دانستنی های مد و زیبایی

» دکوراسیون » ایده هایی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک (قسمت اول)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۱:۳۲

 کد خبر: 16689
 108 بازدید

ایده های دکوراسیونی

ایده هایی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک (قسمت اول)

تکنیک هایی برای بزرگ نشان دادن یک پذیرایی کوچک

ایده هایی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک (قسمت اول)

اگر پذیرایی کوچکی دارید حتما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بهتر بود کمd بزرگتر به نظر می رسید تا زمانی که در پذیرایی نشسته اید احساس بهتر و راحتتری داشته باشید. امروز می خواهیم چند تکنیک دکوراسیونی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از این تکنیک ها پذیرایی شما بزرگتر به نظر می رسد.

آینه

وجود آینه باعث می شود یک فضای کوچک باز و وسیع به نظر برسد. ابعاد بیشتری در فضا ایجاد می کند و به طور طبیعی باعث می شود بزرگتر به نظر رسد. با اضافه کردن یک آینه مسطح و تقریبا بزرگ در پذیرایی خود فضا را بازتر و بزرگتر جلوه دهید.

تخت به جای مبل

می توانید از یک تخت چوبی سنتی به جای یک کاناپه بزرگ و جاگیر استفاده کنید. یا یک  تخت فلزی که تاج ندارد را با گذاشتن چند بالشتک بزرک به جای تکیه گاه نیز می توانید در نظر داشته باشید. این ایده نه تنها بد نیست بلکه باعث می شود پذیرایی شما فضای بیشتری داشته باشد و در ضمن راحتتر جا به جا می شود. کاناپه ها ی بزرگ و عریض و دسته های پهن مبل ها باعث کوچکتر کردن فضا می شود.

رنگ های ملایم

استفاده از رنگ های ملایم برای رنگ دیوار ها و اسباب خانه باعث می شود پذیرایی روشن تر، چشمگیرتر و بزرگتر به نظر رسد. رنگ های پاستیلی، سفید،کرم و رنگ چوب روشن زمانی که حال یا پذیرایی کوچکی دارید بهترین انتخاب هستند. رنگ ها تاثیر بسزایی در فضا سازی دارند و زمانی که فضای اطراف ما کوچک است حتما باید از رنگ های روشن استفاده کنیم چرا که تاثیر روانشناسی و آرامش بخشی نیز برای ما دارند.

هرچه کمتر بهتر

یادتان باشد برای یک پذیرایی همه چی تمام نیازی به وسایل های زیاد و یا بزرگ ندارید. به جای استفاده از مبلمان، میز و یا یک فرش بزرگ می توانید از وسایل کم جا و ظریف استفاده کنید. برای مثال یک قالیچه کوچک، یک صندلی راحتی ظریف و یک طبقه یا شلف دیواری چوبی برای قرار دادن چند وسیله دکوری ساده در پذیرایی شما زیبایی و حس راحتی را ایجاد میکند.

جاسازی وسایل

سعی کنید تا جایی که می توانید چیدمان وسایل به طریقی باشد که به صورت زنجیره وار ترکیب شوند و کنار هم قرار گیرند. یعنی از فضاهایی مثل زیرپنجره ها و گوشه ها بیشتر استفاده کنید تا وسایل کمتری در فضای مرکزی خانه قرار گیرند. چنین روشی در صرفه جویی فضا بسیار کارآمد است.  می توانید از نیمکت های راحتی برای زیر پنجره ها استفاده کنید که فضای نشستن بیشتری داشته باشید و از نظر مبلمان جای کمتری اشغال شود و حتا در زیر نیمکت ها کمدهایی تعبیه شود برای قرار دادن وسایل اضافی.

تلویزیون دیواری

تلویزیون یکی از وسایل های جاگیری است که نمی توان از آن صرف نظر کرد. درنتیجه بهترین کار این است که تلویزیون را بر روی دیوار قرار دهید. با قرار دادن تلویزون بر روی دیوار باعث می شود دیگر میز تلویزونی بر روی زمین نباشد و به همین دلیل پذیرایی بزرگتر به نظر می رسد.

مطلب مرتبط: میز تلویزیون در خانه

حذف غیر ضروریها

وسایل غیر ضروری را که احساس می کنید تنها باعث شلوغ شدن فضا می شوند و از آن ها استفاده ای نمی کنید حذف کنید تا فضا باز شود. و یا جایگاه ویژه ای برای بقیه وسایل درنظر بگیرید. هرچه میزان وسایل کمتر باشد فضای بیشتری به نظر می رسد.

اگر می خواهید تکنینک بیشتری برای داشتن یک پذیرایی بزرگ بدانید به قسمت دوم همین مقاله مراجعه کنید.

 

 

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : دکوراسیون

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک