توقع در روابط عاطفی

توقع و انتظار داشتن در رابطه عاطفی

انتظار داشتن در رابطه و نحوه ابراز آن

 

انتظار داشتن

 

انتظار داشتن در رابطه یکی از عوامل دلخوری بین زوج هاست. این می تواند در بعضی مواقع می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص وقتی واقعاً به سالم نگه داشتن روابط خود اهمیت می دهید. و در عین حال انتظاراتی از همسرتان دارید.

خوشبختانه  راهکارهای بسیاری وجود دارد که می توانید از آن ها برای ابراز درست انتظارات تان استفاده کنید. می خواهیم امروز برخی از این نکات مفید را برای شما توضیح دهیم.

 

 معیارها و ارزش های خود را در اوایل ارتباط تعیین کنید

 

انتظار داشتن
شما باید بدانید که چه چیزی برای شما مهم است و در ابتدای رابطه با آن ارتباط برقرار کنید. یک زوج ممکن است به مدت پنج سال در کنار هم بوده باشند و اکنون مشکلات بزرگی دارند. با این حال ، بررسی دقیق نشان می دهد که ریشه مشکلات آنها اخیراً افزایش پیدا نکرده است. در حقیقت ، بذر رایج ترین مشاجره آنها در اوایل رابطه بوده است.

 

مثال از انتظارات یک رابطه

 

انتظار داشتن

 

به عنوان مثال ، شما در یک رابطه جدید هستید. و برای شما وقت گذاشتن با یکدیگر مهم است. شما انتظار دارید که شریک زندگی تان حداقل یک بار در  شبانه روز ببینید. با این حال ، شما به زودی فهمیدید که شریک زندگی تان می خواهد هفت روز در هفته کار کند و مایل نیست زمان بیشتری را برای شما سرمایه گذاری کند. از آنجا که شما به شدت عاشق او هستید ، این پرچم هشدار دهنده را نادیده می گیرید و همچنان از نظر عاطفی سرمایه گذاری می کنید تا در رابطه با آنها باشید.

مشکل احتمالی این است که جذابیت در رابطه پایدار نیست. در دراز مدت ، شما خشمگین و ناراحت می شوید زیرا همسرتان به نظر نمی رسد که هرگز وقت کافی برای شما داشته باشد.

اگر می خواهید ربطه خوبی داشته باشید باید بتوانید انتظارات تان را به شکلی صحیح بیان کنید. اگر شما نتوانید توقعاتی را که دارید درست ابراز کنید این باعث بروز مشکلات بیشتری می شود. و شما را ناراحت و عصبانی تر از قبل می کند.

 

 

انتظار داشتن و نحوه بیان آن

 

انتظار داشتن

 

اگر انتظار دارید که شریک زندگی تان به طور معجزه آسایی نیازهای شما را بدون آنکه به طور واضح آن ها را به او بگویید بشناسد ، احتمال دارد که دائما ناامید  و غمگین باشید.

وقتی استانداردهای خود را به شریک زندگی خود می گویید به یاد داشته باشید که مهربان ، مؤدب و صادق باشید. همیشه پذیرش دیدگاه شما برای شخصی ساده تر است که ببیند شما با احترام با آن ها برخورد می کنید.

توجه داشته باشید که صداقت بهترین سیاست در تمام ارتباطات با شریک زندگی شماست. وی از صداقت شما در این زمینه قدردانی می کند زیرا این نشان دهنده صداقت و قدرت شخصیت شما است. پس واقعا هر چیزی که را که دوست دارید به شکلی محترمانه و درست به او بگویید.

اگر واقعاً می خواهید با شخصی که دارای ارزشهای متناقض است در ارتباط باشید ، ارتباطات واضح  مهم تر می شود.

مثال از نحوه بیان انتظارات

 

به عنوان مثال ، دوست دارید شریک زندگی تان هر آخر هفته وقت بیشتری را با شما بگذارد ، اما شریک زندگی شما می خواهد ۱۲ ساعت در روز ، ۷ روز در هفته کار کند.

شما می توانید این را به او بگویید ، “عزیزم ، می فهمم که کار شما برایت سیار مهم است و من واقعاً این اخلاق شما را تحسین می کنم. صادقانه بگویم ، اگر بتوانیم هر آخر هفته وقت بیشتری را در کنار هم بگذرانیم ، برای روابط ما بهتر خواهد بود ، زیرا دلم برایت تنگ شده است. به نظر شما چه وقتی را می توانیم برای گذارندن در کنار هم برنامه ریزی کنیم؟