خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / خانه داری / ترفند های جالب برای تمیز کردن و برق انداختن طلا و جواهرات
برق انداختن طلا و جواهرات

ترفند های جالب برای تمیز کردن و برق انداختن طلا و جواهرات

نکاتی مهم در نگهداری و برق انداختن طلا و جواهرات در خانه

 

برق انداختن طلا و جواهرات

 

برق انداختن طلا و جواهرات قدیمی کار سختی نیست اگر ترفندهای تمیز کردن آن را بدانید. ما در این مقاله به شما چند راهکار را آموزش میدهیم که به راحتی می توانید در خانه طلا و جواهرات قدیمی را تمیز و زیبا کنید و با آنها در مهمانی ها درست مانند روز اول خرید شان بدرخشید .

قبل از اینکه به معرفی راهکارهایی برای برق انداختن طلا و جواهرات بپردازیم می خواهیم به شما نحوه نگهداری از طلا و جواهرات تان را آموزش دهیم تا کمتر کثیف شوند و نیاز کمتری به شستشو داشته باشند.

 

نحوه نگهداری طلا و جواهرات

 

برق انداختن طلا و جواهرات

 

 

۱.مواد شوینده قوی مثل لکه پاک کن و غیره باعث آسیب رساندن به طلا و جواهر و از بین بردن درخشش آنها می شود، بهتر است هنگام استفاده از مواد شوینده قوی از دستکش استفاده کنید. 

۲.برای نگهداری طلا و جواهرات بهتر است آن ها را در جعبه ای که خرید کردید نگهداری کنید و در هر جایی نگذارید، سعی کنید محلی برای نگهداری آن ها انتخاب کنید که قابل حدس زدن نباشد .

۳. جایی را که انتخاب می کنید مطمئن شوید امن است و به راحتی کسی نمی‌تواند آن را پیدا کند، هر چقدر هم که مطمئن باشید ممکن است روزی طلا و جواهراتتان به سرقت بروند، پس بهتر است علاج واقعه را پیش از وقوع واقعه کنید.

۴.طلا و جواهرات طراحی و شکل بسیار ظریفی دارند بهتر است هر سه یا شش ماه آنها را از نظر شکستگی و غیره بررسی کنید گاهی اوقات ممکن است جواهرات شما شکستگی داشته باشند ولی شما متوجه آن نشوید، با شکستگی ممکن است به راحتی جواهرات باز و گم شوند.

۵.اگر می‌خواهید طلاهای شما درخشندگی و براقی که بار اول خریدید را داشته باشند، سعی کنید از آن ها کمتر استفاده کنید، مثلا فقط در مراسمات خاص مثل عروسی، مهمانی و مجالس از آن استفاده کنید.

۶.کلر موجود در آب استخر دشمن طلا و جواهرات است، بهتر از قبل از رفتن به استخر آن ها را در آورید.

۷.بهتر است هنگام خواب از طلا و جواهرات استفاده نکنید.

 

تمیز کردن بدلیجات

 

در نگه داشتن بدلیجات نکته مهم این است که محل قرارگیری آنها باید به دور از آب باشد و در هنگام استفاده سعی کنید آب به آنها نرسد. زیرا آب باعث آسیب رساندن به جنس و چسب بدلیجات می‌شود.

اگر لکه ای روی بدلیجات وجود دارد لازم نیست که آنها را زیر آب  فراوان بگیرید، کافی است یک پارچه را با آب و یک ماده شوینده ملایم آغشته کنید و روی لکه بکشید سپس با یک پارچه خشک، مواد شوینده را از روی بدلیجات تمیز کنید.

 

تمیز کردن نقره

 

برق انداختن طلا و جواهرات

 

 برای تمیز کردن جواهرات نقره ای کافی است با آب و جوش شیرین خمیر تهیه کنید و سپس این خمیر را داخل یک ظرف بریزید و  بعد از این که جواهرات نقره خود را با آب خیس کرده اید روی این خمیر به حالت دورانی بکشید.

وقتی مطمئن شدید لکه ها و کثیفی های جواهرات نقره تمیز شدند، می‌توانید آن ها را با آب بشویید توجه کنید که جواهرات نقره را در این خمیر رها نکنید زیرا باعث تیره شدن رنگ جواهرات می شود .

 

تمیز کردن جواهرات طلا

 

برق انداختن طلا و جواهرات

 

اگر جواهرات طلا شما جرم گرفته اند می توانید مقداری خمیر دندان در حد ۳ سانتی متر را روی ظرفی بریزید و سپس با مقداری آب مخلوط کنید سپس با استفاده از یک مسواک خیلی نرم این محلول را بر روی طلاهای خود بکشید.

 بعد از پاک شدن جرم جواهرات آنها را زیر آب بشویید و خشک کنید. تا جای ممکن سعی کنید از یک مسواک نرم استفاده کنید، مسواک های زبر باعث ایجاد خط و خش بر روی جواهرات می‌شوند. 

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

اصول خانه داری

اصول خانه داری در ۳ دقیقه!

اصول خانه داری برای همه!

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of