راهکارهای خانگی برای از بین بردن ترک های پا

راهکارهای خانگی برای از بین بردن ترک های پا

 

 

در این مقاله ما قصد داریم که شما را با انواعی دیگر از ماسک های خانگی آشنا کنیم. بیشتر مطالبی موجود راجع به ماسک های خانگی مناسب برای پوست صورت هستند. اما در این مقاله شما را با چند ماسک خانگی مناسب برای ترک های کف پا آشنا میکنیم.

روغن گیاهی

به قسمت هایی از پا که دچار ترک خوردگی شده است مقداری روغن گیاهی بزنید و جوراب تمیزی به پا کنید و در طول شب تا صبح اجازه دهید بماند.

آب گرم و سنگ پا

پاها را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه درون آب گرم بگذارید، سپس سنگ پا را به صابون آغشته کنید (بهتر است صابون حاوی مواد نرم کننده یا مرطوب کننده باشد) و آن را به صورت دورانی بر روی ترک های پا بکشید. بعد از انجام این کار پاها را بشویید و با حوله ای تمیز خشک کنید و سپس به قسمت ها سنگ پا کشیده مقداری کرم مرطوب کننده بزنید.

ماسک موز

یک موز کاملا رسیده را (موز سیاه شده) پوره کنید و سپس به پاشنه پا که ترک خورده است بزنید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید.

آبلیمو و شکر

پاها را با استفاده از ۱/۲ فنجان شکر و ۱ فنجان روغن و مقدار کمی آبلیمو ماساژ دهید.

روغن نارگیل

مانند روغن گیاهی، شب قبل از خواب به ترک های پاشنه پا بزنید و جوراب تمیزی روی آن بکشید و اجازه دهید تا صبح بماند.

 

اتمیل و روغن جوجوبا

یک قاشق غذاخوری اتمیل و با روغن جوجوبا ترکیب کنید تا خمیر شود. سپس به قسمت ها ی ترک خورده بزنید و بعد از ۳۰ دقیقه آن را بشویید.

عسل و پرتقال و شیر

 

یک فنجان عسل را گرم کنید و با ۲ قاشق غذا خوری شیر مخلوط کنید. آب نصف پرتقال را به این ترکیب اضافه کنید و شب قبل از خواب آن را بر روی ترک های پاشنه پا بزنید و اجازه دهید تا صبح بماند.

به یاد داشته باشید که استفاده از ماسک های گیاهی برای پوست بعد از چند بار استفاده نتیجه بخش است. پس طی دفعات مکرر این ماسک ها را استفاده کنید. فراموش نکنید که زیبایی تنها آرایش کردن نیست بلکه رسیدگی به پوست و اندام و سلامت بدن کلید طلایی در زیبایی هستند.

 

درباره ی سحر مؤیدی