رویاپردازی

تاثیرات جادویی رویاپردازی بر موفقیت

برای رسیدن به موفقیت باید شهامت رویاپردازی داشته باشید

 

رویاپردازی

 

ایده های بزرگ از یک رویا شروع می شوند. اگر می خواهید قدرت های نوآورانه خود را تقویت کنید ، اولین قدم رویاپردازی است. رویا پردازی باعث می‌شود شما انگیزه لازم برای دنبال کردن آرزوهای تان داشته باشید و شما را در مسیر موفقیت کمک می‌کند .

اما باید توجه کنید رویا پردازی را با خیال پردازی اشتباه نگیرید .خیال پردازی انرژی را از شما می‌گیرد و در مسیر موفقیت کمکی به شما نخواهد کرد. در این مقاله می‌خواهیم به اثرات رویا پردازی در موفقیت بپردازیم.

 

رویا پردازی و تقویت حافظه

 

رویاپردازی

 

محققان دریافتند که کسانی که دوست دارند مهارتی را یاد بگیرند اگر در هنگام یادگیری آن، شروع به رویا پردازی کنند آن مهارت را زودتر از سایر افراد یاد می گیرند.

شما می‌توانید قبل از رفتن به کلاس خاصی یا یادگیری مهارتی در مورد آن در اوقات فراغت تان رویاپردازی کنید. این کار باعث می‌شود که مغزتان تقویت شود و هم قدرت یادگیری شما بالاتر می‌رود.

 لازم نیست حتما زمان خاصی را در روز به این کار اختصاص دهید، شما می توانید هنگامی که بی حوصله هستید یا در حال انجام کارهایی مثل ظرف شستن، لباس شستن که نیاز  به دقت و توجه خاصی ندارند رویاپردازی کنید و ذهن خود را پرواز دهید.

 

فقط رویاپردازی برای موفقیت کافی نیست!

 

رویاپردازی

 

بیشتر مردم هیچ تصوری برای رسیدن به رویاهای خود ندارند. همانطور که گفتیم رویا پردازی برای رسیدن به موفقیت خوب است ولی آیا رویاپردازی تنها ما را به موفقیت می رساند؟ باید به شما بگویم رویا پردازی خوب است به شرطی که به شما انگیزه دهد و در پی آن شما کاری انجام دهید که به موفقیت شما منجر شود.

اگر می خواهید کاری را شروع کنید، رویاپردازی کنید که چگونه آن را انجام می دهید؟ چگونه می توانید به موفقیت برسید؟ و سپس شروع کنید به انجام دادن آن .

اگر رویاپردازی بدون عمل کردن باشد، تبدیل به خیالبافی می شود و شما را وارد یک چرخه باطل می کند.

 

مرز خیالبافی و روپردازی

 

رویاپردازی

 

بیشتر افرادی که می شناسیم رویایی دارند. در حقیقت اگر از هزاران نفر از مردم در مورد رویای خود سوال کرده کنید برخی حاضرند با جزئیات و اشتیاق فراوان آن را توصیف کنند. ولی چند درصد آن ها حاضرند قدمی برای رسیدن به آن بردارند؟

وقتی رویایی انگیزه و حرکتی در ما ایجاد نمی کند فقط یک خیال بیهوده است. با خیال بافی، دائم چیزی که دوست دارید فقط در ذهن خود تصور می‌کنید و مغزتان گول می‌خورد و فکر می‌کند شما به آن رسیدید در نتیجه زیاد برای آن تلاش نمی کند. بنابراین گاهی اوقات باید مرز بین خیالبافی و رویا پردازی را تشخیص دهیم و حواسمان باشد در دام خیال پردازی نیفتیم.

 

یک تکنیک خوب برای رویاپردازی

 

رویاپردازی

 

خیلی از ما شاید ندانیم اصلا رویا پردازی چیست؟ و چطور باید این کار را انجام دهیم؟ در ادامه می خواهیم یک روش بسیار اثرگذار و مفید در مورد رویا پردازی را به شما آموزش دهیم.

برای انجام این تکنیک کافی است یک برگه سفید بیاورید و بدون اینکه فکر کنید شروع کنید در مورد اینکه می‌خواهید مثلاً در یک سال آینده چه انجام دهید و چه به دست بیاورید شروع به یادداشت کردن ایده های خود کنید.

لازم نیست در یادداشت کردن این ایده ها وسواس به خرج دهید، فقط هر چیز به ذهنتان می‌آید را یادداشت کنید. بعد از اینکه این کار را انجام دادید حدود یک یا دو روز بعد دوباره به این لیست نگاه کنید و دلیل این که چرا این ایده ها در ذهنتان آمده است را پیدا کنید.

اگر نمی‌توانید دلیل اینکه چرا بعضی از آن ها را در ذهنتان آورده پیدا کنید احتمالاً آن ها یک خیال هستند و زیاد برای شما جالب نیستند. پس بهتر است روی آن ها خط بکشید.

سپس ایده هایی که برای شما جالب بود واقعاً آنها را می خواستید را در گوشه ای یادداشت کنید. آن ها بسیار مهم هستند و جزء هدف های شما به حساب می‌روند و باید روی آنها سرمایه‌گذاری کنید.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

راز موفقیت

۳ راز موفقیت برای دستیابی به هر آن چه می خواهید

3"موفقیت عبارت است از دستیابی به یک عمل ، انجام یک هدف یا رسیدن به یک هدف."دراین مقاله شما یا خوهید گرفت که چطور...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ