آب و سلامت پوست

خواص شگفت انگیز نوشیدن آب

خواص شگفت انگیز نوشیدن آب

 

نوشیدن آب تاثیرات بسیار چشم گیری بر شادابی پوست و کاهش چین و چروک پوست دارد. همانطور که می دانید مقدار قابل توجهی از بدن را آب تشکیل می دهد، این موضوع نشان از اهیمت آن بر سلامت بدن است.

نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در طول روز برای سلامت بدن هرکس لازم است و نخوردن آن موجب بروز مشکلات و اختلال های متعددی در فرد می شود.

علاوه بر آنکه آب روی گردش خون و گوارش بدن تاثیر دارد، بر سلامت پوست و زیبایی شما نیز بسیار موثر می باشد. در این مقاله از فواید نوشیدن آب روی پوست صورتتان خواهیم گفت.

 

مزایای نوشیدن آب

 

مزایای آب بر پوست

 

پوست از مهم ترین بخش های بدن می باشد که بیشتر آن از آب تشکیل شده است. زمانی که آب کافی زیر پوست وجود داشته باشد، سلول های آن کار خود را به بهترین شکل انجام می دهند و پوست دچار مشکل نخواهد شد.

 

کاهش چین و چروک

 

کاهش چین و چروک

 

آب کافی در بدن به حفظ رطوبت پوست کمک می کند و حالت کشسانی آن را افزایش می دهد. رطوبت کافی در پوست به کاهش چین و چروک کمک می کند.

 

آب و شفافیت پوست

 

بهبود رنگ پوست

 

اگزما و پسوریازیس از جمله بیماری های پوستی رایج می باشد. نوشیدن آب کافی به بهبود و مبارزه با آن ها کمک می کند. این نوع اختلالات پوستی بر رنگ پوست اثر گذاشته و موجب کاهش شفافیت می شود، پس درمان آن ها به معنای بهبود رنگ پوست نیز می باشد. خوردن آب سموم را از بدن خارج کرده و بر سلامت و درخشش پوست اثر می گذارد.

 

درمان آفتاب سوختگی

 

تسریع درمان آفتاب سوختگی

 

نوشیدن آب سرعت درمان پوستی را که دچار آفتاب سوختگی شده است، افزایش می دهد. این موضوع به این معنا نیست که دیگر راه های درمان را رها کنید، بلکه در کنار روش درمانی که در پیش گرفته اید آب بیشتری بنوشید تا پوستتان زودتر ترمیم شود.

 

کاهش خارش پوست

 

معمولا پوست های خشک دچار خارش و سوزش می شوند. این مشکل به علت کمبود آب و رطوبت ایجاد شده و درمان آن نوشیدن آب کافی است. اگر آبرسانی پوست به میزان کافی انجام شود کمتر ترک خورده و دچار خارش می شود.

 

نوشیدن آب و پیری زود راس

 

جلوگیری از پیری زودراس

 

همانطور که گفته شد نوشیدن آب روی کاهش چین و چروک پوست موثر است. همچنین آب پوست را پر و سفت می کنید که سبب جلوگیری از علائم پیری زود راس می شود.