با ۵ نکته طلایی در شغلی مناسب استخدام فوری شوید

چگونه زود کار پیدا کنیم؟

 

شغلی

 جستجوی شغل جدید می تواند فرایندی استرس زا ، پرتلاطم و وقت گیر باشد. همه ما   می خواهیم شغل مناسبی پیدا کنیم که شخصاً رضایت بخش باشد و ثبات مالی را برای ما فراهم کند. در حالی که هیچ راه جادویی برای تضمین پیشنهاد های شغلی وجود ندارد ، اما برای افزایش شانس شما در این زمینه ما چند روش پیشنهادی ویژه در این مطلب برایتان قرار داده ایم!

مشاغل

۱. به دیگران اطلاع دهید که به دنبال کار هستید.

این روزها ، بسیاری از افراد شغل خود را از طریق روابط شخصی و دوستان اجتماعی پیدا می کنند. اگر حس می کنید شخصی در خانواده تان هست ، که می تواند برای استخدام شدن شما قدمی بردارد ، به احتمال زیاد مشغول به کار خواهید شد. نترسید که به افراد زندگی خود اطلاع دهید که به دنبال کار هستید. شما هرگز نمی دانید چه کسی ممکن است بتواند با رابطه خود کار مناسبی برایتان دست و پا کند.

کار

۲. برای یافتن شغل های تخصصی از یک کاریاب کمک بخواهید.

وظیفه کاریاب ، دادن مشاوره برای یافتن شغل مناسب است. آنها می توانند به دنبال مصاحبه کاری در محیط های مطمئن برای شما باشند. هنگامی که شخص دیگری از طرف شما به دنبال کار برایتان بگردد ، پیدا کردن شغل بسیار ساده تر خواهد شد.

* همچنین کاریاب در تهیه رزومه ای حرفه ای می تواند به شما مشاوره دهد.

* برای یافتن شغل نباید به کاریاب مبلغی بپردازید. آنها از شرکتی که شما را استخدام می کند کمیسیون دریافت می کنند.

* اگر واقعاً احتیاج فوری به کار دارید ، خدمات عمومی ، مانند اداره اشتغال کشور ، ممکن است بهترین گزینه برای نتیجه گرفتن باشد. با آنها در مورد خدماتی که باید به شما ارائه دهند تماس بگیرید. بسیاری از این ادارات برنامه های مشاوره شغلی دارند که می تواند متناسب با نیاز شما باشد.

 

شغل

 

۳. به دنبال شغلی بگردید که در آن تجربه و مهارت دارید.

این بدان معنا نیست که باید برای هر جنبه ای از کار کامل باشید. شاید حس کنید شانس دریافت شغلی را ندارید ، ولی می دانید که توان انجام و پیشرفت در آن را خواهید داشت  ، بی درنگ برای گرفتن شغل اقدام کنید. حتی اگر تجربه تان در آن حرفه اندک باشد.

* همچنین ممکن است درخواست کاری به شما شود که خارج از محدوده جغرافیایی منزل تان باشد یا ساعت کاری جالبی ندارد و…

به یاد داشته باشیدکه هیچ شغلی کامل نیست ، اما داشتن شغل معمولاً بهتر از بیکار ماندن است.

 

 شغلی مناسب

 

۴. با کارفرمایان آینده صحبت کنید.

اگر نیاز فوری به کار دارید ، بهتر است که پیشگام باشید و به رئیس جدید خود نشان دهید ، که  شخصیت کاری حرفه ای دارید و با جدیت پیگیر امور هستید.

* هنگام ملاقات با کارفرمایان بالقوه ، استایل رسمی خود را حفظ کنید. زیرا آراستگی و داشتن ظاهری مناسب در محیط کار واجب است.

* زمان برخورد با رئیس خود به او نشان دهید که چقدر از شرایط کاری که برایتان فراهم شده رضایت دارید و برای امور بخش خود اهمیت ویژه ای قائل هستید.

 

کاریابی

 

۵. بصورت آنلاین به دنبال کار باشید.

این روزها بیشتر مشاغل بصورت آنلاین آگهی می شود. لیست مشاغل وب سایت ها مختلف را بررسی کنید. بسیاری از شرکت ها و موسسات دولتی فرصت های شغلی را در وب سایت خودقرار می دهند. همچنین بسیاری از  سایت های کاریابی طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را جمع آوری می کنند. این سایت ها ممکن است بسیاری از مشاغل را ذکر کند ، اما همه این موارد مناسب شما نخواهد بود.

* سایت های کاریابی معتبر را برسی کنید. مانند :

۱. جاب ویژن

۲. ایران استخدام

۳. حامی کار

۴. کار بانک

۵. جابینجا

۶. دیوار و…

* حتماً به مهلت مصاحبه دقت کنید. اگر مهلت آن قبلاً تمام شده ، وقت خود را تلف نکرده و به دنبال گزینه مناسب بعدی بروید.