دانستنی های مد و زیبایی

» تناسب اندام » ده تمرین برای اینکه شکم خود را کوچک وعضلانی کنیم(قسمت اول)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۱:۵۱

 کد خبر: 15393
 153 بازدید

چگونه شکم خود را کوچک و عضلانی کنیم

ده تمرین برای اینکه شکم خود را کوچک وعضلانی کنیم(قسمت اول)

تمریناتی که برای کوچک و عضلانی شدن شکم لازم است، کدامند؟

چگونه شکم خود را کوچک وعضلانی کنیم؟

برای اینکه بتوانیم چربی های شکم را آب کرده ودر عین حال عضلات شکم را تقویت کنیم ورزش های قدرتی و هوازی را باید باهم انجام دهیم.

۴تا ۵ روز در هفته در کنار ورزش های قدرتی به مدت ۴۵ دقیقه ورزش های هوازی نظیر شنا ،دو، دوچرخه سواری ….. که ضربان قلب را بالا ببرد باید انجام دهیم.

 ۱۰حرکت قدرتی که باعث عضلانی و تقویت عضلات شکم می شود:

۱.به پشت روی زمین دراز بکشید پا ها را از قسمت زانو خم کنید .(۴۵درجه).یک توپ کوچک برداشته و آن را به صورت متناوب به سمت چپ و راست خود ببرید.این حرکت را ۱۵ تا ۲۰ بار انجام دهید.

 

تمرین اول برای تقویت عضلات شکم

 

۲.به پشت دراز بکشید مانند حالت زانو ها در حالت ۴۵ درجه قرار بگیرد .توپ کوچک را بین زانوها قرار داده .دست ها را پشت سر گذاشته سر تا مقداری از زمین بالا بیاورید و به صورت متناوب آرنج ها را به سمت چپ و راست ببرید .در این حرکت دقت کنید حتما عضلات شکم را در گیر کنید و به گردن به هیچ عنوان فشار نیاورید .

 

تمرین دوم برای تقویت کردن عضلات شکم

 

۳.یک توپ کوچک طبی برداشته به پشت روی زمین دراز بکشید.توپ را با دودست گرفته و به صورت کاملا کشیده دست ها را بالای سر خود قرار دهید .پاها را کشیده ودرست بالای باسن قرار دهید .در این حالت دستهارا در حالی که توپ را حمل می کنند تا انگشتان پاها برسانید و بر گردید به حالت قبل و دوباره تکرار کنید .این حرکت را نیز بین ۱۵ تا ۲۰ بار انجام دهید.توجه داشته باشید به عضلات شکم فشار بیاید و گردن را در گیر نکنید.

 

تمرین شماره سه برای تقویت عضلات شکم

 

۴.از بارفیکس آویزان شوید بدن را در یک خط مستقیم قرا بدهید سپس زانوها را تا قسمت قفسه سینه، بالا بیاورید چند ثانیه نگه داشته و سپس به آرامی پایین بیاورید این حرکت را بین ۱۵ تا ۲۰ بار انجام دهید.

 

تمرین چهارم برای شکم عضلانی

 

۵.از ورزش های یوگا و پیلاتس غافل نشوید .این ورزش ها در عین اینکه ورزش های قدرتی و با تمرکز بالا هستند میتوانند نقش یک ورزش هوازی را نیز  ایفا کنند.البته بستگی به شدت و نحوه ورزش کردن شما دارد.

 

تمرین پنجم برای تقویت عضلات شکم

 

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : تناسب اندام

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک