Woman superhero opening shirt chest

۷ توصیه استثنایی فرم دهی سینه+ورزش برای فرم دهی سینه

زمان مطالعه
۵ دقیقه

برای فرم دهی سینه چه ورزش هایی مناسب است؟

فرم دهی سینه ها یکی از مسائلی است که بسیاری از بانوان دنبال راه حلی مناسب برای آن هستند. ورزش ها و تمریناتی وجود دارد که در بزرگ شدن و فرم دهی به سینه ها موثراند.  افتادگی و شل شدن سینه دلایل مختلفی دارد که دانستن آن ها موجب پیشگیری و جلوگیری از آن می شود.

 

۳ عاملی که موجب افتادگی و شل شدن سینه ها می شود۲

 

 

بچه‌دار شدن، شیردهی و بالا رفتن سن از عوامل افتادگی و شل شدن سینه ها در فرد می باشد. جالب است بدانید شل شدن سینه با ژنتیک رابطه مستقیم دارد.

 

سیگار

 

سیگار

سیگار کشیدن موجب کاهش ذخیره خون در سطح پوست شده و پوست را ضعیف و پیر می کند. این اتفاق باعث افتادگی و شل شدن پوست سینه نیز می شود.

متغییر بودن وزن

زمانی که وزن شما دائما در حال تغییر است و این تغییر وزن چیزی حدود ۱۰-۱۵ کیلو است. مطمئنا روی سینه هایتان اثر می گذارد. هرباری که وزنتان بالا و پایین می رود، بافت های سینه شل می شود.

ورزش شدید

بعضی از حرکات ورزشی که سبب ترکیدن کلاژن های سینه می شود. تمرینات ورزشی که انجام می دهید باید زیر نظر پزشک و اصولی باشد تا به ظاهر و تناسب اندام شما آسیب وارد نکند.

 

تمرینات مناسب برای فرم دهی سینه

تمرینات و ورزش هایی وجود دارد که با انجام آن ها می توانید سینه های خود را به بهترین فرم تبدیل کنید. همچنین از شل شدن و افتادگی آن جلوگیری نمایید.

 

پیاده روی و فرم سینه

 

ورزش هوازی و ایروبیک

ایروبیک موجب سوزاندن چربی در بافت سینه، ران ها و باسن می شود. ورزش های هوازی و ایروبیک مستلزم مصرف کالری بیشتر هست که بدن برای فراهم سازی این کالری مورد نیاز از چربی های ذخیره شده در بافت سینه ها ، باسن و رانها بهره گیری می کند.

تمرینات مناسب ورزش هوازی عبارتند از: شنا، دویدن، دوچرخه سواری و طناب زدن. این تمرینات باید در هفته دست کم ۶ بار و هر نوبت دست کم به مدت ۳۰ دقیقه انجام پذیرد.

 

 

Push up

سفت کردن سینه ها و التیام حالات فیزیکی بدن از اهداف این ورزش می باشد. با توجه به این که غالباً بانوان به دلیل ضعف بدنی از انجام تمرین پوش آپ عاجز می باشند، تمرین پوش آپ دیوار را یادگیری می‌دهیم.

مقابل دیوار با حدود یک قدم فاصله بایستید، دست ها رابه سوی جلو و بحالت افقی به سوی دیوار دراز کنید و با کف دست ها به دیوار تکیه دهید.  به آرامی دست ها را از ناحیه ی آرنج خم کرده و صورت را مماس با دیوار قرار دهید و مجدداً به حالت اول برگردید. این تمرین را دست کم ۳۰ بار در هر نوبت انجام دهید و با گذشت دوران و افزایش توان فیزیکی بدنتان تعداد آن را افزایش دهید.

 

پرس سینه

هدف از پرس سینه تقویت عضلات زیر و اطراف سینه ودر نتیجه چالاک و استوار کردن سینه ها است. روش ساده ی انجام این تمرین آن هست که به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کرده و کف پاها را روی زمین بگذارید. بازوها رابه طرفین باز کنید و آرنج را ۹۰ رجه خم کنید. دو وزنه در دو دست نگه دارید سپس به آرامی آنرا بالا برده ودر همان حال ۵ ثانیه نگه دارید. آنگاه با آرامی پایین آورید.