مدل-لباس-عروس-مخصوص-اندامها

چگونگی انتخاب لباس عروس متناسب با اندام خود

زمان مطالعه
۵ دقیقه

چگونگی انتخاب لباس عروس متناسب با اندام خود

 

 انتخاب لباس عروس که با اندام شما تناسب داشت باشد و اندامتان را زیباتر نشان دهد بسیار مهم است و لازمه اش این است که در ابتدا شکل و فرم اندام خودتان را بشناسید و بدانید که در کدام دسته قرار می گیرید.

لباس عروسی شما باید همان لباسی باشد که واقعاً احساس راحتی و زیبایی و سازگاری از نظر تناسب و مدل در آن داشته باشید. ما می خواهیم توضیح دهیم که کدام سبک ها قسمت های خاصی از بدن را برجسته و پنهان می کند.

 

انواع فرم های بدن

 

ما در این بخش ابتدا درباره فرم های مختلف اندام ها توضیح می دهیم و بعد چند مدل لباس عروس را  متناسب با هر فرم بدن معرفی می کنیم و شما را در انتخاب لباس عروسی راهنمایی می کنیم.

برای اندام های مختلف چند مدل کلی در نظر گرفته شده است. این مدل ها به نام های اندام گلابی شکل، سیبی شکل، ساعت شنی، وارونه و مستطیل شکل معروف هستند.

 

 گلابی شکل

 

در این نوع اندام شانه ها کوچک تر و ظریف تر ازکمر و باسن یا همان پایین تنه هستند. لباس های مناسب برای این افراد باید به نوعی باشد که اختلاف بالا تنه و پایین تنه را نشان ندهد.

 

انتخاب لباس عروس

 

سیبی شکل

 

در این نوع اندام قسمت شکم و سینه ها بزرگتر است اما دست ها و پاها لاغرتر هستند. در واقع سایز بالا تنه، کمر و باسن اختلاف چندانی ندارند. در نتیجه لباس انتخابی برای این نوع اندام باید به گونه ای باشد که برجستگی های این قسمت را زیاد نشان ندهد.

 

انتخاب لباس عروس

 

 ساعت شنی

لباس عروسی ایده آل برای خانم ها با شکل ساعت شنی لباس هایی با یقه دکلته و دامن بلند و دنباله دار و تنگ تا قسمت بالای ران به شکل مدل ماهی برای این افراد مناسب ترین گزینه می باشد.

در این نوع اندام سایز کمر کوچکتر از سایز بالاتنه و پایین تنه ( باسن) است. درواقع کمر ظریف است و سایز بالا تنه و پایین تنه هم اندازه است. این نوع اندام به راحتی می توانند انواع مدل لباس را بپوشند.

 

انتخاب لباس عروس