دانستنی های مد و زیبایی

» دانستنی های مد » انجام پدیکور پا در خانه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۴:۱۳

 کد خبر: 18539
 44 بازدید

مراقبت های پوستی

انجام پدیکور پا در خانه

چگونه در خانه پدیکور انجام دهیم؟

انجام پدیکور پا در خانه

سلامت پوست تنها به صورت مربوط نمی شود، بلکه سلامت پوست دست و پا نیز مهم است. به همان اندازه که رسیدگی به پوست صورت باعث می شود تا زیباتر به نظر برسیم، سیدگی به پوست دست ها و پاها نیز موجب زیبا به نظر رسیدن آن ها می شود.

همانطرو که می دانیم مانیکور مربوط به زیبایی دست ها و پدیکور مربوط به زیبایی پاها می شود.

در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه انجام یک پدیکور خانگی ساده برای اینکه پاهایمان پوستی سالم و زیبا داشته باشند آشنا کنیم.

با ما همراه باشید و از پدیکور پاهیتان لذت ببرید.

مرحله اول

ابتدا پاهای خود را تمیز کنید. ناخن هایتان را کوتاه کنید و یا سوهان بکشید. سپس آنها را در تشتی از آب گرم قرار دهید. می توانید درون تشت را مقداری نمک دریایی اضافه کنید. اجازه دهید پاها به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه در آب بمانند تا پوست پا آب را به خود جذب کند و نرم شود.

مرحله دوم

بعد از اینکه پوست پاهایتان نرم شد, با استفاده از یک سنگ پا قسمت هایی از کف پا که دچار ترک یا ضخامت شده است را به آرامی سنگ پا بکشید. پوست کف پا ضخیم است و به این دلیل که مدام در خانه با زمین در تماس است ممکن است دچار ترک های ریز یا درشت شود. با استفاده از سنگ پا می توانید این پوست های مرده را جدا کنید و پوست کف پای شما لطیف شود.

اگر پاشنه پای شما دچار ترک های پوستی است، می توانید  در مقاله ” راهکارهای خانگی برای از بین بردن ترک های پا” با ترفندهای جالبی آشنا شوید.

مرحله سوم

در این مرحله بعد از اینکه پاها را شسته و با یک حوله تمیز خشک کردید،  با استفاده از یک لوسیون مخصوص یا کرم مخصوص پا، کف پاها را خوب ماساژ دهید تا نرم شود. همانطور که می دانید به دلیل ضخامت پوست کف پا بهتر است از لوسیون یا کرم مخصوص استفاده کنید.

 

مرحله چهارم

در مرحله چهارم بعد از اینکه کمی از ماساژ پا گذشت و لوسیون جذب پوست پا شد می توانید با یک لاک زیبا ناخن ها را زیبا کنید.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : دانستنی های مد

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک