دانستنی های مد و زیبایی

» سلامت بانوان » تاثیرات شنا بر روی بدن در دوران بارداری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۹:۲۵

 کد خبر: 16745
 369 بازدید

تاثیرات مثبت شنا بر روی بدن مادر و جنین در دوران بارداری

تاثیرات شنا بر روی بدن در دوران بارداری

شنا و عملکرد مثبت آن بر روی بدن مادر در دوران بارداری

تاثیرات شنا بر روی بدن در دوران بارداری

شنا یک فعالیت جسمی ست که برای تمامی سنین مفید می باشد. شنا علاوه بر این که یک ورزش بشمار می رود فواید زیادی برای سلامتی دارد همچنین باعث ایجاد حس آرامش و نشاط در انسان می شود.یکی از ورزش هایی که به عنوان یک ورزش مفید و بی خطر برای دوران بارداری پیشنهاد میشود ورزش شنا است..

 

شنا باعث کاهش استرس و اضطراب در دوران بارداری می شود

 

این ورزش تاثیرات مثبت زیادی بر روی مادر و جنین دارد و مهمترین آن ها حس آرامش و از بین بردن استرس و اضطراب است .مسئله بعدی حس بی وزنی است که مادر باردار در آب دارد به عبارتی بیشتر وزن مادر و جنین را آب استخر می گیرد ،در نتیجه مادر احساس سبکی و ریلکسی بیشتری می کند. همچنین باعث عملکرد بهتر قلب و جریان خون در بدن می شود.

 

به پشت روی آب دراز بکشید و به آرامی دستها و پاهای خود را حرکت بدهید و جنین خودرا تصور کنید که او هم در رحم شما به حالت شناور است

 

در فصل تابستان این ورزش باعث خنکی می شود و حس گرمازدگی وکلافگی را از بین میبرد .باعث انعطاف پذیری بیشتر عضلات مادر می شود و کوفتگی ناشی از  دوران بارداری را کمتر میکند.اگر از قبل از دوران بارداری ورزش شنا را انجام میدادید می توانید زیر نظر دکتر و مربی به روال قبل آن را ادامه بدهید البته بهتر هست شناهای سبک تر ومسیر های کوتاه تر را طی کنید .شنای اول صبح در سه ماهه اول، با احساس تهوع صبح گاهی مقابله کرده، و حس نشاط و سرزندگی برای بقیه روز به شما می دهد.

 

یکی از ورزش هایی که در دوران بارداری توصیه می شود شنا است البته زیر نظر مربی و پزشک

 

خانم های باردار می توانند سه بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه شنا کنند .۱۵ دقیقه اول رابه گرم کردن بدن به صورت راه رفتن در آب اختصاص دهید و ۱۵ دقیقه دوم را شنا کنید آرام و با احتیاط.هر ۲۰ دقیقه که شنا میکنید ۸ انس آب بنوشید.یکی از روش هایی که به واسطه آن می توانید آرامش بگیرید این است که به پشت روی آب بخوابید و به آرامی دستها و پاهای خود را حرکت دهید و فرزند خود را تصور کنید که او هم در رحم شما شناور است .در اینجا متذکر می شویم شرایط دوران بارداری برای همه افراد یکنواخت نیست.هر ورزشی که برای دوران بارداری انجام می دهید باید زیر نظر پزشک ومربی صورت گیرد .


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : سلامت بانوان

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس