تفاوت BB کرم و CC کرم در چیست؟

تفاوت BB کرم و CC کرم در چیست؟

 

امروزه در دنیای مد و آرایش هر روز با محصولاتی جدیدتری آشنا می شویم. بخصوص در دنیای آرایش که لوازم آرایشی متنوع با کاربردهای مختلف در بازار عرضه می شوند. هر یک از این ابزار یا لوازم ممکن است برای خانم ها و افرادی که به این حوزه یعنی آرایش و زیبایی علاقه دارند، جذابیت داشته باشد. اما بهتر است قبل از خریداری یا استفاده از این محصولات راجع به هر یک اطلاعات کافی داشته باشند تا با خیالی آسوده از کابرد هر یک مطمعن شوند.

در سال های اخیر استفاده از دو کرم BB و CC برای میکاپ یا همان آرایش رایج شده است و گویا در مورد این دو محصول از کاربردی بودنشان زیاد صحبت شده است. امروز می خواهیم هریک از این کرم ها یعنی کاربردشان و نحوه و زمان مصرفشان همچنین تفاوت این دو کرم را به شما توضیح دهیم. پس لطفا با ما همراه باشید.

BB کرم

BB Cream مخفف کلمه Beauty Balm (بالم زیبایی) یا Blemish Balm (بالم محو کننده) می باشد. بی بی کرم یک پوشاننده آرایشی محسوب می شود که علاوه بر خاصیت آرایشی و پوشانندگی مراقبت های پوستی را نیز انجام می دهد. این مراقبت ها شامل حفظ رطوبت پوست، محافظت در برابر آفتاب و کنترل میزان براق بودن پوست را به عهده دارد. یک مزیت دیگر BB کرم این است که مانند پرایمر نیز عمل می کند. این نوع کرم همانند کرم پودر برای انواع پوست (پوست خشک و چرب) متفاوت است.

 

مطلب مرتبط: هنگام خرید کرم پودر به چه نکاتی توجه کنیم؟

CC کرم

CC Cream  مخفف کلمه Color Correcting (تصحیح کننده رنگ) است. این کرم مانند بی بی کرم نیز چندکاره می باشد، یعنی حفظ رطوبت پوست، خاصیت ضدآفتاب بودن و کنترل میزان براق بودن پوست را به عهده دارد. اما تفاوت اصلی این سی سی کرم و بی بی کرم در این است که سی سی کرم ها مانند یک کانسیلر برای قسمت هایی از پوست را که نیاز به پوشانندگی بیشتری دارند پوشش می دهد. در نتیجه نسبت به بی بی کر ها بافت سنگین تری دارند و برای افرادی که سن بالاتری دارند و پوستشان نیز به پوشاننده ای قوی تر نیاز دارد مناسب تر است.

چگونه از BB کرم و CC کرم استفاده کنیم؟

استفاده از این دو کرم با یک کرم پودر ساده هیچ تفاوتی ندارد. می توانید از اسنفنج ها یا براش های مخصوص آرایشی برای این دو کرم استفاده کنید تا همه قسمت های صورتتان را به خوبی با هر یک از این دو کرم خوب بپوشانید.

چه زمان هایی از بی بی یا سی سی کرم استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد این دو کرم پوشانندگیشان از کرم پودر یا کانسیلر کمتر است در نتیجه می توانید در روزهای عادی یا استفاده روزانه از این دو استفاده کنید. برای مثال دانشگاه، محل کار یا موقعیت هایی که نیاز به آرایش چندانی ندارید. اگرچه همانطور که گفته شد خاصیت پوشانندگی سی سی کرم نسبت به بی بی کرم  بیشتر و سنگین تر است اما باز هم انتخاب با شماست که کدام را انتخاب کنید.

فراموش نکنید با اینکه هر دو محصول معرفی شده دارای خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی و ضد آفتاب بودن هستند اما بهتر است قبل از رفتن از خانه یا حتا زمان هایی که در خانه هستید حتما پوستتان را به ضد آفتاب و یک مرطوب کننده همیشگی آغشته کنید.

مطلب مرتبط: نکاتی درباره ضدآفتاب