دانستنی های مد و زیبایی

» موفقیت » راهکارهای پس انداز کردن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۸:۵۰

 کد خبر: 16586
 295 بازدید

روش های پس انداز

راهکارهای پس انداز کردن

راه کارهایی برای پس انداز کردن

راهکارهای پس انداز کردن

امروزه با توجه به رشد روز افزون قیمت ها و تورم های مالی شاید از نظر خیلی ها پس انداز کردن کار محال و غیر ممکنی به نظر برسد. اما از آن جایی که غیر ممکن غیر ممکن است، پس حتما راه حل یا راه کاری برای این کار پیدا خواهد شد. پس انداز کردن یکی از ضروریات زندگی است. با پس انداز کردن شما حتا به یک اعتماد به نفس مالی هم خواهید رسید. اما باید بدانید دقیقا با چه روش و به چه اندازه. منظور این است که نه خیلی کم و نه خیلی زیاد پس انداز کنید چرا که هر دو بی نتیجه است. اگر مبلغ خیلی کمی را برای پس انداز در نظر بگیرید شک نکیند آخر سال مجموع آن آنقدر ناچیز و بی تاثیر است که با خود می گویید کاش همان موقع خرجش کرده بودم. و یا اگر خیلی زیاد باشد ممکن است وسط راه از نظر مالی تحت فشار قرار گیرید و بیخیال این کار شوید.

در نتیجه انجام این کار با کمک روش های درستی که اثر بخش بوده اند بسیار مهم است. پس اگر هنوز هم در فکر پس انداز کردن و آینده نگری هستید این مقاله را دنبال کنید.

تعیین خرج و مخارج ضروری

اولین قدم مهمی که باید بردارید، تعیین کردن خرج های ضروری خانه و زندگیتان است. این خرج های ضروری شامل خرید خانه (خواروبار)، اقساط، قبض های آب، برق، گاز و تلفن، بدهی ها، هزینه ماهانه کلاس خاصی و خلاصه هزینه هایی که ماهانه باید پرداخت شوند. بهترین کار پرداخت همه این خرج های ضروری در اول ماه و زمانی که حقوقتان را می گیرید است. با پرداخت همه این خرج های ضروری در ابتدای هر ماه می دانید که باقی پولی را که در دست شماست به راحتی می توانید برای هزینه های دیگر برنامه ریزی کنید.

قانون ۱۰ درصدی

بعد از پرداخت همه قسط ها و بدهی هایی که در ماه باید پرداخت شود و پرداخت هزینه های ضروری، نوبت آن است که سراغ آنچه که برایتان مانده است بروید. پولی را که تا آخر ماه می دانید  دیگر نیازی نیست برای کار مهمی خرج شود  محاسبه کنید و ۱۰درصد از آن را کنار بگذارید و مطلقا به آن دست نزنید مگر در شرایط خیلی خاص. می توانید برای اینکه خیالتان راحت باشد که این پول خرج نشود کارت بانکی جدا گانه ای که تنها مخصوص پس انداز کردن است داشته باشید و این کارت را همیشه در خانه بگذارید. پس ۱۰ درصد از آنچه را که تا آخر ماه دارید کنار بگذارید.

الویت بندی موارد ضروری

بعد از پرداخت هزینه های ضروری ماهانه (خواروبار، اقساط، بدهی، قبض ها و…) و اجرای قانون ۱۰ درصدی به سراغ تهیه لیستی بروید که شامل کارها یا وسایلی که باید انجامشان دهید یا خریداری کنید. فراموش نکنید که در این لیست ضروریات را بنویسید. این کارها و وسایل را الویت بندی کنید و سعی کنید با توجه به الویتشان تنها برای آنچه که از همه مهمتر است هزینه کنید می توانید با توجه به الویت بندی برای هر کدام را در ماه های بعدی نیز انجام دهید. فقط چیزهای خیلی ضروری در این لیست جای میگیرند.

کنترل بر خرید

زمانی که به خرید می روید بر احساسات خود کنترل داشته باشید و هدفی را که در سر دارید فراموش نکنید. به یاد داشته باشید که همیشه می توان خرید کرد اما همیشه نمی توان پس انداز کرد. پس بر احساسات خود غلبه کنید واقع بین باشید و ناراحت نشوید چرا که بالاخره روزی مانتو یه کفشی را که دوست داشتید می خرید. شما هدف بزرگتری در سر دارید.

رستوران رفتن تفریح نیست

متاسفانه امروزه رستوران رفتن و خوردن غذاهای فست فودی نوعی گردش و تفرح حساب می شود. آنچه در مورد رستوران رفتن باید بدانید این است که یک یا دو روز در ماه را به همراه خانواده یا دوستان در فضایی متفاوت و جدید به صرف شام یا ناهار سپری کنید. لزومی ندارد هر هفته به رستوران یا کافی شاپ بروید یک یا دوبار در ماه را برای چنین برنامه ای تعیین کنید و اجازه ندهید بیشتر از این برای غذای بیرون هزینه کنید.

تفریحاتتان را مشخص کنید

انسان کار میکند تا زندگی کند. پس باید بخشی از درآمد زحمتی را که کشیده است صرف تفریح و خوش گذراندن کند. باید برای تفریحاتتان برنامه ریزی کنید برای مثال اگر این ماه به سینما می روید لزومی ندارد که حتما به شهر بازی نیز بروید. می توانید خودتان کمی خلاقیت به خرج دهید و برای سرگرم شدن کارهای کم هزینه و حتا بدون هزینه انجام دهید. نیازی نیست برای تفریح کردن حتما پول خرج کنید. البته نباید این طرز فکر به صورتی باشد که دیگر هیچ تفریحی نکنید و یا بیرون نروید که مبادا پولی خرج کنید.

مطلب مرتبط: تعطیلات مجانی

در آخر اینکه با راهکارهایی هوشمندانه و ساده می توانید حداقل مبلغ هر چند کم اما کاربردی را جمع کنید و به هدفتان نزدیک و نزدیک تر شوید. اما باید به یاد داشته باشد نباید اجازه دهید خساست جای پس انداز کردن را بگیریدو مطمعن باشید با خساست نه تنها پولی جمع نمیکنید بلکه هرگز از پولتان استفاده نتوانید کرد و مهم تر اینکه هیچ لذتی از زندگیتان نمی برید.

 

 


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس