خانه / سبک زندگی / خانه داری / روش های جلوگیری از آب رفتن لباس
آب رفتن لباس

روش های جلوگیری از آب رفتن لباس

ترفند هایی برای جلوگیری از آب رفتن لباس در خانه

 

آب رفتن لباس

 

مطمئنا هیچ کس دوست ندارد لباس های زیبا و قشنگش آب برود و نتواند از آنها استفاده کند. شما می توانید با رعایت یکسری نکات  از آب رفتن لباس هایتان جلوگیری کنید و لباس تان را برای سال‌های سال نو نگه دارید، برای دانستن این نکات این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

مشکل آب رفتن لباس های نخی

 

آب رفتن لباس

 

لباس نخی به خاطر جنس با کیفیتی که دارد این روزها مورد استفاده خانم های بسیاری هست، اگر یک لباس نخی در منزل دارید سعی کنید آن را هرگز با ماشین لباسشویی نشورید ولی اگر می خواهید از ماشین لباسشویی استفاده کنید بهتر است لباس ها را با آب سرد و با درجه لباس های لطیف بشویید. 

برای شستشوی این لباس ها بهتر است آن ها را در یک تشت پر از آب سرد خیس کنید و خیلی آرام با مواد شوینده ملایم بشویید. دقت کنید که به هیچ وجه از آب گرم بر روی لباسی نخی استفاده نکنید زیرا این کار باعث از بین رفتن کیفیت جنس لباس می شود.

برای خشک کردن این لباس ها می توانید آنها را در معرض نور غیر مستقیم خورشید و باد قرار دهید تا خشک شوند،  یادتان باشد هیچ وقت لباس های نخی را نچلانید،  این کار باعث چروک شدن و آسیب به بافت لباس می‌شود.

اگر این نکات را در مورد لباس های نخی رعایت کنید این لباس ها هرگز آب نمی روند و برای سالهای سال نو و مانند روز اولشان باقی خواهند ماند.

 

با لباس نخی آب رفته چه کنیم؟

 

آب رفتن لباس

 

اگر لباس نخی شما آب رفته است اصلا غصه نخورید چاره این کار این است که سینک ظرفشویی را با آب سرد پر کنید و مقداری نرم کننده بریزید و لباس را در آن برای نیم ساعت خیس کنید، سپس لباس را از آب بیرون بیاورید بدون اینکه آن را بچلانید در هوای آزاد خشک کنید.

 

 

جلوگیری از آب رفتن لباس های پنبه‌ای

 

آب رفتن لباس

 

لباس های پنبه ای لباس هایی هستند که خیلی زود آب می روند راه حل نجات آنها از آب رفتن این است که هنگام شستشو این لباس ها را در یک تشت پر از آب سرد یا ولرم خیس کنید و چند قاشق شامپو بچه یا نرم‌کننده به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا ۴۵ دقیقه لباس در آن بماند.

سپس لباس را از  آب بردارید و بشورید. می توانید لباس را بعد از برداشتن از آب و ماده نرم کننده بدون این که بشورید خشک کنید، در هنگام خشک کردن لباس پنبه توجه داشته باشید که لباس را جوری پهن کنید تا کشیده نشود.

برای خشک کردن لباس های پنبه ای همچنین می توانید از یک حوله استفاده کنید، روش کار به این صورت است که لباس را بر روی حوله پهن می‌کنید و حوله را دور لباس رول می کنید با این کار آب لباس گرفته می‌شود. بعضی ها معتقد هستند نحوه خشک کردن لباس های پنبه ای در آب رفتن این لباس ها تاثیر دارد.

 

جلوگیری از آب رفتن لباس های مصنوعی مثل ریون

 

این لباس ها به خاطر جنس و بافت ظریف و نازکی که دارند خیلی زود آب می‌روند تنها نکته ای که باید در هنگام شستشوی این لباس ها دقت کنید این است که با آب داغ این لباس ها را نشورید.

 

 لباس های جین آب رفته 

 

لباس های جین به خاطر بافت محکمی که دارند معمولا در برابر  آب رفتن مقاوم هستند اما اگر لباس جین شما آب رفته است می توانید آن را در یک تشت پر از آب داغ برای ۱۵ دقیقه خیس کنید و بعد از رفتن آب لباس آن را روی بند به دور از نور مستقیم خورشید خشک کنید. 

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

 تمیز کردن خانه در کمتر از یک ساعت قسمت اول

تمیز کردن خانه در کمترین زمان ممکن (بخش اول)

تمیز کردن خانه این روزها دغدغه بسیاری از خانم هاست. زیرا بعضی از خانم ها شاغل هستند، وقت کم دارند و دوست ندارند زمان زیادی را به تمیز کردن خانه اختصاص دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
به مزون تخصصی دوخت لباس نایریکا خوش آمدید.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ