رابطه عاطفی آرام

رازهای کلیدی برای داشتن رابطه عاطفی آرام

۳ راز طلایی داشتن یک رابطه عاطفی خوب

 

رابطه عاطفی آرام

 

آیا تا به حال متوجه شده اید که وقتی دچار مشکل در رابطه عاطفی تان می شوید، ناگهان همه افراد در اطراف شما متخصص رابطه می شوند و شروع به نصیحت کردن شما می کنند؟

این توصیه ها را ممکن است از دوستان ، اعضای خانواده ، همکاران و افرادی که در نزدیک شما هستند بشنوید. اغلب اوقات از این افراد توصیه های بدی می شنوید که باعث می شود احساس سردرگمی بیشتری نسبت به قبل داشته باشید.

با وجود منابع مختلف اطلاعاتی که اکنون به آنها دسترسی داریم، ما سعی کرده ایم بهترین توصیه های مشاوران برای داشتن یک رابطه خوب را از سراسر جهان گردآوری کنیم و در اختیار شما قرار دهیم برای دانستن این توصیه ها با ما همراه باشید.

 

 ۱. بدانید شریک زندیگ شما مسئول خوشحال سازی شما نیست

 

رابطه عاطفی آرام
چند بار شنیده اید که افراد در رابطه عاطفی شان می گویند “او فقط باعث می شود احساس بدی نسبت به خودم داشته باشم” یا “او مرا عصبانی می کند”؟

حقیقت این است ، هیچ کس نمی تواند شما را در زندگی خوشحال کند.این مسئولیت بر عهده شماست.

ایمی مورین ، مددکار بالینی ، روانشناس درمانی و نویسنده توضیح می دهد که یکی از موثرترین راههای حفظ قدرت شخصی در رابطه عاطفی پذیرش مسئولیت در مورد احساسات شخصی خود است.

“او می گوید: به دیگران اجازه ندهید که احساسات را  به شما دیکته کنند و بپذیرید که مدیریت احساسات شما بر عهده شماست ، فارغ از اینکه دیگران چگونه رفتار می کنند.”

 

صدمه دیدن رابطه عاطفی

 

رابطه عاطفی آرام

 

با واگذار کردن کنترل احساسات خود به شریک تان نه تنها قدرت شخصی خود را از دست می دهید بلکه انتظارات شریک زندگی خود را غیر واقعی می دانید و این کار فشارهای زیادی را بر روابط شما وارد می کند.

اگر شما مسئولیت احساسات خود را بر عهده نگیرید در زندگی با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد و این باعث می شود همیشه ناراحت باشید. اگر انتظارات غیر واقعی از شریک زندگی خود داشته باشید، صدمات زیادی به رابطه شما وارد می شود.

 

۲. ارتباط موثر

 

رابطه عاطفی آرام
متداول ترین مسئله زوجین ارتباط است. عدم کیفیت در ارتباطات بین زوجین باعث کاهش صمیمیت و صدمه به رابطه می‌شود.

ارتباطات مؤثر در روابط شامل چگونگی ارسال اطلاعات ، و دریافت آن است. سناریوهایی مانند یکی از شرکا که فکر می کند همه چیز خوب است و دیگری که فکر می کند “او هرگز به من گوش نمی دهد” بسیار آشنا هستند.

 

گوش دادن فعال

 

گوش دادن فعال در فرآیند ارتباطات عاطفی مهم است و شامل حضور کامل در کنار شریک زندگی می باشد. هنگام صحبت با همسرتان تلفن خود را پایین بیاورید. تلویزیون را خاموش کنید. وقتی می خواهید با هم صحبت کنید ، به هم نزدیک شوید (از اتاق دیگری فریاد نزنید).

به شریک زندگی خود توجه کامل کنید تا بداند که اولویت شماره یک شما است و آنچه می گوید مهم است. همچنین نشان دهید که صحبت هایش را به درستی شنیده اید.

 

۳. زبان عشق

 

همه ما نه تنها به طرق مختلف ارتباط برقرار می کنیم بلکه همه ما عشق را به نحوی متفاوت تجربه می کنیم. روش عشق ورزیدن یک شخص می تواند کاملاً متفاوت با شریک زندگی اش باشد.

دکتر گری چاپمن ، سخنران ، مشاور توضیح می دهد که همه ما عشق را متفاوت تجربه و درک می کنیم، برای داشتن یک رابطه خوب باید متوجه این تفاوت ها باشیم.  هنگامی که شما و شریک زندگی تان بفهمید زبان عشق هر کدامتان به چه شکلی است؟ راحت تر می توانید عشق را تجربه کنید.

در این مقاله به معرفی ۳ توصیه مهم از افراد متخصص در این حوزه پرداختیم، امیدواریم نکات مطرح شده در این مقاله برای شما مفید باشند. یادتان نرود برای داشتن یک رابطه عاطفی آرام باید صبر و عشق ورزیدن بی قید و شرط را فراموش نکنید.