پروتئین مصرف کنید

با اجرای سه راه علمی، وزنتان را کاهش دهید

با اجرای سه راه علمی وزنتان را کاهش دهید

 

راه های زیادی برای کاهش وزن سریع وجود دارند.با این حال، بسیاری از آنها شما را گرسنه و ناراضی خواهد ساخت.داشتن ارادهی آهنین برای پیروی کردن از این برنامه لازم است و اگر شما اراده یقوی نداشته باشید به زودی برنامه کاهش وزن را رها خواهید کرد.

هدف از اجرای این برنامه به این صورت خواهد بود:

اشتها را به میزان قابل توجهی کاهش خواهیم داد.

به سرعت، بدون گرسنگی، وزن خود را کاهش خواهیم داد.

سلامت متابولیک خود را در همان زمان بهبود خواهیم داد.

 

در اینجا یک برنامه سه مرحله ای ساده برای کاهش وزن سریع داریم:

 

۱ . میزان مصرف شکر و نشاسته را در برنامه غذاییتان کم کنید.

مهمترین بخش این برنامه، کاهش قندها و نشاسته ها (کربوهیدرات ها)  است.وقتی بدنتان را عادت می دهید مصرف این مواد را به حداقل برساند، میزان گرسنگی شما ،به همان نسبت کم می شود و میزان کالری هم پایین می آید.در اینجا به جای سوزاندن کربوهیدرات برای انرژی، بدن شما شروع به تغذیه از چربی های ذخیره شده می کند.یکی دیگر از مزایای کاهش کربوهیدرات ها این است که سطح انسولین را کاهش می دهد و کلیه های شما سدیم اضافی را با آب از بدنتان خارج میکنددر نتیجه شما مجبور می شوید برای رفع تشنگی آب بیشتری میل کنید و همین امر  باعث کاهش وزن می شود.

 

مصرف کربوهیدرات را کاهش بدهید

 

نتیجه گیری از بخش اول برنامه:

کم مصرف کردن قندها و نشاسته ها (کربوهیدرات ها) در این رژیم غذایی، اشتها را کاهش می دهد، سطوح انسولین را کاهش می دهد و بدون گرسنگی وزن خود از پایین می آورید.

۲. پروتئین، چربی های مفید و سبزیجات بخورید

سعی کنید در  وعده های غذاییتان حتما  پروتئین، منبع چربی و سبزیجات کم کالری استفاده کنید. دستور العمل این رژیم، شما برای مصرف میزان کربو هیدرات به طور روزانه بین ۲۰ تا ۵۰ گرم است.

منابع پروتئین :

گوشت گوساله،گوشت بره،گوشت مرغ ، گوشت  انواع ماهی و میگوو تخم مرغ به صورت کامل (زردو و سفیده) به صورت آب پز

البته در نظر داشته باشید پرو تئین را بیش از حد استفاده نکنید.

تجربه ثابت کرده است در رژیم هایی که پروتئین در برنامه غذایی گنجانده شده است .میل وسواسی گونه به غذا تا ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است وپرخوری های شبانه به دلیل اینکه احساس سیری میکنید، به میزان قابل توجهی کم می شودو به طور متوسط و میانگین مصرف کالری به میزان ۱۴۴ کالری کاهش پیدا می کند.

منابع سبزیجات:

کلم بروکلی،گل کلم،اسفناج،گوجه فرنگیها،جوانه گندم،کاهو،خیار.

نگران نباشید و بشقاب خود را از این سبزیجات پر کنید.رژیم غذایی که بیشتر با گوشت و سبزیجات باشد حاوی تمام فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی است که شما را سالم نگه میدارد.

منابع چربی:

روغن زیتون ،روغن نارگیل ،روغن آووکادو،کره

سه وعده غذایی در روز میل کنید و اگر حدود دو تا سه ساعت بعد از صرف نهار دوباره احساس گرسنگی کردید یک وعده غذایی چهارم را اضافه کنید.چربی های سالم را حذف نکنید به دلیل اینکه احساس گرسنگی را به حداقل برسانید.

 

پروتئین مصرف کنید

 

نتیجه گیری از بخش دوم برنامه:

هر وعده غذایی را از یک منبع پروتئین، یک منبع چربی و سبزیجات کم کالری تهیه کنید.در این صورت ،میزان گرسنگی شما تا حد زیادی کاهش پیدا میکند.

 

۳.سه بار در هفته ورزش کنید

شما لازم نیست ورزش کنید تا وزن خود را در این طرح کاهش دهید، اما توصیه می شود.سه تا چهار بار به باشگا بروید ووزنه بزنید.

واز مربی خود راهنمایی بگیریدو او را در جریان برنامه تان قرار دهید .باوزنه زدن شما کالری بیشتری می سوزانید و وزن بیشتری کم خواهید کرد.شما با داشتن رژیم کربو هیدرات درحین سوزاندن چربی و کاهش وزن به ورزیده شدن عضلات خود نیز کمک کنید.البته اگر بیماری قلبی وعروقی دارید و یا وزنه زدن برای شما مضر است بهتر است به ورزش هایی مانند شنا ، پیاده روی،دوچرخه سواری و…وکلا ورزش هایی که برای شما مضر نباشند روی بیاورید.

 

با وزنه هفته ای سه بار ورزش کنید

 

نتیجه گیری از بخش سوم برنامه:

بهترینتوصیه ،برای نتیجه گیری هرچه بهتر از این برنامه اجرای تمرینات مقاومتی همراه با وزنه است و این در صورتی است که شما از شرایط جسمی کاملا سالمی برخوردار باشید.