خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / دکوراسیون / اصول استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل
رنگ زرد در دکوراسیون

اصول استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل

چطور از رنگ زرد در دکوراسیون خانه استفاده کنیم؟

 

رنگ زرد در دکوراسیون

 

 رنگ زرد در دکوراسیون نشانه ی انرژی و نشاط است. این رنگ نماد خورشید می باشد. اگر از رنگ زرد به صورت اصولی در دکوراسیون منزل استفاده کنید می توان دکوراسیونی خیره کننده و جذاب داشت که هیچ گاه از آن خسته نشد.

برای یادگیری این اصول کافی است این مقاله را بخوانید و نکاتی که گفته شده است را رعایت کنید.

 

 ترکیب رنگ زرد با رنگ های سرد

 

رنگ زرد در دکوراسیون

 

پیشنهاد ما این است که از رنگ زرد به صورت یکنواخت در دکوراسیون منزل استفاده نکنید. برای اینکه بتوانید تاثیرات شگفت انگیز این رنگ را ببینید بهتر است آن را با رنگ های سرد استفاده کنید.

در چرخه رنگها رنگ زرد،  رنگی گرم است برای اینکه این رنگ بتواند تاثیرش را در دکوراسیون داخلی منزل بگذرد بهتر است آن را با رنگ های متضاد استفاده کنید. رنگ هایی مثل سبز و آبی انتخاب بسیار خوبی برای استفاده با این رنگ هستند.

 

رنگ زرد برای استفاده در اتاق خواب

 

رنگ زرد در دکوراسیون

 

رنگ زرد انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در اتاق کودک و اتاق دختر خانم ها است. زرد رنگ هیجان و انرژی است و با روحیه بچه‌ها بسیار سازگار است بهتر است از این رنگ برای دیوار اتاق خواب استفاده کنید سپس یک پرده با رگه هایی از زرد را در اتاق خواب قرار دهید تا تاثیر این رنگ را دو چندان کند.

 

دلایل استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل

 

رنگ زرد در دکوراسیون

 

 دکوراسیون های منازل امروزی تقلیدی است و خلاقیت زیادی در آنها دیده نمی‌شود. برای داشتن دکوراسیونی زیبا و خاص باید جسارت داشته باشید و از رنگ های متفاوتی استفاده کنید.

ما در زیر به شما توضیح می‌دهیم، چرا باید از رنگ زرد در دکوراسیون استفاده کنید:

 

افزایش روحیه

 

تصور کنید یک گلدان زرد رنگ، یک کمد چوبی یا  یک پرده با حاشیه های قشنگ در  دکوراسیون خانه شما باشد. با نگاه کردن به این وسایل می توانید پر از  نشاط شوید.

اگر دوست دارید در خانه روحیه خوبی داشته باشید پیشنهاد ما استفاده از رنگ زرد در خانه است لازم نیست برای استفاده از تاثیرات رنگ زرد قسمت بزرگی از خانه را به این رنگ در آورید و  هزینه زیادی کنید. می‌توان با وسایل دکوری کوچک از مزایای استفاده از رنگ زرد بهره ببرید.

 

بزرگ تر کردن فضای خانه با رنگ زرد

 

رنگ زرد در دکوراسیون منزل یا محل کار باعث میشود محیط بزرگتر به نظر برسد. می‌توانید از دیوارهایی به رنگ زرد استفاده کنید یا  از پرده و مبلمان هایی به این رنگ برای این کار استفاده کنید.

لازم نیست از رنگ زرد خیلی جیغ استفاده کنید، زرد انواعی دارد مثل زرد پاستلی و غیره می توانید از انواع رنگ زرد استفاده کنید که خیلی هم در چشم نباشد.

اگر می خواهید فضای خانه تان خیلی بزرگتر از آنچه هست دیده شود علاوه بر استفاده از این رنگ می توانید از آینه نیز استفاده کنید. آینه ها تاثیرات بسیار شگرفی در فضای دکوراسیون داخلی منزل می گذارند. اگر دوست دارید در مورد تاثیر آینه در دکوراسیون داخلی بیشتر بدانید می توانید این پست را نیز بخوانید. 

 

رنگ زرد در فنگ شویی به چه معناست؟

 

رنگ زرد در دکوراسیون

 

رنگ زرد در فنگ شویی به معنی زمین است و آن را به دلیل نشاط و گرمایی که به انسان می‌دهد استفاده می کنند.برای اینکه بتوانید از تاثیرات آن بیشترین استفاده را ببرید بهتر است آن را در مرکز خانه به کار ببرید تا گرما و نشاط را به همه ی قسمت های خانه بخش کند.

ما در این مقاله به بررسی اصول استفاده از رنگ زرد پرداختیم. برای دانستن اصول استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون می‌توانید این پست را ببینید.

همچنین اگر کنجکاو هستید اصول استفاده از رنگ سفید را نیز بدانید، می توانید این پست را بخوانید.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

ارگانایزر

استفاده از ارگانایزر رنگ روشن در دکوراسیونی شاد

چطور فقط با استفاده از ارگانایزر دکوراسیونی خلاق به وجود بیاوریم؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of