در دوران عادت ماهیانه چی بخوریم؟

تغذیه مناسب در دوران پریود 

 

نوع تغذیه در دوران قاعدگی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. خانم ها در این دوران دچار درد درناحیه شکم و تخمدان ها می شوند که با تغذیه مناسب و رعایت نکات بهداشتی می توان آن را تا حد چشمگیری کاهش داد.

محدودیت های غذایی در این دوران، هفته ی پریود را برای شما راحت تر می کند. همچنین برای درمان خونریزی زیاد و یا خیلی کم می توان از خوراکی های مناسب استفاده کرد.

 

 

غذای مناسب زمان پریود

 

بایدهای غذایی در دوران قاعدگی

 

باتوجه به اهمیت تغذیه در دوران قاعدگی برای کاهش درد و تحمل آسان این دوران می تواند از موادغذایی مناسب استفاده کرد. این مواد خوراکی عبارتند از:

 

مصرف ماهی در دوران پریود

 

ماهی

 

ماهی به کاهش درد کمک بسیاری می‌کند. امگا-۳ غنی که در ماهی وجود دارد و عموما برای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی شناخته شده است، درد رحم شما را کاهش می‌دهد و موجب کاهش و تسکین کمردرد می‌شود. وجود پروتئین و ویتامین ب در ماهی به افزایش انرژی شما کمک می کند.

 

خوردن موز در قاعدگی

 

موز

 

برخی از خانوم ها در این دوران دچار اسهال و حرکت نامنظم روده می شوند. خوردن موز در حل این مشکل بسیار موثر است. علاوه بر اینکه موز به منظم کردن حرکت روده کمک می کند، به دلیل وجود منیزیم، پتاسیم و فیبر موجب آرامش شما می شود. منیزیم موجود در موز درد عضلات و کمر شما را کاهش می دهد.

 

بروکلی در زمان عادت ماهیانه

 

بروکلی

 

خوردن بروکلی به کاهش سستی و بی حالی شما در دوران قاعدگی کمک می کند. بروکلی سرشار از آهن بوده و منبع خوبی برا جبران آهن از دست رفته در این دوران می باشد. همچنین وجود فیبر در این ماده غذایی به کاهش نفخ شما کمک می کند.

 

شکلات تلخ