پنجشنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۸
خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / خانه داری / تاثیرات چشمگیری که وجود شمع در خانه دارد

تاثیرات چشمگیری که وجود شمع در خانه دارد

تاثیرات روشن کردن شمع در خانه

 

شمع از اجزای مهم در دکوراسیون!

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم مباحث دکوراسیون تنها به بحث طراحی یا چیدمان ختم نمی شود بلکه هر آنچه که در اطرافمان قرار می دهیم علاوه بر جنبه مادی جنبه معنوی هم دارد.  چه بهتر است که با آگاهی نسبت به تاثیراتی که چیدمان یا قرار گرفتن وسایل می توانند بر روحیات و خلق و خوی ما داشته باشند خانه یا محیط اطرافمان را شکل دهیم.

 

شمع در خانه

 

یکی از مواردی که در فنگ شویی بسیار مهم است و تاثیرات مثبت فراوانی در فضایی که در آن زندگی می کنیم دارد، روشن کردن شمع در خانه می باشد. شمع روشن باعث ایجاد فضایی مثبت می شود و تاثیرات روانی مثبت و فراوانی برای ما دارد. در فنگ شویی شمع نماد چهار عنصر اصلی یعنی آب، باد، خاک و آتش است.

 

تاثیر شمع

 

 

موم ذوب شده نشانه آب است. دودی که از آن بر می خیزد نشانه باد است. موم شمع نشانه خاک است و شعله آن نشانه آتش است. زمانی که این چهار عنصر در یک جا باشند بیشترین میزان گردش انرژی در فضا رخ می دهد. در نتیجه طبیعیست که روشن کردن شمع در خانه باعث ایجاد فضایی مثیت و معنوی شود.

 

شمع روشن در خانه

 

 

تاثیرات شمع بر روحیات ما

 

همانطور که گفته شد با روشن کردن شمع در احساسات و خلق و خوی ما حس و حال مثبتی ایجاد می شود. زمانی که به شعله شمعی که در حال سوختن است نگاه کنیم باعث می شود استرس و تنش های درونیمان کاهش یابد.

گفته شده است هنگامی که شمعی روشن است بیشترین میزان انرژی به اطراف فرستاده می شود. پس اگر زمانی که دعا می کنیم شمعی روشن کنیم انرژی سریع تر به جهان هستی و کائنات می رسد به همین دلیل است که در مراسم های عرفانی یا مکان های مقدس شمع روشن می کنیم. یا بر روی کیک تولد می گذاریم و بعد از آرزو کردن آن ها را خاموش می کنیم.

 

 

می توانید از مدل هایی که عطر و رایحه ای دلنشین دارند استفاده کنید ایجاد یک فضای مثبت و عرفانی را دلنشین تر سازید.

شمع نیروی پاکسازی دارد. به این معنا که انرژی های منفی و استرس را دفع می کند و از طرفی انرژی های مثبت را جذب.

امروزه با توجه به مشغله های کاری و زندگی و همچنین تنش ها و اضطراب هایی که شاید اطرافمان را احاطه کرده اند با روشن کردن یک شمع در فضای خانه و زندگیتان و لحظه ای دعا کردن و درخواست اتفاقات خوب وانرژی مثبت از خداوند و کائنات می توانید به ایجاد یک حس و حال دورنی خوب و مثبت در خودتان کمک کنید و هرگونه احساسات منفی را از خودتان دور کنید.

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

تمیز کردن خانه

میز کردن خانه در کمترین زمان ممکن (بخش دوم)

در قسمت دوم این مقاله می‌خواهیم به بررسی نحوه ی تمیز کردن کاربردی و سریع آشپزخانه بپردازیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of