خانه / مطالب خواندنی / سلامت / تناسب اندام / آیا پیلاتس شما را لاغر و خوش اندام می کند؟
ورزش برای سلامت و زیبایی

آیا پیلاتس شما را لاغر و خوش اندام می کند؟

تاثیر پیلاتس بر لاغری و تناسب اندام

 

تاثیر پیلاتس بر لاغری و تناسب اندام می تواند بسیار چشم گیر باشد. این ورزش توسط ژوزف پیلاتس ابداع شده است. او در دوران کودکی با بیماری های راشیتیسم، آسم و تب روماتیسمی درگیر بوده است. در همین حین که به دنبال بهبود توانایی فیزیکی خود بوده است، ورزش پیلاتس را ابداع می کند.

 

ورزش پیلاتس

 

ورزش های متنوعی وجود دارد که شما باتوجه به متابولیسم بدن و شرایط زندگی می توانید، آن ها را انجام دهید. ورزش پیلاتس برای کسانی که بیماری قلبی، مشکلات استخوانی مثل آرتروز، کمر درد، فشار خون و چاقی دارند مناسب است. زیرا این افراد اغلب نمی توانند فعالیت های بدنی با پرش و جهش و دویدن همراه است انجام دهند. اغلب حرکت های پیلاتس بصورت نشسته، ایستاده و خوابیده است. تمرینات این ورزش بیشتر کششی و قدرتی می باشد و باید با تمرکز و همراه با نفس عمیق انجام شود. از مزیت های این ورزش می توان به کم بودن عوارض اشاره کرد. به این معنا که انجام تمرینات آن نسبت به دیگر رشته های ورزشی، ضرر کمتری برای بدن داشته و آسیب جدی به جسم فرد وارد نمی کند.

 

تاثیر پیلاتس برلاغری

 

پیلاتس چقدر روی لاغری تاثیرگذار است؟

 

پیلاتس مانند ورزش های پرتحرکی مثل شنا و دویدن باعث کاهش وزن نمی شود. اما نمی توان گفت تاثیرات این ورزش بر سوزاندن کالری و کاهش وزن بی تاثیر است.

تکرار و استمرار در انجام تمرین های آن موجب بهتر شدن ظاهر و حالت بدن، حجم عضلانی و قوی شدن هسته بدن می شود. انجام منظم تمرینات پیلاتس وزن شما را کاهش می دهد و با انجام این ورزش متناسب دیده می شوید.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که هیچ ورزشی از جمله پیلاتس به تنهایی باعث لاغری و چربی سوزی نخواهد شد. بلکه در کنار انجام تمرینات باید تغذیه ای مناسب و برنامه غذایی داشت تا باعث لاغری و کاهش وزن شود.

 

تمرینات پیلاتس

 

تمرینات پیلاتس

 

تمریناتی که در این بخش از مقاله معرفی می کنیم، برای کوچک کردن شکم بسیار مناسب است. این ورزش  روی تمام بدن تاثیر گذاشته و اندامی زیبا را برای شما بوجود می آورد.

برخی افراد بر این باورند که یوگا و پیلاتش تمرینات مشابهی داشته و مثل هم هستند. اما این عقیده اشتباه است و اسن دو ورزش کاملا متفاوت از یکدیگر هستند.

حرکت تخته

همانطور که نشسته اید و پاهایتان به سمت جلو دراز کنید، دست ها را پشت کمر قرار داده و انگشتهایتان رو به روی هم قرار دهید. پاها را صاف کرده و پاشنه ها را روی زمین گذاشته و به هم بچسبانید. زمانی که به سمت بالا برمیخیزید ماهیچه های شکمتان را منقبض کنید. خط صافی را از پا تا نوک انگشتان شکل خواهید داد. همان حالت را حفظ کرده و ادامه دهید سپس شانه هایتان را به هم نزدیک کنید. پای چپتان را تا جایی که می توانید بلند کرده و بدون اینکه مفصل رانتان خم شود آن را پایین بیاورید. این حرکت را در سمت دیگر نیز انجام دهید.

لگد زدن

روی زانو قرار بگیرید و انگشتان را روی زمین بگذارد. سعی کنید پشتتان را کاملا صاف نگه دارید. شکمتان را به سمت ستون فقرات و  به داخل کشیده و عضلات آن را منقبض کنید. هر دو زانوی خود را از زمین بلند کنید. همانطور که ماهیچه های شکم درگیرند، زانوی راست را به سمت بینی بیاورید. سپس پای راست را مستقیم به سمت بیرون آورده و باسنتان را منقبض کنید. ماهیچه های پایین تنه را منقبض نگه داشته و از مفصل رانتان که به سمت زمین است محافظت کنید.

شیرجه قو

به شکم بخوابید و دستاهایتان را از بالای سر بکشید سپس انگشتهای پایتان را به سمت بیرون نگه دارید. سپس بازوها و پاهایتان را از زمین جدا کنید. بازوهایتان را در دو طرف به سمت پشت حلقه بزنید. تنفس کنید و در حالی که کف دستهایتان رو به هم هستند دست هایتان را به سمت انگشتهای پا بکشید.

تخته به پهلو

روی سمت راست بدنتان دراز بکشید، دستهایتان به حالت عمودی و پاها روی هم قرار دهید. ماهیچه های شکم و سمت راست کمرتان را درگیر کنید طوری که از سر تا پا شکل مستقیمی ایجاد شود. دست چپتان را به سمت بیرون دراز کرده و به همان حالت بمانید. دست چپتان را بالا بیاورید طوری که به فاصله  میان قفسه سینه تا زمین برسد و دستتان را بچرخانید.

 

درباره ی فاضله زنگنه

مطلب پیشنهادی

پوسته شدن لب

دلایل پوسته شدن لب ها چیست؟

راه های برطرف کردن خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of