از بین برن جوش های سر سیاه بینی

با استفاده از این ماسک های خانگی جوش های سر سیاه بینی را از بین ببرید

 

همانطور که می دانید اگر به اندازه و به موقع به سلامت پوست و زیباییتان اهمیت دهید دیگر لازم نیست که برای پوشش دهی به پوستتان از لوازم یا کرم های آرایشی استفاده کنید. جوش های سرسیاه یکی از مواردی هستند که می توان به جای پوشاندن آن ها با انواع کرم پوشاننده به راحتی با چند ماسک گیاهی و خانگی به راحتی از شرشان خلاص شد.

در این مقاله به درست کردن ماسک های خانگی با وسایل قابل دسترس می پردازیم تا با عمل کردن به آن ها جوش های سر سیاه را از بین ببرید.

ماسک سفیده تخم مرغ

مقداری از سفیده تخم مرغ را بر روی قسمت هایی از بینی که جوش های سر سیاه دارند بمالید سپس بر روی آن تکه ای دستمال کاغذی تمیز گذاشته و اجازه دهید تا خشک شود. زمانی که خشک شد دستمال را بردارید و بینی را با آب گرم بشویید.

 

ماسک شیر و ژلاتین

به مقدار مساوی شیر وژلاتین را درون ظرفی ریخه و برای ۵ دقیقه در ماکروویو گذاشته. سپس آن را روی جوش های سر سیاه بینی بزنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و بعد از بیست دقیقه آن را بردارید.

 

تونر نعنا

۲ قاشق چایخوری نعنای دم کرده تازه و مقدرا کمی زردچوبه را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست بزنید و اجازه دهید تا خشک شود. و بعد آن قست را با آب گرم خوب بشویید.

تونر نعنا و زردچوبه

ماسک عسل

شب ها قبل از خوابیدنیک قشق عسل را با مقدار کمی آبلیمو مخلوط کنید و آن را روی قسمت مورد نظر به صورت دورانی ماساژ دهید. این کار را حدودا ۲۰ دقیقه قبل از خوابیدن انجام دهید و زمانی که می خواستید به رخت خواب بروید صورتتان را بشویید.

ماسک دارچین

دو قاشق ماست و مقدار کمی دارچین را باهم مخلوط کنید و بر روی قسمت هایی که جوش سر سیاه دارند بزنید و بعد ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بشورید. این ماسک یکی از موثرترین ماسک ها برای از بین بردن جوش های سر سیاه است.

 

ماست و دارچین

فقط به یاد داشته باشید که ۲۰ دقیقه بهترین زمان برای گذاشتن هر نوع ماسک بر روی پوست کافی است و بعد از آن حتما با آب گرم و ولرم پوستتان را شست و شو دهید.

 

درباره ی سحر مؤیدی