یکشنبه , بهمن ۶ ۱۳۹۸
خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / موفقیت / ایجاد انگیزه در محیط کار

ایجاد انگیزه در محیط کار

 ایجاد انگیزه در محیط کار

 

اینکه همیشه در محیط کار با انگیزه عمل کنیم کمی دشوار است. گاهی اوقات مایلیم هرجایی باشیم به جز محیط کار. بسیاری از مردم این حس را دارند. باتوجه به این موضوع در این قسمت راهکارهایی معرفی شده است برای اینکه نسبت به محیط کار مشتاق باشیم.

موبایلت را کنار بگذار

اولین ومهمترین کار این است که گوشی همراهتان را کنار بگذارید. امروزه با وجود اینستاگرام  یا فیس بوک زمان زیادی را برای تلفن همرا خود صرف میکنیم. بهتر است قبل از شروع کار و بعد از اینکه تماسهای مهمتان را گرفتید گوشی خود را سایلنت کنید درون کیف یا کشو میز بگذارید. می توانید در زمان استراحت به اینستاگرام بروید و چرخی بزنید. با این روش کمتر بهانه پیدا میکنید که حواستان را از کار پرت کنید و آن را صرف اینترنت کنید.

میزتان را مرتب کنید

نظم و ترتیب به ما کمک می کند بهتر فکر و عمل کنیم. زمانیکه میز یا محل کارتان شلوغ و بهم ریخته باشد به سختی می توانید ذهنتان را بر روی کار متمرکزکنید. بهتر است هر روز قبل از ترک محل کار میز یا اتاق کارتان را مرتب کنید و سپس آنجا را ترک کنید. در حین کار نیز هر موقع احساس کردید که نیاز است وسایلتان را نظم دهید. حتا گاهی می توانید با یک تغییر دکوراسیون کوچک برای خود انگیزه ایجاد کنید. برای مثال اضافه کردن یک مجسمه کوچک یا یک گلدان کم جا می توانید روحیه شما را انرژی بخشد. فراموش نشود که قرار نیست اطرافمان شلوغ باشد حتا با وسایل دکوری.

لباس خوب بپوشید

سعی کنید این را در خود نهادینه کنید که هر شب قبل از رفتن به رخت خواب تصمیم بگیرید که چه لباسی را خواهید پوشید. لباسی مرتب و ساده اما شیک را برای رفتن به محل کار انتخاب کنید. فراموش نکنید که اگر عالی به نظر برسید خودتان هم می خواهید که عالی بمانید. زمانی که لباستان را آماده می کنید صبح با خیالی راحت آماده می شوید و دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف کنید تا لنگه جورابتان را پیدا کنید !

جملات انرژی بخش بخوانید

سعی کنید هر روز صبح با یک یا دو جمله به خودتان انرژی مثبت دهید. برای مثال خدایا از تو سپاس گذارم که سلامت هستم یا من امروز کارها را به خوبی انجام می دهم و یا من می توانم از پس هر کاری برآیم. می توانید در مسیر رفتن به محل کار به یک موسیقی انرژی بخش کنید موسیقی که در آن از کلماتی که بار معنایی مثبتی دارند استفاده می شود.

خودتان را تشویق کنید

فراموش نکنید که هر انسانی برای کارهای خوبی که انجام می دهد نیاز به تشویق دارد تا انگیزه برای انجام کارهای خوب بیشتری داشته باشد. اگر بیش از حد به اشتباه های شغلیتان فکر میکنید یا ترس از خراب شدن کارها را دارید کافیست به سه تا از کارهایی که اخیرا به خوبی انجام داده اید فکر کنید. همین کار ساده باعث می شود در شما حس خوبی ایجاد شود. به کارهایی که به خوبی از عهده شان برآمدید فکر کنید به خود افتخار و تشویق کنید که از این به بعد نیز می توانید عالی عمل کنید.

قدم بزنید

بهتر است زمان هایی کوتاه را انتخاب کنید و کمی در محل کار خود قدم بزنید. می توانید لیوان چایتان را بردارید و کنار پنجره بروید و درحالی که خیابان را تماشا می کنید به کارهایی که باید تکمیلشان کنید فکر کنید. یا اگر می توانید برای چند دقیقه به بیرون از محل کارتان بروید و کمی قدم بزنید.

۲ یا ۳ کار خیلی مهم را انتخاب کنید

اگر لیست برنامه ریزتان را از کارهای ریز و درشت پر کرده اید و این باعث سردر گمی شما شده است بهتر است تمام آن کارها را کنار بگذارید و تنها ۲ یا ۳ کار مهم را که در الویت هستند انتخاب کنید و به انجام آن ها بپردازید. با این روش خیالتان راحت است که اولا کارهای مهم در حال انجام شدن هستند و دوما اگر وقت اضافه بیاورید می توانید به چند کار دیگر هم برسید.

اگر می خواهید با روش های برنامه یزی آشنا شوید به این مطلب مراجعه کنید: راهکارهایی برای برنامه ریزی روزانه

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

اثرات مثبت ورزش برروحیه افراد

اثرات مثبت ورزش برروحیه افراد   تابدین جا، از اثرات ورزش بر سلامتی جسم ،تناسب …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
خاص ترین لباس های مجلسی بزن بریم