خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / راهکارهای دست یابی به انگیزه چیست؟
انگیزه

راهکارهای دست یابی به انگیزه چیست؟

چه طور سرشار از انگیزه باشیم؟ 

 

انگیزه

 

همه ما در زندگی اهدافی داریم و دوست داریم به آنها برسیم و موفق شویم. ولی چرا نمی‌توانیم به آنها برسیم؟ و فقط تعداد افراد محدودی به آنها دست پیدا می‌کنند.

از دلایل عدم موفقیت می‌توان به از دست رفتن انگیزه اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم شما را با چیزهایی آشنا کنیم که به شما انگیزه می دهد و باعث می‌شود با قدرت و انرژی بیشتری مسیر موفقیت در زندگی تان را دنبال کنید و خیلی زود ناامید نشوید. اگر دوست دارید به موفقیت برسید نکات این مقاله را حتما بخوانید.

 

۱. در زندگی هدف داشته باشید

 

انگیزه

 

یکی از دلایلی که زود بی‌انگیزه می‌شویم این است که در زندگی هیچ برنامه و هدفی نداریم بنابراین داشتن انرژی و تحمل سختی ها برای ما زیاد اهمیت ندارد.

 

۲. برنامه ریزی کنید

 

انگیزه

 

انجام دادن کارها به ما انگیزه می‌دهد، وقتی کاری را انجام می‌دهیم احساس خوبی نسبت به خودمان داریم. شما می‌توانید اول صبح کارهایتان را برنامه ریزی کنید. سعی کنید ابتدا به کارهای مهم و فوری برسید و برای آنها زمان انجام تعیین کنید این کار باعث می‌شود هم از اتلاف وقت جلوگیری کنید و هم با انجام هر کاری، انگیزه بیشتری برای بقیه کارهایتان بگیرید.

 

۳. به تغذیه و سلامتی خود توجه کنید

 

انگیزه

 

بله درست شنیدید! توجه به سلامتی در ما باعث انگیزه می شود. وقتی شما بیمار می شوید دچار استرس و نگرانی می شود و انگیزه انجام کارهایتان را ندارید دارید بهتر است همیشه بدنتان را چک کنید و به خورد و خوراک تان توجه کنید.

 

۴. مطالعه کنید

 

انگیزه

 

مطالعه باعث ایجاد انگیزه در ما می شود. وقتی ما به مشکلی در کارمان برمی‌خوریم اگر راه حل‌ آن را ندانیم ممکن است زود بی انگیزه شویم. اگر شما همیشه در زمینه هایی که دانش و تخصص دارید مطالعه داشته باشید. همیشه برای مشکلات و موانع راه حل هایی دارید و این آگاهی باعث ایجاد انگیزه در شما می شود.

بهتر است از همین الان بر روی افزایش دانش و اطلاعات تان کار کنید. این کار را می توانید با روزی نیم ساعت شروع کنید و به مرور زمان آن را افزایش دهید.

 

۵. توجه به خانواده و دوستان

 

سعی کنید به دوستان تان سر بزنید و با اعضای خانواده‌تان تعامل داشته باشید این کار باعث افزایش انرژی و انگیزه در شما می شود. برای همه افراد، خانواده مهم است و داشتن یک خانواده خوب در انسان ها باعث انگیزه می شود.

بهتر است رابطه با خانواده همسر، فرزندان و دوستان تان را بهبود دهید و توجه به آنها را هرگز فراموش نکنید زیرا این کار علاوه بر این که باعث صمیمیت بیشتری بین شما می شود، انگیزه بیشتری برای موفقیت را نیز به شما می دهد.

فراموش نکنید باید در زندگی دوستان و افراد پر انرژی، مثبت و موفقی در اطراف تان باشد تا انگیزه شما از بین نرود. اگر افرادی در زندگی تان دارید که دائما موج منفی می فرستند و شما با دیدن آنها احساس خوبی ندارید بهتر است همین امروز ارتباط با آنها را قطع کنید، یا آنها را کمتر ببینید. اگر می خواهید به موفقیت برسید باید با افراد موفق نشست و برخاست داشته باشید.

 

۶. محتوای انگیزشی و مثبت بشنوید

 

همانطور که رفت و آمد با افراد منفی باعث کشته شدن انگیزه در شامل می شود، شنیدن اخبار و اطلاعات منفی و بد در شبکه های اجتماعی، تلویزیون و غیره نیز باعث از بین رفتن انرژی و انگیزه در شما می شود .

سعی کنید از این اطلاعات دوری کنید و دور و اطراف خود را با چیزهای مثبت پر کنید. کتاب های انگیزشی و نقل قول های موفقیت نیز در این راه نقش خیلی خوبی دارند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

مراقبت از خود

مراقبت از خود برای رسیدن به موفقیت

9 عادت مراقبت از خود برای داشتن جسمی قوی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of