دانستنی های مد و زیبایی

» سبک زندگی » برای رسیدن به موفقیت باید شکست بخورید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۲۱:۰۸

 کد خبر: 26422
 36 بازدید

برای رسیدن به موفقیت باید شکست بخورید

تا وقتی اسم شکست می آید حس بدی به ما دست می‌دهد و این طبیعی است. اما این قضیه وقتی بد می شود که ما به خاطر شکست هایمان از تلاش برای موفقیت دست برداریم.

 شکست یار شما برای رسیدن به موفقیت

 

شکست

 

تا وقتی اسم شکست می آید حس بدی  به ما دست می‌دهد و این طبیعی است. اما این قضیه وقتی بد می شود که ما به خاطر شکست هایمان از تلاش برای موفقیت دست برداریم.

در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که نباید از شکست بترسید. شکست جزئی از موفقیت است، گرچه این روزها همه سعی می کند شکست را بد جلوه کند اما باید بدانید شکست لازمه موفقیت است.

مثلا وقتی یک کودک تازه به مدرسه  می‌رود بار ها ممکن است در امتحان نمره کم بگیرد یا درسی را بلد نباشد. این نمره کم گرفتن ها و بلد نبودن ها، باعث می‌شوند که او بهتر یاد بگیرد و بیشتر تلاش کند.

 

شکست در زندگی ما

 

شکست

 

فرض کنید شما به دنبال کار هستید و یک آگهی کار می بینید و رزومه تان را ارسال می کنید. چند روز بعد آنها به شما تماس می‌گیرند و می‌گویند، شما برای این کار انتخاب شدید و چند روز دیگر میتوانید کار خود را شروع کنید، اما ناگهان با شما تماس می‌گیرند و می‌گویند متاسفیم یک نفر دیگر را به جای شما انتخاب کردیم.

چه حسی به شما دست می دهد؟ به احتمال زیاد احساس غم و اندوه زیاد می کنید. این واکنش طبیعی بدن در برابر اخبار و اتفاقات بد است.

شما اگر می خواهید موفق شوید نباید اجازه دهید بعد از هر شکستی برای مدت طولانی در حس غم و اندوه بمانید. آدم‌های موفق بعد از باخت دوباره به سراغ رویاهایشان می روند. و دوباره سریع شروع به برنامه‌ریزی برای رسیدن به موفقیت می کنند.

 

حس شکست در شما

 

شکست

 

در مورد شما چطور؟ آیا بعد از هر شکستی، تسلیم می شوید؟ و دیگر نمی توانید مثل قبل تلاش کنید؟

اگر شما این طور هستید نگران نباشید، زیرا اکثر ما از زمان کودکی برنامه ریزی کرده ایم تا شکست را یک چیز بد بدانیم. ولی در حقیقت آن بخشی از موفقیت است.

آمازون (که به همراه اپل ، فیس بوک و گوگل ، یکی از شرکت های بزرگ فناوری محسوب می شوند) دارای فرهنگی است که تحمل شکست را دارد. جف بزوس – بنیانگذار و مدیر عامل شرکت آمازون – معتقد است که این فرهنگ یکی از دلایل اصلی موفقیت های بزرگ شرکت در طی ۲۵ سال گذشته است.

 

حقیقت این است که ، شکست می تواند دنیای فرصت های هیجان انگیز را برای شما باز کند.

پس به جای اینکه از شکست خوردن بترسید به این فکر کنید که چطور می توانید کارتان را به بهترین نحو انجام دهید. وقتی هم شکست خوردید بدانید آن مسیری جدید برای موفقیت شما است.

داستان شکست افراد موفق دنیا

 

شکست

رولینگ

 

خانم رولینگ اندکی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، با ناکامی هایی مثل بیکار بودن ، شکستن ازدواج و غیره مواجه شد. با این حال ، به جای تسلیم شدن در زندگی ، او از این شکست ها برای وادار کردن خود برای نوشتن سریال فانتزی هری پاتر،  پرفروش ترین سری کتاب دنیا استفاده کرد و توانست به خود ثابت کند می تواند یک زن موفق باشد.

 

داستان والت دیزنی

والت دیزنی شروع ساده ای  نداشت. وی در یک تلاش ناکام برای پیوستن به ارتش در سن جوانی از مدرسه خارج شد. بعداً ،  در یکی از مشاغل اولیه خود، ورشکست شد. وی همچنین به دلیل “نداشتن خلاقیت” از یک روزنامه اخراج شد.

 

مایکل جردن

 

مایکل جردن درباره قدرت شکست گفته است:”من تقریباً ۳۰۰ بازی را از دست داده ام.  من بارها و بارها در زندگی ام باخته ام و به همین دلیل است که موفق شدم.

 

عدم موفقیت مدتها است که به عنوان یک عامل بد شناخته می شود. اما در واقعیت ، آن یک عامل مهم و اساسی در موفقیت است.

 

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : سبک زندگی , موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس