چند کاربرد جالب باندانا که شاید ندانید

باندانا یا همان دستمال سر

 

باندانا یا دستمال سر، نوعی پوشاک است که با هدف تزئینی و پوششی به روی سر یا دور گردن بسته می‌شود. آن را با نام های دیگری مانند: دستمال گردن ، اسکارف، باندانا ، باف و… نیز می شناسند. زنان ادیان و فرقه‌های مسیحی آمیش، یهودیان سنتی، مسلمان و مسیحیان ارتودوکس قدیمی از این نوع پوشاک استفاده می‌کنند. همچنین به تازگی ورزشکاران، کوهنوردان، طبیعت گردان، میلیتاریست ها و… از آن ها استفاده می کنند. جنس دستمال سر از پارچه می باشد و در طرح ها و رنگ هی مختلف وجود دارد. شما باتوجه به سلیقه و همچنین نوع نیاز خود آن ها را تهیه نمایید.

 

باندانا

 

روش های استفاده از دستمال سر

دستمال سر جاگزینی جذاب و اسپرت برای پوشش مو می باشد و بانوان زیادی از آن استفاده می کنند. می توانید قسمتی از مو را با کش ببندید و  دستمال سر در این قسمت گره بزنید. باندانا در رنگ های متنوعی موجود است که می توانید با توجه به رنگ موی خود رنگ دستمال سر را نیز انتخاب کنید.

 

 

اگر موهای بلندی دارید، آن ها را جمع کنید و بالای سر خود به شکل گرد ببندید و سپس باندانا یا دستمال سر را به دور آن بپیچید و گره بزنید.

 

 

می توانید از دستمال سر به عنوان هد بند نیز استفاده کنید. کافی است آن را تا بزنید، بر روی قسمت جلوی سر قرار دهید و گوشه های آن را پشت سر خود گره بزنید.

 

 

اگر لباسی اسپرت با یقه باز را انتخاب کرده اید، برای تنوع بیشتر و استایلی جذاب تر  از باندانا به عنوان دستمال گردن نیز استفاده کنید.

 

باندانا

 

یکی دیگر از کاربردهای دستمال سر، استفاده به عنوان دستبند است. با یک گره ساده می توانید یک دستبند زیبا و متفاوت داشته باشید.

 

 

دستمال سر

 

 

دستمال سر کاربردهای متفاوتی برای ورزشکاران دارد. به عنوان ماسک، عرق گیر، کلاه، دستمال گردن، پیشانی بند و غیره استفاده می شود. که برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار، جلوگیری ازنفوذ عرق به داخل چشم، گرم نگه داشتن، استفاده زیر کلاه موتور سواران و ده ها کاربرد دیگر مفید است.

 

درباره ی سحر مؤیدی