دوشنبه , دی ۳۰ ۱۳۹۸
استایل مینیمال

استایل مینیمال چیست؟

اگر علاقه مند به دنیای مد و زیبایی باشید حتما نام استایل مینیمال به گوشتان خورده است. مینیمال به معنای سادگی و ساده پسندی می باشد. استایل مینیمال یکی از انواع سبک های مد و فشن می باشد که در دهه ۱۹۶۰ میلادی معرفی گردید و در دهه ۱۹۹۰ به سطح حرفه ای خود رسید و در آثار طراحان لباس سبک مینیمال به چشم خورد. این استایل طرفدار سادگی است و زیبایی را در ساده بودن می داند و می توان گفت با حداقل ها زیباترین ترکیب را ایجاد می کنند.

 

رنگ در استایل مینیمال

رنگ ها در استایل مینیمال

طیف رنگ هایی که در  استایل مینیمال از آن ها استفاده می شود محدود است و تنوع کمی دارد. سه رنگ سفید، خاکستری و مشکی از رنگ های پرطرفدار در استایل مینیمال است. می توان گفت رنگ عمده ی لباس های یک مینیمالیسم به این سه رنگ محدود می شود.

رنگ سفید یکی از رنگ های بسیار پرطرفدار در بین مینیمالیسم ها می باشد و بعد از آن می توان به اهمیت رنگ مشکی در بین این گروه از افراد اشاره کرد. یکی از جذابیت های این استایل ترکیب دو رنگ سفید و سیاه و به وجود آوردن یک استایل فوق العاده جذاب و زیبا است.

یکی دیگر از جذابیت هایی که استایل مینیمال در بین مخاطبان دارد. بوجود آوردن استایل های بسیار زیبا با حداقل رنگ ها و بدون استفاده از اکسسوری ها متنوع است.

استفاده از رنگ کرمی و طیف های آن برای محیط های رسمی و مهم کاربرد دارد. اگر یک مینیمالیسم هستید باید یادتان باشد زمانی که می خواهید از رنگ هایی به جز رنگ های اصلی که گفته شد در استایل خود استفاده کنید، به اصل استایل و سبک مینیمال آسیب وارد نشود و ویژگی های آن را از بین نبرد.

 

لباس مجلسی مینیمال

لباس های مجلسی در استایل مینیمال

مینیمالیسم ها برای شرکت در مراسم ها و مجالس، برخلاف بیشتر استایل ها از اکسسوری، پارچه های پر زرق و برق، پارچه های طرحدار و شلوغ استفاده نمی کنند. طراحی لباس های مجلسی در استایل مینیمال شامل برش های خاص روی پارچه و نوع دوخت متفاوت آن ها می شود. اگر دنبال کننده طراح های جدید در استایل مینیمال باشید حتما متوجه شده اید که مینیمال ها در طراحی لباس ها از چین زیاد و پف و پلیسه استفاده نمی کنند. همچنین لباس های جذب نیز مورد پسند آن ها نیست، بلکه استفاده از لباس های گشاد طرافداران بیشتری در استایل مینیمال دارد.

 

کیف و کفش مینیمال

 

زیبایی و سادگی در استایل مینیمال به چه معناست؟

با خواندن این مقاله تا به اینجا حتما متوجه شده اید که زیبایی در استایل مینیمال در سادگی خلاصه می شود. اگر مجلات مد و زیبایی را دیده باشید و این استایل  را بررسی کرده باشید می دانید، مینیمالیسم ها از اکسسوری استفاده نمی کنند و اگر در مواردی خاص از آن ها استفاده کنند این اکسسوری ها بسیار ساده خواهند بود و طرح های ظریفی خواهند داشت.

 

اکسسوری مینیمال

 

کیف و کفش مورد پسند در بین طرفداران استایل مینیمال، مدل های ساده است و عموما از کیف و کفشی استفاده می کنند که هیچگونه تزئینی روی آن وجود نداشته باشد. همانطور که لباس های این استایل در عین ساده بودن دارای برش های زیبا، دوخت تمیز و پارچه های باکیفیت است. کیف و کفش ها و برخی از اکسسوری های ساده ای که مینیمالیسم ها استفاده می کنند نیز دارای طرح های زاویه دار و زیبا است.

 

پارچه طرحدار مینیمال

 

لباس های طرحدار در استایل مینیمال

شاید وجود این عنوان در مقاله استایل مینیمال کمی عجیب باشد. درست است که استایل مینیمال در سادگی پارچه و رنگ های خنثی خلاصه می شود. اما طراحان لباس در برخی مواقع از پارچه های طرحدار برای طراحی لباس های مینیمال نیز استفاده می کنند. پارچه های راه راه تنها نوع پارچه طرحدار است که در طراحی و دوخت لباس های مینیمال از آن استفاده می شود و به اصل استایل آسیب وارد نمی کند. رنگ پارچه های راه راه باید محدود باشند، رنگ آن ها عموما سیاه و سفید و یا ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ های ملایم است. جالب است بدانید که پارچه راه راه در استایل مینیمال در بین خانم های فرانسوی بسیار پرطرفدار است.

ممکن است برایتان سوال پیش آید که آیا استفاده از راه راه افقی و یا راه راه عمودی در استایل مینیمال فرقی دارد یا نه؟ در پاسخ باید بگوییم خیر استفاده از هردو نوع در استایل مینیمال مجاز است و شما با توجه به سلیقه تان می توانید از آن ها استفاده کنید.

درباره ی فاضله زنگنه

مطلب پیشنهادی

استایل ماکسیمال مناسب افراد خاص!

همه چیز در استایل ماکسیمال اغرار آمیز است. این استایل از جهت داشتن پارچه های شلوغ و طرحدار، اکسسوری های بزگ، رنگ های تند و پارچه هایی با چند پترن محبوب است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of