دانستنی های مد و زیبایی

» تناسب اندام » کوهنوردی ،چربی سوزی، تناسب اندام

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۹

 کد خبر: 14214
 115 بازدید

کوهنوردی و چربی سوزی

کوهنوردی ،چربی سوزی، تناسب اندام

همه چیز در مورد ورزش کوهنوردی

کوهنوردی و فواید آن

 

اگر به ماجرا جویی علاقه مند هستید ورزش کوهنوردی را انتخاب کنید.ورزش کوهنوردی ورزشی مفرح بخش ،شادی آفرین   چربی سوز قوی است.کوهنوردی،صرفا یک تفریح نیست بلکه یک ورزش کاملا جدی و تکنیکی ولی توام با تفریح است.

بهتر است این ورزش را، با همراهی دوستان و یا به صورت گروهی انجام دهید.اگر میخواهید این ورزش را به صورت حرفه ای انجام دهید حتما ،اصول کوهنوردی را از پایه  و همیشه با راهنمایی و ارشاد یک مربی یا کوهنورد فرا گیرید.

 

کوهنوردی ورزش مفرح بخش و شادی آفرینی است

 

کوهنوردی یکی از ورزش های اصلی برای کاهش وزن است .در موقع فعالیت ورزشی و بخصوص در کوه نوردی ، کالری مورد نیاز بدن  ۳ برابر افزایش پیدا می کند و بدن برای اینکه کالری مورد نیاز خود را تامین کند، شروع به سوزاندن چربی های اضافی و ذخیره شده میکند هریک ساعت کوهنوردی معادل سوزاندن ۵۰۰ کالری است در صورتی که راه رفتن با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت، چیزی حدود ۲۵۰ کالُری خواهد سوزاند.

 

کوهنوردی ورزشی است که استرس را کم و چربی سوزی بالایی دارد

 

عملکرد روزانه واسترس ناشی از محیط و فعالیت های کاری ، هورمون آدرنالین در بدن تولید میشود .ورزش کوهنوردی باعث آزاد شدن این هورمون در بدن می شود و به کاهش اضطراب و استرس، کمک شایانی می کند.

پیاده روی و کوه پیمایی،باعث قوی  شدن سیستم قلبی و تنفسی شما می شود و به ورزیده تر شدن عضلات شما کمک می کند.

در حین کوهنوردی به سبب فعالیت بالای بدنی و دم و باز دم های عمیق مویرگها بیشتر باز می شوند ودر نتیجه مواد غذایی و اکسیژن با سرعت بیشترو کیفیت سودمند تر به مغز و عضلات و احشای داخلی بدن می رسد.

این ورزش باعث بالا رفتن متابولیسم ( سوخت و ساز ) بدن می شود و موادی  مانند قند ، کلسترول ، پروتئین ها و اسید اوریک در خون کاهش پیدا می کند و در نتیجه سوخت و ساز کامل خون از ابتلا به بیماری قند نیز جلوگیری می کند.

برای سریع تر رسیدن به وزن ایده آل مصرف کربو هیدرات را کاهش دهید .

 


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : تناسب اندام , سبک زندگی
ارسال دیدگاه

قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک