دانستنی های مد و زیبایی

» سبک زندگی » ۶ روش برای بهبود مهارت حل مشکلات

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۵

 کد خبر: 14154
 102 بازدید

مهارت کافی برای حل مشکلات

۶ روش برای بهبود مهارت حل مشکلات

چگونه مهارت کافی برای حل مشکلات داشته باشیم؟

۶ روش برای بهبود مهارت حل مشکلات

مهارت حل مشکلات

هیچ وقت خودتان را به عنوان یک حل کننده مشکل درنظر گرفته اید؟ در زندگی واقعی به طور مداوم مشکلاتمان را حل میکنیم و هرچه در این کار مهارت داشته باشیم راحت تر زندگی میکنیم.

هر شخص در زندگی اش مشکلات خاص خود به شکلی متفاوت دارد. مشکلات کاری، خانوادگی، تحصیلی و … .

شما هرروز حداقل با یک مشکل رو به رو می شود و آن را حل می کنید. اما حل کردن آن ها زمانی که پی میبرید که مشکلات انتخابی هستند. چیز ترسناکی در مورد آن ها وجود ندارد و تنها باید درموردشان تصمیم گیری کنید.

مهم نیست که شغلتان چیست، کجا و با چه کسی زندگی میکنید و یا چه تعداد دوست و آشنا دارید؛ شما بر اساس توانایی که در حل مشکلات دارید قضاوت می شوید. چرا که مشکلات دردسر ساز هستند و در نتیجه هر چه مشکلات بیشتری را حل کنید دردسرهای کمتری خواهید داشت.

بنابراین باید چه کارهایی انجام داد تا مهارت کافی در حل مشکلات را داشته باشید:

بر روی راه حل تمرکز کنید _ نه بر مشکل

دانشمندان علوم اعصاب ثابت کرده اند که زمانی که ذهنتان را بر روی مشکلی که دارید متمرکز می کنید نمی توانید درست تصمیم بگیرید. و به این دلیل است که در این زمان شما به طور موثری منفی بودن را به خود منتقل میکنید که باعث می شود احساسات منفی مغز فعال شود. این احساسات توانایی حل مشکلات را مسدود می کند. ما نمی گوییم که مشکلات را کاملا نادیده بگیرید، به جای آن سعی کنید آرام باشیدو آرام بمانید. حفظ آرامش به شما کمک می کند که نسبت به مشکلتان آگاه شوید و سپس تمرکزتان را به سمت ذهنیت راه حل گرا می کشاند تااینکه به مرحله ای می رسید که راه حل چیست و چه کاری می شود انجام داد به جای اینکه بگویید چه اتفاقی افتاده است یا از چه کسی سر زده است.

پیدا کردن راه حل

ذهنی باز داشته باشید

تلاش کنید و ذهنتان را مشغول همه راه حل های ممکن کنید حتا اگر در ابتدا مسخره به نظر می رسد. این خیلی مهم است که ذهن بازی داشته باشید تا تفکرات خلاق را پرورش دهید که می تواند راه حل های بلقوه را ارائه کند. بعد از ۱۰ سال در صنعت تبلیغات شرکت های بزرگ به شما گفته می شود که “هیچ ایده ای، ایده ی بدی نیست” و این به ساختن تفکری فعال و سایر تکنیک های حل مسئله کمک می کند. هیچ گاه خود را برای راه حل های احمقانه سرزنش نکنید زیرا اغلب از همین ایده ها بهترین راه حل ها ارائه میشود.

داشتن یک ذهن باز

مشکلات را نادیده بگیرید

سعی کنید مشکلات را ترسناک جلوه ندهید. همه چیزی که یک مشکل به شما می گوید این است که یک چیزی شده است که درست کار نمی کند و احتیاج دارید که برای عملکرد درست آن به دنبال راه حلی باشید. پس سعی کنید مشکلات را نادیده بگیرید و قضاوت نکنید. اگر شما به برچسب “گرفتاری” دچار شده اید، ممکن است توسط افکار منفی احاطه شوید و راه را برای ایجاد راه حل های کاربردی مسدود کنید.

نادیده گرفتن مشکلات

برای آشنایی با سه مهارت دیگر مقاله بعدی را دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : سبک زندگی , مطالب خواندنی , موفقیت
ارسال دیدگاه

قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک