پلاستیک خطری جدی برای طبیعت

راه هایی برای کاهش مصرف پلاستیک در زندگی

راه هایی برای کاهش مصرف پلاستیک 

 

پلاستیک یکی از مخرب ترین عوامل برای محیط زیست است و طبیعت را بسیار را تحت تاثیر قرار می دهد. سال ها طول می کشد که پلاستیک موجود در طبیعت از بین برود. وجود پلاستیک و مواد تجزیه ناپذیر در دریاها و اقیانوس ها سبب ازبین رفتن بسیاری از موجودات دریایی و ماهی ها می شود که بسیار ناراحت کننده است و اکوسیستم زمین را تحت تاثیر قرار می دهد.

همه ی ما در نگهداری محیط زیست و طبیعت مسئول هستیم و باید از آن محافظت نماییم. یکی از راه هایی که هرکسی در زندگی می تواند انجام دهد کاهش و یا حتی حذف وسایل و ابزارهای پلاستیکی است. شاید این کار در ابتدا دشوار باشد اما به مرور به آن عادت خواهید کرد و استفاده نکردن از پلاستیک برایتان عادت می شود.

در ادامه راه هایی که می تواند در کاهش مصرف این ماده یمخرب تاثیر گذار باشد را معرفی خواهیم کرد.

 

ظرف های پلاستیکی

 

از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید

 

برای ظرف پلاستیکی جایگزین پیدا کنید. سعی کنید زمانی که می خواهید بیرون و یا سفر بروید یک بطری و یا لیوان غیرپلاستیکی مخصوص همراه داشته باشید. غذای خود را در ظروف شیشه ای، استیل زنگ نزن، کیسه های پارچه ای، یک جعبه چوبی و غیره نگه دارید. هر جا می روید یک کیسه پارچه ای یا کیسه چندبار مصرف با خود داشته باشید و خریدهای خود را در آن بگذارید.

 

بصورت فله خرید کنید

 

سعی کنید بیشتر بصورت کیلویی و فله خرید کنید و از خرید موادغذایی بسته بندی شده کمتر استفاده کنید. به دنبال اقلامی باشید که بزرگ باشند و هیچگونه بسته بندی پلاستیکی نداشته باشند. این کار علاوه بر اینکه به کاهش مصرف پلاستیک کمک می کند در کاهش هزینه هایتان نیز موثر است.

 

کاهش مصرف غذاهای آماده