شکیرا7

بیوگرافی و عکس هایی از شکیرا

بیوگرافی و عکس هایی از شکیرا

 

شکیرا ایزابل مبارک ریپل که با نام شکیرا شناخته می‌شوددر ۲ فوریه ۱۹۹۷ از مادری کلمبیایی و پدری لبنانی در بارانکیلا کلمبیا، به دنیا آمد. او خواننده، ترانه‌سرا، مدل، رقصنده، تهیه‌کننده و طراح رقص معروف کلمبیایی است.او اجرا را در مدرسه آغاز کرد و توانایی‌های خود را در سبک‌های راک اند رول، لاتین و عربی همراه با رقص عربی معروف خود، نشان داد.او به زبان های اسپانیایی،پرتغالی،انگلیسی،کاتالانی تسلط کامل وبه زبان های عربی،ایتالیایی و فرانسه آشنایی دارد.

اولین شعر خود را، در سن ۴ سالگی با نام La Rosa De Cristal سرود .در هشت سالگی، اولین ترانه خود را با نام Tus gafas oscuras نوشت که درمورد‌ پدر خود ودر غم از دست دادن پسرش در یک سانحه‌ی تصادف هست. .او از آواز خواندن برای معلم‌ها و همکلاسی‌هایش و حتی راهبه‌ها لذت می‌برد. اما در سال دوم از گروه کر مدرسه رد شد چون صدای خیلی قوی داشت. معلم موسیقی به گفته بود که صدایت مانند «بز» است.

درسال ۱۹۹۰ و در سیزده سالگی شکیرا به امید تبدیل شدن به یک مدل به Bogotá رفت اما به جای آن قراردادی برای ضبط موسیقی برای یک بخش سونی کلمبیا امضا کرد.اولین آلبوم او با نام Magic بود که موفقیت چندانی در بر نداشت ولی باعث شد اسم او در کشورش سر زبان ها بیفتد.او پس از پذیرش ضعف تجاری خود با تهیه‌کنندگان محلی، بعد از دو آلبوم اولش، که کمتر در خارج از کلمبیا شناخته شده بودند، تصمیم گرفت تا برند موسیقی خود را تولید کند. او در سال ۱۹۹۵، ترانه Pies Descalzos را منتشر کرد، که باعث شهرت وی در آمریکای لاتین و اسپانیا شد.

آلبوم (دزدها کجایند) را، درسال۱۹۹۸ منتشر کرد که در جهان حدود ۷ میلیون کپی فروش کرد.ترانه مشهورWhenever, Wherever او پرفروش‌ترین ترانه در سال ۲۰۰۲ بود.آلبوم سرویس رختشویی او بیش از ۱۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشت. ۴ سال بعد ۲ آلبوم دیگر منتشر کرد با نام های( اشتهای دهانی ۱ )و (اشتهای دهانی۲) که هردو به شهرت او افزودند. در سال ۱۹۹۷ شکیرا بنیاد Pies Descalzos را بنا نهاد. این یک مؤسسه خیریه کلمبیایی است که با مدارس خاص به کودکان فقیر کمک می‌کند. او در طول زندگی حرفه‌ای خود تعداد زیادی کنسرت به نفع خیریه داده‌است.

ششمین آلبوم او با نام ماده گرگ حدود۲ میلیون نسخه در جهان فروش داشت.ترانه واکا واکا (این بار نوبت آفریقاست) به عنوان ترانه اصلی در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ انتخاب شد.این ترانه بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد و پرفروش‌ترین ترانه جام جهانی شد.

هفتمین آلبوم او بانام خورشید در می آید در سال۲۰۱۰منتشر شد و حدود ۴ میلیون نسخه فروش کرد. آخرین آلبوم او به نام خودش شکیرا منتشر شدکه برای بازی‌های جام جهانی فوتبال۲۰۱۴ خوانده شده.

شکیرا با جرارد پیکه بازیکن سرشناس اسپانیایی ازدواج نکرده، این زوج در حالت ازدواج سفید هستند.آن ها دو پسر به نام‌های میلان و ساشا دارد.او در جواب خبر نگاری که در مورد ازدواج آن ها پرسیده بود در جواب گفت :در حال حاضر ما همه چیز داریم، با هم هستیم، عاشق یکدیگریم و دو فرزند داریم، اینها چیزی است که من از زندگی میخواهم و فکر نمیکنم ازدواج کردن ما هیچ یک از این موارد را تغییر دهد. اما اگر روزی تصمیم به ازدواج داشته باشم ” ژرارد ” اولین گزینه خواهد بود. شکیرا بزرگترین خوشبختی زندگی اش را وجود پسرانش و تماشای رشد آنها دانسته است و میگوید وظیفه خود میداند هرچه تا کنون آموخته است به آنها نیز انتقال دهد.

عکس هایی از شکیرا

 

شکیرا۱

 

شکیرا۲

 

شکیرا۳

 

شکیرا۴

 

شکیرا۵

 

شکیرا۶

 

شکیرا۷

 

شکیرا۸

 

شکیرا۹

 

شکیرا۱۰