بخشیدن خود

تاثیر بخشیدن خود در موفقیت افراد

چرا بخشیدن خود مهم است؟

 

بخشیدن خود
به گفته کندرا چری، نویسنده و مشاور آموزشی ، با اظهارات بررسی شده توسط استیون گانس استادیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد ، بخشیدن خود می تواند استرس را کاهش دهد و ایمنی بدن را افزایش دهد و مسائل بهداشت روان مانند افسردگی و اضطراب را رفع کند وبه موفقیت شما کمک کند.

خشیدن خود به دلیل کاهش عصبانیت و افزایش سلامت قلب ، سلامت جسمی انسان ها را افزایش می دهد. یادتان باشد اگر کلید بخشش خود و دیگران را پیدا نکنید همیشه نگران هستید و خود را تنبیه می کنید. در این مقاله می خواهیم نحوه بخشیدن خود را به شما اموزش دهیم تا بتوانید با سرعت بیشتری در جاده موفقیت قدم بگذارید.

 

از خود بپرسید

 

بخشیدن خود

 

فصلی از زندگی ما انسان ها وجود دارد که مطمئناً می توانیم از اتفاق های دردناک به خوبی استفاده کنیم و از آنها بیاموزیم. بخشیدن خود می تواند فواید بسیاری داشته باشد برای بخشیدن خود اولین سؤالی که از خود باید می پرسید این است: “چرا اشتباه کردم؟”

به خاطر داشته باشید اشتباه کردن به این معنی نیست که شما نمی توانید دیگر، آن کار را تکرار کنید و در آن بد هستید. همه ما انسان هستیم؛ همه ما اشتباه می کنیم و همه ما به دلایل مختلف کارهایی را انجام می دهیم.

نکته اصلی یافتن دلیل شما برای انجام آن کارها است. وقتی دلیل خود را کشف کردید ، حقیقت شکست را می فهمید. شما می دانید که چگونه به این مرحله رسیدید و تصمیم مهمی را برای تصمیم گیری در مورد خود انتخاب می کنید که آیا باید دوباره آن مسیر را باید انتخاب کنید یا خیر؟

 

رها کردن خود

 

بخشیدن خود

 

رها کردن به معنای این است که خودت را بخاطر آنچه نمی دانستید و کارهایی که فکر می کردید باید انجام دهید (یا انجام ندادید) ببخشید.

در واقع رها کردن به معنای این است که خود را به خاطر کاستی ها و اشتباهات خود ببخشید. اما این بدان معنا نیست که از اشتباهات تان درس نگیرید. شناسایی یک اشتباه ، تصمیم به تکرار نکردن آن و تحمل خسارت وارده شده به شما بخشی از زندگی است.

 

ارزش خود در برابر بخشش

 

بخشیدن خود

 

بعضی اوقات ، بخشش خود به معنای یافتن شادی در زندگی به جای غم و اندوه است. پس از رها کردن ، یاد می گیرید زندگی کنید. پشیمانی باعث ناراحتی شما می شود ، اما این بدان معنا نیست که شما تا آخر عمر در غم و اندوه زندگی می کنید. شاید لازم نیست خودتان را بخاطر انجام کار اشتباهی ببخشید. شاید مجبور شده باشید که خودتان را بخاطر انجام درست کار ببخشید.

 

مهربانی با خود

 

کلماتی که به خود درباره خودتان می گویید، بخشی از اعتماد به نفستان است.مگان هاله ، درمانگر و مربی زندگی می گوید:

“اگر بتوانیم یاد بگیریم که به عنوان بهترین دوست خود فکر کنیم ، با عشق و مهربانی با خود صحبت کنیم و خود را در اولویت قرار دهیم  این باعث می شود که ما بدانیم ارزش زندگی کردن را داریم”.

فقط باید با مهربانی، همدلی و دلسوزی با خود صحبت کنید. یادتان باشد ما در بسیاری از کارها نسبت به دیگران بهتر هستیم و نباید با سرزنش خود اعتماد به نفس انجام کارها را در خود بکشیم.

 

احساس گناه

گناه به جای کمک به ما برای درست کردن اوضاع یا بهبود خودمان ، روحیه ما را خراب می کند. برای یک لحظه ، ممکن است احساس گناه در بعضی از موارد به شما کمک کند، اما در نهایت هیچ کمکی به شما نمی کند. در واقع احساس گناه باید به ما کمک کند تا تغییراتی را که باید ایجاد کنیم شناسایی کنیم اما نباید در این احساس بمانیم.

گناه ممکن است باعث شود احساس کند که کافی نیستید ، یا ارزش بخشیدن خود یا عشق را  ندارید. سعی کنید این حس گناه در خود را کمتر کنید.

 

مزون دوخت لباس عروس تهران

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

راز موفقیت

۳ راز موفقیت برای دستیابی به هر آن چه می خواهید

3"موفقیت عبارت است از دستیابی به یک عمل ، انجام یک هدف یا رسیدن به یک هدف."دراین مقاله شما یا خوهید گرفت که چطور...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonهمین حالا یه وقت رزرو کن
ما به شما کمک میکنیم تا لباس رویایی تان محقق شود.به مزون تخصصی دوخت نایریکا خوش آمدید
+