دانستنی های مد و زیبایی

» روانشناسی » با ورزش اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۳

 کد خبر: 17862
 133 بازدید

ورزش و اعتماد به نفس

با ورزش اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

چگونه می توان با ورزش اعتماد به نفس خود را بالا ببریم

با ورزش اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

 

در ابتدا باید بدانیم اعتماد به نفس نقطه مخالف افکار منفی است.انرژی های منفی به طور کلی جزو مخرب ترین نیروهایی هستند که اگر با آن ها به موقع مقابله نشود می توانند ریشه دوانده و تمامی فعالیت های فرد را تحت تاثیر قرار دهند.

انرژیها و افکار منفی زمانی به طور مداوم و پی در پی تکرار شوند می توانند جایگزین افکار و عادات مثبت شوند و آسیب های جدی برسانند .

 

با ورزش اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

 

اسیر شدن در چرخه‌ی کاهش اعتمادبه‌نفس، باعث عملکرد ضعیف در هر رقابتی می‌شود و نجات از این مرحله واقعا کار سختی است.البته باید توجه داشت افکار منفی همیشه بد نیستند.

به عنوان مثال بسیاری از ورزشکاران حرفه ای در رقابت های مختلف ممکن است گاهی طعم شکست را چشیده باشند و حس ناراحتی و منفی به آن ها دست داده باشد و این یک امر طبیعی است که پس از هر شکستی احساس غم وناامیدی به سراغ انسان می آید، ولی همین حس ،اگر درست و به جا باشد باید پلی باشد برای پیروزی های بعدی .

یکی از راهکارهای مقابله با افکار منفی و بالا بردن اعتماد به نفس ورزش کردن است.با ورزش می توانید افکارمنفی را از خود دور کنید.

 

با تمرکز روی حرکات ورزشی افکار و امواج منفی را از خود دور خواهید کرد

 

سوالی که پیش می آید این است که چگونه با ورزش افکار منفی را دور کنیم و اعتماد به نفس خود را بالا ببریم؟

زمانی که شما ورزش می کنید در واقع فکر و جسم خود را همزمان به کار می گیرید.برای برقراری تعادل هنگام ورزش کردن چه ورزش های گروهی و چه ورزش های انفرادی  شمانیاز به تمرکز بالایی دارید.این تمرکزدرهای فکر کردن به موضوعات دیگر را برای شما می بندد.

یکی دیگر از کارهای که میتوانید حین ورزش کردن انجام بدهید استفاده از کلید واژه ها ی مثبت است.این کلید واژه ها را می توانید مدام با خود تکرار کنید .به عنوان مثال حین پیاده روی ،کوهنوردی یا حتی هنگامی که روی تردمیل هستید جملات الهام بخش و،نشاط انگیز و امید وار کننده را با خود تکرار کنید.

 

در هنگام ورزش کردن مدام جملات الهام بخش را با خود تکرار کنید

 

به گفته بزرگی ماتبدیل به چیزی خواهیم شد که مدام به آن فکر می کنیم.این جمله را حین تمرینات ورزشی مدام با خود تکرار کنیدو سعی کنید افکار امید بخش داشته باشید.

با ورزش مداوم ورژیم غذایی درست استایل بدنی خوبی پیدا خواهید کرد وهمین امر دلیل دیگری، برای بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد بود.محکم و با صلابت و بدون خمودگی راه بروید .

راه رفتن درست و طرز ایستادن مناسب و…را میتوانید با ورزش اصلاح کنید.

برای داشتن اعتماد به نفس بالا از تمرینات ورزشی خود  دست نکشید خسته نشوید و محکم و استوار جملات مثبت را درذهن خود مرور کرده و ادامه بدهید.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : روانشناسی

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس