دانستنی های مد و زیبایی

» تناسب اندام » ده تمرین برای اینکه شکم خود را کوچک وعضلانی کنیم(قسمت دوم)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۳:۴۴

 کد خبر: 15446
 128 بازدید

کدام تمرینات شکم را کوچک و عضلانی می کنند ؟

ده تمرین برای اینکه شکم خود را کوچک وعضلانی کنیم(قسمت دوم)

تمریناتی که باعث عضلانی و کوچک شدن شکم می شوند کدامند؟

 ۱۰حرکت قدرتی که باعث عضلانی و تقویت عضلات شکم می شود:

۶.ورزش پلانک

ورزش پلانک یک تمرین قدرتی و بسیار عالی برای شکم و البته تمام اندام هاست.به حالت شنای سوئدی روی زمین قرار بگیرید  آرنج مستقیما در موازات شانه روی زمین قرار گیرد تا با زمین زاویه ۹۰ درجه تشکیل شود، وضعیت پشت صاف را حفظ کنید و ستون فقرات در حالت خنثی قرار بگیرد واجازه ندهید باسن خمیده شود. این وضعیت را به مدت ۶۰ ثانیه حفظ کنید .

 

تمرین شماره شش برای تقویت عضلات شکم

 

 

 

۷.به پشت روی زمین دراز کشیده و پاها را به صورت مستقیم بالای باسن قرار دهید.دست ها را در کنار بدنتان روی زمین قرار دهید.سپس پاها را به صورت راست و کشیده تا نزدیک زمین آورده چند ثانیه در همان حالت نگه دارید و دوباره به جای اول برگردانید.این حرکت را ۱۵ تا ۲۰ بار انجام دهید.دقت کنید سر را از زمین بلند نکنید و پاها به زمین برخورد نکنند.

 

تمرین هفتم برای تقویت عضلات شکم

 

۸.یک توپ بزرگ مخصوص ورزش تهیه کرده و مطابق عکس آن را زیر شکم خود قرار داده .پاها به صورت کشیده و مستقیم باشد .بالاتنه را از توپ جدا کرده به وبه قسمت بالا بکشید در این حالت دست ها کنار گوش قرار بگیرند.و این حرکت را به حالت رفت و برگشت در دامنه کوتاه انجام دهید.دقت کنید به کمرتان فشار وارد نشود .سه ست ۱۰ تایی و بین هر ست ۱۰ ثانیه استراحت کنید.

 

تمرین شماره هشت برای تقویت عضلات شکم

 

۹.یک توپ بزرگ مخصوص ورزش رادر قسمت گودی کمر قرار داده.زانوها را خم کرده و کف پاها را روی زمین بگذارید.دست ها را پشت سرگذاشته و سر را به آرامی چند سانتی متر بالا بیاورید به صورتی که گردن نه عقب برود و نه جلو کاملا ثابت باشد و فشار را فقط در ناحیه شکم احساس کنید.اگر به گردنتان فشار بیاورید، حرکت کاملا اشتباه خواهد بود.

 

تمرین شماره نه برای تقویت عضلات شکم

 

۱۰.به پشت روی زمین دراز کشیده پاهارا مطابق شکل قرار دهید و دست ها را پشت سرتان بگذاریدوسررا از زمین فاصله بدهید.سپس آرنج راست را به زانوی چپ و آرنچ چپ را به زانوی راست برسانید و این حرکات را به صورت متناوب و پشت سر هم در سه ست ۲۰ تایی انجام دهید .دقت  کنید به هیچ عنوان در این حرکات نباید به گردن فشار وارد شود .وفشار اصلی در عضلات شکم باید احساس شود.

 

تمرین شماره ده برای تقویت عضلات شکم

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تناسب اندام

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک