دانستنی های مد و زیبایی

» دکوراسیون » ایده هایی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک (قسمت دوم)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۲:۰۲

 کد خبر: 16733
 121 بازدید

ایده های دکوراسیونی

ایده هایی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک (قسمت دوم)

تکنیک هایی برای بزرگ نشان دادن یک پذیرایی کوچک

ایده هایی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک (قسمت دوم)

 

در قسمت اول این مقاله با تکنیک هایی مانند استفاده از رنگ های روشن، مبلمان و وسایل کم جا، حذف وسایل غیر ضروری، تلویزیون و قرار دادن آینه آشنا شدیم. در ادامه نیز تکنیک های کاربردی دیگری را به شما معرفی خواهیم کرد که با کاربرد هریک بیشتری استفاده را از فضای پذیرایی کوچکتان می توانید داشته باشید.

رنگ سفید

برای فضاهای خیلی کوچک از وسایل سفید استفاده کنید. رنگ سفید باعث می شود خانه و پذیرایی بزرگ دیده شود همچنین در چنین فضای کوچکی اگر از رنگ های تند یا تیره استفاده کنید بعد از مدتی چشم خسته می شود و از نظر روحی اذیت کننده است.

 

شلف یا طبقات چوبی

شلف ها تاثیر بسزایی در فضا سازی دارند. با نصب شلف های متعدد در خانه می توانید جایگاهی برای قرار دادن عکس ها کتاب ها یا وسایل دکوراتیو و حتا گلدان ها ایجاد کنید. سعی کنید شلف ها را بیشتر در زوایا و دیوارهای گوشه بزنید تا باز هم فضای کمتری را اشغال کنند. بهتر است شلف ها نیز به نگ روشن و سفید باشند تا فضا را شلوغ نکنند.

مطلب مرتبط: شلف یا طبقات چوبی

زمین روشن

به همان اندازه که چیدمان و ابعاد وسایل مهم است به زمین پذیرایی نیز باید دقت شود. می توانید از یک فرش یا قالیچه طرح دار اما رنگ روشن استفاده کنید. اگر فرشی با رنگ تیره یا طرحهای بزرگ و حجیم انتخاب کنید شک نداشته باشید که فضا کوچکتر و شلوغ تر به نظر می رسد.

پایه های ظریف

سعی کنید از مبلمان، میز ناهارخوری و یا میز پذیرایی استفاده کنید که دارای پایه های ظریف و نازک باشند. پایه های ظریف هم فضای کمتری را اشغال می کنند و هم باعث می شود فضا بازتر به نظر رسد چراکه مبل میز با صندلی که پایه ظریفتری داشته باشد کوچکتر و کم جا تر نیز دیده می شود.

میز دیواری

باتوجه به فضای کوچکی که دارید اگر به یک میز کامپیوتر نیاز دارید هیچ اشکالی ندارد. می توانید از میزهای دیواری استفاده کنید. میزهای دیواری همان شلف یا طبقات چوبی هستند که پهنای بیشتری دارند اما نسبت به یک میز کامپیوتر جای کمتری را می گیرند.

بالای رادیاتور

شاید فکر کنید که قسمت هایی از خانه که غیرقابل حذف هستند، مانند رادیاتورها قابل استفاده نیستند یا نمی توان وسیله ای گذاشت. اما باید بگوییم که با کمی خلاقیت از این قسمت ها نیز می توانید استفاده کنید. با قرار دادن شلف چوبی یا کتاب خانه و قفسه های دیواری می توانید بیشترین استفاده ها را ازین فضا داشته باشید.

حواستان به نور باشد

حفظ نور در فضای کوچک کمک شایانی به دلباز بودن فضا دارد. از پرده های حریر و ساده استفاده کنید تا حجم زیادی از فضا را به خود اختصاص ندهد و مهم تر این که جلوی نور را نگیرد. رنگ پرده ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. هرچه پرده ها روشن تر و بدون طرح باشند در بزرگ نشان دادن خانه و عبور نور بهتر عمل می کنند.

گیاهان آپارتمانی فراموش نشود

گیاهان آپارتمانی کوچک را فراموش نکنید. در خانه ها یا فضاهای کوچک هوا باید زود به زود تصویه شود. گیاهان نقش مهم در تصویه و ایجاد هوای تازه و یک انرژی خوب در فضا می شوند. بخصوص اگر فضا کوچک باشد وجود یک یا چند گلدان تاثیر مثبت وآرامش بخشی در فضا ایجاد می کنند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : دکوراسیون

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک