیری است که از فرزندان انتظار دارند که بالاترین استانداردها را داشته باشند و زمانی که تنبیه میشوند پدر و مادر هیچ توضیحی و دلیل برای تنبیه شدنشان ندهند که چنین شیوه تربیتی سختگیرانه ای باعث میشود این بچه ها وقتی بزرگ می شوند تخلفات رفتاری از خود نشان دهند.

توضیح مقررات تعیین شده به کودکان

سفر کردن با فرزندان

قرار دادن بچه ها در فرهنگ ها و مکان های جدید باعث تمرین بخشی از مغز می شود که می تواند در محیط زندگی کودک مورد استفاده قرار گیرد. تحقیقات نشان می دهد که سفر کردن باعث می شود که کودکان رشد کنند و لوب پیشانی مغز را پرورش دهد. این قسمت از مغز وظیفه عملکرد شناختی، هوش اجتماعی، توجه، انگیزه، حافظه و موارد دیگری را برعهده دارد.

سفر کردن با کودکان

انجام بازی های فکری با بچه ها

کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که بازی های فکری می تواند مهارت ریاضی، حافظه و تفکر استراتژیک را بهتر کند، قدرت تکلم را و ارتباط را ارتقا دهد و روابط خانوادگی را مستحکم کند. همچنین می تواند مهارت های اجتماعی را نظیر  پارادوکس کلامی، شوخی کردن و بلوف زدن را به درستی بسازد.

انجام بازی فکری با کودکان

ورزش کردن به طور منظم

در اینجا چند چیز نقش دارد. اول اینکه والدینی که سلامت جسمانی دارند، انرژی جسمانی و روحی برای تربیت و رشد فرزندانشان دارند. دوم تقلید نقش است، به این معنی که کودکانی که میبینند والدینشان ورزش می کنند تلاش می کنند تا مثل آنها باشند و رفتار کنند.

ورزش در خانواده

همراهی با کودکان در وعده های غذایی

دور یک میز غذا خوردن

 

بر اساس تحقیقات زمانی که خانواده به طور مرتب وعده های غذایی را در کنار هم صرف می کنند، احتمال ابتلا به رفتار های پرخاشگرانه در کودکان کمتر می شود. جمع شدن دور یک میز باعث می شود کودکان احساس کنند که فضای امنی در طول روز دارند و به پدر مادر کمک می شود تا فعالیت احساسی، رفتاری و اجتماعی فرزندانشان را ارزیابی کنند. هنگامی که دور یک میز جمع می شوید بهترین زمان است تا کودکان تعاملات محترمانه، حل کردن مشکلات و به اشتراک گذاشتن احساسات را میان اعضای خانواده ببینند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : سبک زندگی , مطالب خواندنی , موفقیت
ارسال دیدگاه

قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک