استایل وسترن یا کابوی

دانستنی هایی درباره استایل کابوی پرطرفدار ترین تیپ هنری!

استایل کابوی یا وسترن چیست؟

 

استایل کابوی یا وسترن یکی از قدیمی ترین سبک های هنری است که به سال ۱۸۰۰ برمی گردد. وسترن یک ژانر هنری در آمریکا است به قرن ۱۹ میلادی برمیگردد. این سبک و استایل مربوط به ادبیات و سینمای آمریکا بوده است و به علت تاثیرگذاری و محبوبیت بالایی که داشته وارد دنیای مد و فشن شده است. سبک کابوی یک سبک زندگی هم بوده است که منشا آن به کشور اسپانیا برمی گردد.

 

ویژگی استایل کابوی یا وسترن
ویژگی استایل کابوی یا وسترن

 

ویژگی استایل کابوی یا وسترن چیست؟

 

این استایل در ابتدا یک استایل محل شناخته شده و معروف بوده است. هنرمندان و افراد مشهوری با استایل کابوی تنواستند این سبک را محبوب و ماندگار کنند. در طول قرن بیستم سینما، تلویزون و رادیو تاثیر زیادی بر محبوبیت این استایل شد. یکی از ویژگی های استایل کابوی یکسانی آن در برخی از لباس های زنان و مردان است.

استایل وسترن توجه بسیاری به اکسسوری دارند و آن ها را جزء مهمی از استایل خود می دانند. بعضی از لباس ها هستند که در استایل کابوی یا وسترین ثابت اند. این آیتم ها عبارت از: شلوار جین، پیراهن چهارخونه و کت جیر است.

 

استایل کابوی یا وسترن
استایل کابوی یا وسترن

 

لباس های اصلی یک کابوی

 

برخی از لباس ها را تقریبا تمام طرفداران وسترن دارند. می توان گفت لباس ها و طرح های جدانشدنی از استایل کابوی به شرح زیر است. اگر می خواهید یک کابوی باشید، ادامه مطلب را با دقت بیشتر بخوانید.

کت ها

کت های وسترنی جزء اصلی ترین آیتم های این استایل و سبک از مد و فشن می باشد. جنس این کت ها از جیر بوده که ریش ریش های چرمی دارد.

معمولا این کت ها را با بوت های چرمی وسترنی ست می کنند. اما ترکیب آن با شلوار جین و یک نیم بوت ساده هم خوب است. معمولا از تیشرت های ساده و سفید برای زیر کت ها استفاده می شود.

 

کفش های استایل کابوی یا وسترن