راه ها و روش های تقویت حافظه چیست؟

راه های تقویت حافظه

 

تقویت حافظه یکی از موضوعاتی است که خیلی از افراد جوان برای پیشرفت در تحصیل و کار و همچنین افراد مسن برای جلوگیری از آلزایمر به آن توجه می کنند. محققان بسیاری روی تقویت حافظه کار کرده اند و به نتایجی رسیده اند. تمرینات متعدی برای افزایش حافظه و جلوگیری از آلزامیر وجود دارد. که اگر آن ها را به درستی و بصورت متداول انجام دهید نتیجه چشم گیری خواهید گرفت. همچنین تغذیه و نوع غذایی که می خورید در این موضوع بسیار تاثیرگذار است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

اگر تصمیم دارید روی تقویت حافظه ی خود کار کرده و آن را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

 

راه های تقویت حافظه

 

از حافظه خود بیشتر کار بکشید

 

توآیلا ثارپ طبق تحقیقاتی که انجام داده است، می گوید: نکات مورد نظرتان را یادداشت نکنید و سعی کنید آن ها را به خاطر بسپارید. فعالیت‌های ذهنی، به ویژه فعالیت‌هایی که عملکرد مغز را در دریافت، یادآوری و تفکر تحریک می‌کنند، موجب بهبود بهره‌وری مغز می‌شوند. زمانی که می خواهید در یک سخنرانی احظار نظر کنید و یا با گروهی از افراد در مورد موضوعی نکات را به خاطر بسپارید و فرصت ورزش را به ماهیچه های مغزتان بدهید.

تکرار یکی از ساده ترین راه ها برای به یادآوردن و تقویت حافظه است. اگر چیزی را می خواهید به یادآورید سعی کنید در جملات خود تکرار کنید.

 

 

افزایش حافظه

 

کاری جدید را مداوم تکرار کنید

 

زمانی که به کار جدیدی عادت می کنید و آن را به طور مداوم انجام می دهید. در مغز مسیرهای جدیدی بوجود می آید که موجب افزایش سرعت در انجام کارهایتان می شود. شروع یک عادت جدید را به تعویق نیندازید. هرچه سریع تر به شروع کار و عادت جدید اقدام کنید برای تقویت حافظه تان مناسب تر است. با شروع فعالیت جدید، مغزتان نیز به تدریج مسیرهای عصبی جدید را آغاز می کند.

این عادات و فعالیت ها می تواند بسیار کوچک و جزئی باشد. برای مثال اگر همیشه کتاب هایتان نامرتب است و آن ها مرتب نمی کنید، شروع به مرتب کردن آن ها کنید.

 

مهارت بیاموزید

 

مهارتی جدید را بیاموزید

 

هرچه از مغز خود بیشتر کار بکشید، عملکرد آن بهتر خواهد شد. برای مثال یادگیری یک زبان جدید و یا یک ساز جدید موجب تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغز می شود. جالب است بدانید حتی یادگیری رقص در افزایش حافظه بسیار موثر است و به افراد سالخورده توصیه می شود با یادگیری رقص از آلزایمر جلوگیری کنند.

 

برنامه های آموزشی تقویت مغز را دنبال کنید

 

برنامه های آموزشی بسیاری برای تقویت حافظه وجود دارد. یکی از این برنامه های آموزشی BrainHQ موجب افزایش حافظه می شود و به سریع تر فکر کردن شما کمک می کند.

 

ورزش برای تقویت حافظه

 

ورزش کنید

 

ورزش علاوه برآنکه روی سلامت جسم اثر می گذارد بر حافظه و تقویت آن نیز موثر است. نیاز نیست زمان زیادی را به ورزش کردن بگذرانید تا بر روی مغزتان اثربگذارد. شما با روزی ۲۰ دقیقه ورزش می توانید یادگیری مغزتان را افزایش داده و همچنین سطح هوشیاری آن را افزایش دهید.

 

تقویت حافظه

 

تغذیه سالم داشته باشید

 

تغذیه یکی از راه های آسان و کاربردی برای تقویت حافظه است. خوراکی هایی مثل ماهی، میوه، سبزیجات و شکلات تلخ روی عملکرد مغز بسیار موثر است. با خوردن شکلات مغز ماده ای به نام دوپامین ترشح می کند که موجب می شود مغزتان فعالیت های دشوار ذهنی را راحت تر انجام دهد. همچنین شکلات حاوی فلاونول‌ و آنتی‌اکسیدان است که به عملکرد مغز و تقویت حافظه کمک می کند.

درباره ی فاضله زنگنه

مطلب پیشنهادی

زیباترین مدل لباس عروس های آبی رنگ

زیباترین مدل لباس عروس های آبی رنگ💙🎨|جذاب برای جذاب ها

زیباترین مدل لباس عروس های آبی رنگ - لباس عروس های رنگی جذابیت خودشان را دارند اما با توجه به سلایق مختلف، طراحان مد به لباس های رنگی روی آورند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ