زیبایی بدون آرایش

راز زیبایی زنان بدون آرایش چیست و چه نکاتی را رعایت می کنند؟

 زنان بدون آرایش و زیبا

 

زنان با آرایش خود را زیبا و آراسته می کنند. آرایش، ظاهر طبیعی فرد را از بین می برد. همچنین خیلی وقت ها خانم ها آرایش کردن را دوست ندارند و آن را کاری زمان بر می دانند.

راه ها و روش هایی وجود دارد که موجب پوستی شفاف و شاداب می شود. در این مقاله قصد داریم راه هایی که برای زیبا به نرسیدن رسیدن خانم ها مناسب است، معرفی کنیم.

 

رژیم غذایی سالم برای سلامت پوست

 

رژیم غذایی سالم داشته باشید

 

تغذیه و رژیم غذایی از مواردی است که روی سلامتی و شادابی پوست شما بسیار موثر است. میوه، سبزیجات، مواد حاوی اسید چرب امگا ۳ مانند گردو و دانه کتان، مواد حاوی ویتامین مانند پرتقال، سیب زمینی شیرین، کدو و مواد حاوی پروتئین مانند تخم مرغ، مرغ، لوبیا، عدس، نخود و… به رژیم غذایی خود اضافه کنید. زیرا این مواد برای سلامت پوست بسیار تاثیرگذار است.

 

خواب کافی برای پوست شاداب و بدون آرایش

 

خواب کافی داشته باشید

 

بدن در زمانهایی که شما در خواب هستید، فعالیت ترمیم خود را آغاز می کند. این امر باعث می شود یک خواب خوب شبانه، صورت شما را حتی بدون آرایش هم زیبا نشان دهد.

مقدار خواب مناسب بین ۶ تا ۸ ساعت است. اگر خوابی کامل داشته باشید، پوست شما شاداب می شود، سیاهی و گودی زیر چشم تان از بین می رود و مهمتر از همه از پیری زودراس جلوگیری می کند.

 

نوشیدن آب کافی برای پوست

 

نوشین آب را فراموش نکنید

 

آب تاثیر بسیار زیادی روس سلامت و شادابی پوست دارد که با هیچ چیزی جبران نمی شود. نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب نه تنها مواد سمی را از بدن خارج می کند، بلکه مانع از چین و چروک صورت نیز می شود. شادابی و سلامت پوست باعث می شود بدون آرایش هم زیبا بوده و پوستی جوان داشته باشید.

 

ورزش برای سلامت و زیبایی

 

ورزش کنید

 

سعی کنید، حداقل هفته ای ۵ بار ورزش کنید. ورزش موجب افزایش جریان خون شده و پوستتان را شاداب می کند. روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی معمولی و یا ۳۰- ۲۰ دقیقه پیاده روی تند ورزشی آسان است که هریک از شما می توانید آن را انجام دهید.

 

رسیدگی به پوست

 

راه هایی برای نگهداری از پوست و سلامت آن

 

از مهم ترین روش ها برای آنکه بدون آرایش هم زیبا و جوان باشید رسیدگی به پوست است. زمانی که پوستی سالم و شاداب دارید استفاده از هرگونه کرم و لوازم آرایشی که در جهت صافی و شادابی پوست کاربرد دارد، منطقی نیست. در ادامه برای از کارهایی که برای سلامت پوست خود باید انجام دهید، معرفی می کنیم.

 

تمیز کردن پوست صورت

 

هرروز صورتتان را تمیز کنید

اگر پوستتان چرب است، با صابون های ملایم هر روز صبح و شب صورتتان را بشویید. اما اگر پوستی معمولی و یا خشک دارید، آن را فقط شب ها بشویید. یادتان باشد که از پاک کننده های مناسب پوستتان استفاده کنید، تا تاثیر آن را به خوبی ببینید.

 

استفاده از تونر

 

از پاک کننده تونر استفاده کنید

اگر پوستی چرب دارید. بعد از شستن صورت، حتما از تونر استفاده کنید. پنبه ای را به تونر آغشته کرده و روی صورتتان بمالید. اگر پوستتان خشک و حساس است، هرگز از تونر استفاده نکنید. زیرا الکل موجود در آن پوستتان را خشک تر و حساس تر می کند.

 

لایه برداری

 

لایه برداری کنید

هفته ای یک یا دو بار لایه برداری کنید و پوست های مرده را از روی صورتتان بردارید. لایه برداری باعث شادابی و سلامت پوست شما می شود و دیگر نیازی به آرایش نخواهید داشت. پوست های معمولی تا چرب، هفته ای دو بار و پوست های خشک و یا حساس، هفته ای یک بار لایه برداری لازم دارند.

 

استفاده از مرطوب کننده برای زیبایی و سلامت پوست

 

پوست صورتتان را مرطوب کنید

بعد از استفاده از پاک کننده های پوست و لایه بردارها، حتما از یک لوسیون و یا کرم مرطوب کننده خوب استفاده کنید. زیرا پاک کننده ها پوست شما را خشک می کنند.

 

ضدآفتاب برای سلامت پوست

 

کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید

با استفاده از ضدآفتاب، پوستتان را از صدمات نور خورشید محفوظ نگه دارید. در کنار ضدآفتاب از مرطوب کننده هم استفاده کنید. استفاده از ضدآفتاب پوستتان را سالم نگه میدارد و دیگر نیازی به کرم هایی آرایشی ندارید.