توسعه فردی

آیا می دانید برای توسعه فردی باید چی کار کنید؟

توسعه فردی چیست و چه تاثیری در موفقیت دارد؟ 

 

توسعه فردی

 

وقتی دانشگاه را ترک می کنید ، آموزش متوقف نمی شود. آموزش فرایندی همیشگی در طول زندگی است. شما باید برای توسعه فردی خود را در مسیرهایی  جدید قرار دهید.

این کارباعث می شود هم درآمد شما افزایش پیدا کند و هم به یک شهروند مفید ، پربارتر و با ارزش تر تبدیل شوید و به خانواده ، جامعه ، کشور و شرکت خود کمک کنید. ما در زیر به توضیح مهم ترین بخش های توسعه فردی می پردازیم.برای توسعه این مهارت ها سخت تلاش کنید.

 

ابعاد توسعه فردی

توسعه شخصی به سه بخش تقسیم می شود:

 

۱. معنوی

 

توسعه فردی
برخی معتقدند که ما شکل پیشرفته از گونه های حیوانات هستیم ، اما در حقیقت انسان ها بی نظیر هستند. خصوصیات معنوی باعث می شوند که ما از سایر موجودات متفاوت باشیم.  ارزشهای معنوی و اخلاقی به ایجاد یک پایه محکم در تلاش شما برای رسیدن به ثروت و خوشبختی کمک می کنند.

به شما توصیه می کنیم که حتما در این زمینه مطالعه و تمرین کنید. در این باره نگران نباشید زیرا این همان چیزی است که ما را از سگ ، گربه ، پرنده و موش جدا می کند پس هر آنچه برای توسعه در این زمینه لازم است را بخوانید.

 

۲. جسمی

 

توسعه فردی
بدن و ذهن با هم کار می کنند و برای اینکه ذهن شما از استقامت برخوردار باشد ، بدن شما باید تا حد ممکن از شرایطی مناسب برخوردار باشد.

این جمله را شنیده اید ، “با بدن خود مانند یک معبد رفتار کنید.” بدن شما چیزی است که باید خیلی خوب از آن مراقبت کنید. عقل سالم در بدن سالم است.

تنها خانه ای که باید در آن زندگی کنیم بدن است و این بخشی از موفقیت ما می باشد. وقتی از نظر جسمی احساس خوبی دارید احساس اعتماد به نفس می کنید و می توانید راحت تر کارهای روزمره و سخت را انجام دهید.

 

ورزش

 

آیا برنامه ورزشی منظم دارید؟ اگر اینطور نیست، همین امروز شروع کنید. علاوه بر این ، حتما به غذایی که می خورید توجه کنید. تمام کتاب های مربوط به تغذیه را بخوانید تا بدن خود را بسازید و برای خودتان یک برنامه غذایی سالم در نظر بگیرید.

 

ظاهر

 

جمله ای وجود دارد که می گوید: “خدا به درون نگاه می کند ، و مردم به بیرون نگاه می کنند.” به این معنی که: برای خدا از درون مراقبت کنید و از بیرون برای مردم مراقبت کنید. شاید فکر کنید مردم نباید از نظر ظاهری شما را قضاوت کنند. خوب ، بگذارید به شما بگویم ، آنها این کار را می کنند!

در زندگی به باید و نبایدها تکیه نکنید. فقط زندگی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کنید. مطمئناً ، وقتی مردم با شما آشنا می شوند ، در مورد آنچه می بینند ، در مورد شما قضاوت می کنند.

البته منظور ما این نیست که شما دائما به بدن خود توجه کنید،  باید در حد معقول و متعادل بدن خود برسید.  لباس خوب بپوشید، مرتب حمام بروید و غیره. نباید این کارباعث شو تمام توجه، حواس و وقت شما به آن اختصاص پیدا کند.

 

 

۳. ذهنی

 

توسعه فردی
بخش سوم موفقیت فردی، ذهن است.شما باید در جنبه هایی که ضعیف هستید از نظر ذهنی خود را بهبود دهید. مثلا دوست دارید یک مهارت را یاد بگیرید ولی فکر می کنید توانایی یاد گرفتن آن را ندارید گاهی اوقات انسان ها از یاد گرفتن و امتحان کردن چیزهای جدید می‌ترسند ولی به محض اینکه آن را امتحان میکنند ترسشان می ریزد و به راحتی آن را فرا می گیرد. پس بهتر است افکاری مانند ترس یا ضعف را فراموش کنید و به جای آن بر روی جذب افکار مثبت تمرکز کنید.

 

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

راز موفقیت

۳ راز موفقیت برای دستیابی به هر آن چه می خواهید

3"موفقیت عبارت است از دستیابی به یک عمل ، انجام یک هدف یا رسیدن به یک هدف."دراین مقاله شما یا خوهید گرفت که چطور...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ