تمیز کردن اجاق گاز

روش های عالی برای تمیز کردن اجاق گاز

روش های عالی برای تمیز کردن اجاق گاز

 

تمیز کردن اجاق گاز

 

برای تمیز کردن اجاق گاز روش هایی خیلی راحتی وجود دارد. که ما در زیر به معرفی آن ها می پردازیم. اجاق گاز تمیز نه تنها بوی تازه می دهد و دوست داشتنی به نظر می رسد ، بلکه برای ایمنی آشپزخانه نیز ضروری است. مواد غذایی و چربی سوخته در اطراف مشعل ها می توانند خطرناک باشند ، بنابراین مهم است که بدانید چگونه می توان مشعل های گاز را به طور کامل تمیز کرد.

اجاق گاز برای پخت و پز عالی است اما تمیز کردن آنها دشوار است. یادگیری تمیز کردن اجاق گاز به طور صحیح باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. برای تمیز کردن اجاق گاز فقط کافیه قطعات مشعل را برداشته ، اجاق گاز را تمیز کرده و مشعل هابی موجود را در سینک تمیز کنید.

 

 

تمیز کردن اجاق گاز

 

 

مراحل اصلی تمیز کردن اجاق گاز به صورت خلاصه:

قسمت های اجاق گاز را جدا کرده و در آب گرم و صابون خیس کنید.

گرد و غبار  را از بالای اجاق گاز پاک کنید.

یک تمیز کننده آشپزخانه را روی اجاق گاز اسپری کنید و آن را با یک اسفنج پاک کنید.

به قسمت های اطراف مشعل ها توجه بیشتری داشته باشید و سعی کنید اسپری در آن ها نفوذ نکند.

تمیز کننده ها را پاک کرده و مشعل اجاق گاز را تمیز کنید.

از بین بردن  مواد غذایی سوخته فرآیندی استرس زا و پر فشار نیست. تمیز کردن مشعل های اجاق گاز با یک پاک کننده قدرتمند آشپزخانه مانند Cif آسان است که تمام کار های سخت تمیز کردن اجاق گاز را برای شما انجام می دهد. فقط بعد از اسپری ماده تمیز کننده بگذارید چند دقیقه بر روی گاز باشند تا روغن و غذاهای سوخته به راحتی پاک شوند.

 

 

تمیز کردن اجاق گاز

خشک کردن اجاق گاز

 

اجاق گاز را با پارچه خشک تمیز کنید تا ذرات مواد از بین برود. از یک حوله کاغذی یا دستمال جادویی استفاده کنید تا هر نوع مواد غذایی  خشک شده روی خود اجاق گاز را پاک کنید. نیازی به شستشو  با آب نیست ، هدف این است که به سادگی همه ذرات مواد غذایی را از همه قسمت های گاز تمیز کنید.

 

تمیز کردن مشعل گاز

 

مشعل های گاز را  پاک کرده و هرگونه انسداد را از بین ببرید. بعضی اوقات ، مواد غذایی سوخته می توانند مشعل های گاز را مسدود کنند و یا از روشن شدن صحیح اجاق گاز جلوگیری می کنند.

اگر متوجه شدید مشعل های گاز با مقدار زیادی از مواد غذایی مسدود شده اند و  نتوانستید آنها را تمیز کنید می توانید از یک مسواک خشک استفاده کنید و آن را به آرامی روی مشعل بکشید.

 

۳  نکته در تمیز کردن اجاق گاز

 

۱. هفته ای یکبار اجاق گاز خود را تمیز کنید. تمیز کردن اجاق گاز یک بار در هفته باعث کاهش سطح کثیفی آن می شود. اگر مرتباً بتوانید اجاق گاز خود را تمیز کنید، نیاز کمتری به استفاده از محلول های شیمیایی قوی و یا بیشتری خواهید .پس از به بعد هفته ای یک بار این کار را انجام دهید و آن را جزء کارهای ضروری آشپزخانه بدانید.

۲.سعی کنید مواد غذایی مثل شیر یا خورشت را همان موقعی که برای گاز می‌ریزند تمیز کنید. اگر این کار را انجام ندهید حرارت و گذشت زمان باعث می شود آنها بسوزند و خشک شوند در نهایت تمیز کردن آنها خیلی سخت می شود.

۳.قبل از تمیز کردن گاز تمام مشعل های آن را خاموش کنید و بگذارید کاملاً خنک شود. تمیز کردن اجاق گاز در حالی که گرم است می تواند باعث آسیب دیدگی به شما شود این کار بسیار خطر ناک است. امیدواریم نکات مطرح شده در این مقاله برای شما مفید باشند.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

 تمیز کردن خانه در کمتر از یک ساعت قسمت اول

تمیز کردن خانه در کمترین زمان ممکن (بخش اول)

تمیز کردن خانه این روزها دغدغه بسیاری از خانم هاست. زیرا بعضی از خانم ها شاغل هستند، وقت کم دارند و دوست ندارند زمان زیادی را به تمیز کردن خانه اختصاص دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ