خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / دکوراسیون / ترفند هایی سریع برای تمیز کردن مبلمان خانه
تمیز کردن مبلمان

ترفند هایی سریع برای تمیز کردن مبلمان خانه

چطور مبل های خانه را تمیز کنیم؟

 

تمیز کردن مبلمان

 

قبل از اینکه با ترفند های تمیز کردن مبلمان خانه آشنا شویم بهتر است، بدانید هر مبل ترفندی خاص برای تمیز کردن دارد. در این مقاله به معرفی انواع مبلمان و نحوه تمیز کردن هر مبل متناسب با جنس آن پرداختیم.

 

تمیز کردن مبلمان راحتی

مبل راحتی چیست؟

 

مبل راحتی

 

مبل راحتی مبلی است که با پارچه فراوان درست شده و به خاطر همین باعث راحتی این مبل شده است این مبل در در نشیمن و جاهایی که استفاده بیشتری از مبل می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

در ساخت مبل راحتی از چوب در بدنه ی آن استفاده نمی شود و فقط برای نمادادن به مبل استفاده می شود مبل راحتی پایه های کوتاه و دسته های پهن دارد .

 

روش تمیز کردن

 

برای تمیز کردن مبل راحتی ابتدا خرده های بزرگ را از روی مبل جمع می کنیم و بعد با جارو برقی ذرات کوچک را از روی مبل و کوسن ها جارو می کنیم . برای اینکه از دست پرز ها خلاص شویم  بااستفاده از جارو دستی پرز ها را از روی مبل و کوسن ها جدا می کنیم  و بعد قسمت های چوبی را با شوینده های همه کاره تمیز می کنیم.

اگر قسمت چوبی مبل زیاد باشد باید شوینده را روی دستمال بریزیم و بعد روی قسمت چوبی مبل بکشیم و در آخر با شامپو فرش قسمت پارچه ای مبل را تمیز می کنیم.

 

تمیز کردن مبلمان چرم

مبل چرم چیست؟

 

مبل چرم

 

مبل چرم مبلی است که ضد آلرژی می باشد. اگر حساسیت و آلرژی دارید مبل چرمی برای شما مناسب تر است چون که چرم باعث می شود که این آلرژی ها دور شوند.

این مبل ظاهری براق و ظریف دارد. مبل چرم را هر چه قدر تمیز کنیم رنگ چرمش  همیشه ثابت می ماند و حتی با گذشت زمان رنگ آن بهتر می شود چرم جنسی با دوام است.

 

روش تمیز کردن

 

برای تمیز کردن مبل چرمی باید با محلول شوینده آن را تمیز کنیم. قبل از استفاده باید به این توجه داشته باشیم که دستمال مرطوب باشد و خیس نباشد .

برای این کار ابتدا محلول شوینده را روی دستمال میریزم و بعد روی مبل می کشیم تا آن تمیز شود، بعد با یک دستمال تمیز و خشک روی مبل می کشیم تا تمیز شود .

اگر دوست داشته باشیم که مبلمان براق شود باید محلول سرکه و روغن دانه ی کتان را درست کنیم .برای درست کردن این محلول اول به دلخواه خود  سرکه سفید را در ظرفی میریزیم  و بعد دو برابر ، روغن دانه ی کتان را میریزیم تا این محلول درست  شود و قبل از اینکه بخوابیم محلول را روی دستمال میریزیم و روی مبل می کشیم و می گذاریم تا صبح بماند و صبح با یک دستمال تمیز مبل را پاک می کنیم .

 

تمیز کردن مبلمان کلاسیک

مبل کلاسیک چیست؟

 

مبل کلاسیک

 

طراحی های مبل کلاسیک به طور حرفه ای هستند و پارچه هایی که در ساخت مبل کلاسیک استفاده می شود خیلی زیبا و باکیفیت هستند و چوب هایی که در مبل راحتی استفاده می شود نسبت به مبل های دیگر بهتر و با کیفیت می باشند. چوب نرد و گردو و راش معمولا در ساخت مبل کلاسیک استفاده می شود .

 

روش تمیز کردن

 

برای تمیز کردن  قسمت چوبی مبل کلاسیک از پارچه خشک استفاده کنید. اگر لکه خاکستر سیگار روی مبلمان کلاسیک باقی مانده است می توانید از یک حبه قند برای از بین بردن آن کمک بگیرید، کافی است آن را بر روی لکه بکشید.

اگر روی این نوع مبل، لکه چربی وجود دارد می توانید از نمک و الکل استفاده کنید. همچنین برای تمیز کردن انواع مبلمان مواد شوینده مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید از آن ها کمک بگیرید، فقط باید متناسب با جنس هر مبل از آنها استفاده کنید .

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

خاص ترین جام های عسل مخصوص سفره عقد

یکی از رسومات زیبای مراسم عروسی، انداختن سفره عقد برای عروس و داماد است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of