سه شنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۸
خانه / مطالب خواندنی / مد و زیبایی / دانستنی های مد / دانستنی هایی درباره استایل کابوی پرطرفدار ترین تیپ هنری!
استایل وسترن یا کابوی

دانستنی هایی درباره استایل کابوی پرطرفدار ترین تیپ هنری!

استایل کابوی یا وسترن چیست؟

 

استایل کابوی یا وسترن یکی از قدیمی ترین سبک های هنری است که به سال ۱۸۰۰ برمی گردد. وسترن یک ژانر هنری در آمریکا است به قرن ۱۹ میلادی برمیگردد. این سبک و استایل مربوط به ادبیات و سینمای آمریکا بوده است و به علت تاثیرگذاری و محبوبیت بالایی که داشته وارد دنیای مد و فشن شده است. سبک کابوی یک سبک زندگی هم بوده است که منشا آن به کشور اسپانیا برمی گردد.

 

ویژگی استایل کابوی یا وسترن
ویژگی استایل کابوی یا وسترن

 

ویژگی استایل کابوی یا وسترن چیست؟

 

این استایل در ابتدا یک استایل محل شناخته شده و معروف بوده است. هنرمندان و افراد مشهوری با استایل کابوی تنواستند این سبک را محبوب و ماندگار کنند. در طول قرن بیستم سینما، تلویزون و رادیو تاثیر زیادی بر محبوبیت این استایل شد. یکی از ویژگی های استایل کابوی یکسانی آن در برخی از لباس های زنان و مردان است.

استایل وسترن توجه بسیاری به اکسسوری دارند و آن ها را جزء مهمی از استایل خود می دانند. بعضی از لباس ها هستند که در استایل کابوی یا وسترین ثابت اند. این آیتم ها عبارت از: شلوار جین، پیراهن چهارخونه و کت جیر است.

 

استایل کابوی یا وسترن
استایل کابوی یا وسترن

 

لباس های اصلی یک کابوی

 

برخی از لباس ها را تقریبا تمام طرفداران وسترن دارند. می توان گفت لباس ها و طرح های جدانشدنی از استایل کابوی به شرح زیر است. اگر می خواهید یک کابوی باشید، ادامه مطلب را با دقت بیشتر بخوانید.

کت ها

کت های وسترنی جزء اصلی ترین آیتم های این استایل و سبک از مد و فشن می باشد. جنس این کت ها از جیر بوده که ریش ریش های چرمی دارد.

معمولا این کت ها را با بوت های چرمی وسترنی ست می کنند. اما ترکیب آن با شلوار جین و یک نیم بوت ساده هم خوب است. معمولا از تیشرت های ساده و سفید برای زیر کت ها استفاده می شود.

 

کفش های استایل کابوی یا وسترن
کفش های استایل کابوی یا وسترن

 

کفش ها

بوت ها و کفش های بلند یک استایل مینیمال و کلاسیک را برایتان بوجود می آورند. برای خانم ها ست کردن این بوت ها با دامن بسیار ترکیب زیبایی خواهد بود. همچنین پوشیدن بوت با شلوار جین و یک شومیز سایز بزرگ و گشاد و دستمال گردن، یک استایل بدون نقص و کامل از سبک کابوی را برای شما بوجود می آورد.

بوت ها و کفش های وسترن طرح های خاصی دارند. نوک تیز بودن کفش، مدل پاشنه، نوع چرمی که استفاده می شود، نقش و طرح روی کفش و ساق های بلند از ویژگی های کفش و بوت وسترن می باشد.

پانچو

احتمالا با شنیدن این اسم می گویید، این نوع لباس که در ایران و در استفاده های روزانه بسیار استفاده می شود. پانچو پدیده و نوع لباسی است که از مدت ها قبل وارد مد و پوشاک ما شده است.

قسمت پهلو در پانچوهای وسترن یا کابویی دارای دوخت نمی باشد. مانند یک شنل یا شال گردن بزرگ عمل می کند. پانچو یکی پرطرفدارترین آیتم های این استایل است. پانچو را می توانید با شلوار اسکینی، بوت بلند و کیف های چرمی کوچک ست کنید.

پیراهن

پیراهن های یقه دار و آستین بلند از مهم ترین و پرطرفدارترین آیتم در استایل کابوی است. پیراهن ها در طرح ها و مدل های امروزی سبک وسترن، دارای تکه دوزی چرم و جیر، گلدوزی و ریش ریش های سرآستین است.

 

اکسسوری استایل کابوی یا وسترن

 

اکسسوری های یک کابوی

 

همانطور که در ابتدا گفتیم، اکسسوری در سبک وسترن یا کابوی بسیار پر اهمیت است. کلاه یکی از اصلی ترین اکسسوری ها در این استایل محسوب می شود. طرح های اولیه کلاه ها کاسه ای یا لبه پهن بوده اند. امروزه کلاه های مخصوص گاوچران ها را کلاه کابوی می شناسیم. این کلاه دارای لبه های پهنی که در طرف به بالا برگشته اند، است. همچنین یک بند جهت نگهداشتن آن روی سر برای هنگام طوفان و سوارکاری تعبیه شده است.

یکی دیگر از اکسسوری ها بوت هایی که استفاده می کنند، است. تنوع در طرح و جنس چرم در بوت های های وسترن بسیار زیاد می باشد. حتی برخی از آن ها دارای تکه دوزی، گلدوزی و یا نقاشی هستند.

دستمال گردن از اکسسوری های رایج در این سبک است. از دستمال گرد برای پوشاندن صورت در جنگ و حتی به عنوان عرق گیر استفاده مس شده است. کروات بولو طرفداران قمارباز و سوارکار زیادی در مکزیک داشته است.

کمربند چرم و مهمیز از دیگر اکسسوری ها هستند. مهمیز یک وسیله فلزی است که به کف کفش وصل شده و از آن هنگام سوارکاری استفاده می کنند.

درباره ی فاضله زنگنه

مطلب پیشنهادی

پالتوهای زمستانه

پالتوهای زمستانه

پس از خواندن این مقاله شما توانایی این را دارید که یک پالتو زمستانه مناسب با اندام خود را خرید کنید!!!

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of