پرده خانه

اصول اساسی در انتخاب پرده خانه

نحوه انتخاب صحیح پرده خانه

 

 

پرده ها نقش بسیار مهمی در دکوراسیون منزل دارند. شما باید دقت کافی در هنگام انتخاب پرده خانه داشته باشید زیرا اگر مدل یا رنگی را که انتخاب کنید مناسب منزل شما نباشد نه تنها به زیبایی دکوراسیون شما کمک نمی کند بلکه باعث می شود دکوراسیون خانه شما زشت و نامتناسب دیده شود.

انتخاب پرده مناسب می تواند تاثیر جدی و مثبتی بر هر اتاق بگذارد.  رنگ ، پارچه ، طول و غیره باید در هنگام انتخاب بهترین پرده برای یک اتاق ارزیابی شوند. شما همچنین باید به دکوراسیون فعلی، اندازه و شکل اتاق نیز توجه کنید.

 به همین دلیل به شما توصیه می کنیم برای اینکه بدانید که چه پرده ای برای خانه شما مناسب است و باید در هنگام خرید آن چه نکاتی را باید رعایت کنید این مقاله را تا انتها بخوانید و با اصول انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی منزل آشنا شوید.

طول  و عرض پرده

 

اصول اساسی در انتخاب پرده خانه (3)

 

طول پرده فاکتور بسیار مهمی در هنگام خرید آن می باشد. بیشتر طراحان امروزی توصیه می کند پرده ها را چند سانتی متر بالاتر از پنجره ها نصب کنید. این کار هم به زیبایی خانه کمک می کند هم باعث می شود ارتفاع پنجره ها بزرگ تر دیده شود.

در دکوراسیون های سنتی پرده را چند سانتی متر مانده به زمین آویز می کردند. اما امروزه در دکوراسیون های مدرن سعی می کنند پرده تا روی زمین برسد.

اگر از وجود نور در اتاق خوشتان نمی آید و می خواهید که هیچ نوری به داخل اتاق وارد نشود می توانید هنگام اندازه گیری پرده ها عرض آنها را کمی بیشتر بگیرید تا خیالتان از بابت ورود نور راحت باشد .

 

 پرده مجلسی یا حریر؟

 

اصول اساسی در انتخاب پرده خانه (3)

 

ایرانی ها بیشتر  از دو پرده مجلسی و حریر در خانه هایشان استفاده می‌کنند. پرده های مجلسی جنسی ضخیم و سنگینی دارند و معمولاً برای پذیرایی و در خانه های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پرده‌ها قیمت بالاتری نسبت به پرده های حریر دارند. از دیگر ویژگی‌های پرده های مجلسی می‌توان به عدم نفوذ نور در خانه و استفاده از چند لایه پارچه اشاره کرد.

پرده های حریر جنسی نازک و ارزان قیمت دارند و معمولاً از تجملات و تزیین به دور هستند از این پرده ها بیشتر برای  پنجره آشپزخانه و اتاق خواب استفاده می شود .

 

رنگ و پارچه

 

اصول اساسی در انتخاب پرده خانه (3)

 

جنس و رنگ پرده ها نیز جز مواردی هستند که باید در هنگام انتخاب پرده به آن توجه کرد. این جنس پرده است که تعیین می‌کند عمر پرده ها چقدر است.

اگر  جنس آنها خیلی سنگین باشند ، ممکن است هنگام کشیدن پرده به مرور زمان خراب شوند و اگر خیلی سبک باشند ممکن است پرده ها حالت و شکل خوبی ندا