دانستنی های مد و زیبایی

» خانه داری » روش های نگهداری از گیاهان آپارتمانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۶

 کد خبر: 18445
 72 بازدید

نکات خانه و زندگی

روش های نگهداری از گیاهان آپارتمانی

اشنایی با روش های اولیه نگهداری از گیاهان

روش های نگهداری از گیاهان آپارتمانی

امروزه مردم به حفظ و نگهداری از گیاهان آپارتمانی بسیار علاقه مند شده اند. با توجه به اینکه خانه ها اکثرا آپارتمانی هستند و نسبتا افراد کمتری در خانه های حیاط دار زندگی می کنند، اما خوشبختانه وجود گل و گیاه به طور کامل از زندگی مردم حذف نشده.

همانطور که می دانید وجود گل و گیاه در خانه باعث ایجاد شادابی، تصویه هوا و حس تازگی می شود. گیاهان نیز مانند دیگر موجودات زنده نیاز به نگهداری و مراقبت دارند و باید در قبال آن ها احساس مسئولیت داشته باشیم.

به همین دلیل بهتر است با برخی اصول و شرایط اولیه برای نگهداری به روش صحیح از این موجودات دوست داشتنی آشنا شویم.

برای آشنایی با این اصوا اولیه با ما همراه باشید لطفا.

هوای محیط

بهتر است در فضایی که گیاهتان قرار دارد، هر روز پنجره ها را برای مدتی باز کنید تا هوای تازه وارد فضا شود. وجود اکسیژن به اندازه کافی و هوای تازه نقش موثری در سلامت و رشد گیاهان دارد. اگر گیاه در فضایی باشد که حداقل روزی یکبار هوا تصویه نشود به  مرور زمان از بین می رود.

خاک گلدان

بهتر است خاک گلدان با مقداری ماسه ترکیب شود. از فشرده کردن خاک گلدان بپرهیزید، باید منافذی برای عبور آب و هوا و در خاک وجود داشته باشد.

خاک گلدان باید بعد از مدتی عوض شود البته بهتر است این کار در فصل بهار انجام شود و در فصل زمستان که گیاهان به خواب می روند از انجام این کار خودداری کنید.

علاوه بر خاک، گلدان نیز با بزرگ شدن و رشد کردن گیاه باید عوض شود بخصوص زمانیکه ریشه های گیاه به به سوراخ های ته گلدان می رسند.

نور

اکثرگیاهان به نور غیر مستقیم نیاز دارند و اگر مقابل تابش مستقیم نورقراربگیرند برگ هایشان پژمرده و خشک می شود. قرار گرفتن گلدان در کنار دیوار سفید به دلیل انعکاس نور تاثیر مثبتی در رشد گیاه دارد.

نور غیر مستقیم

در فضایی که نور بسیار کم است می توانید از لامپ مهتابی و سفید استفاده کنید. در این صورت فاصله گیاه تا لامپ باید حداقل ۲۴ سانتی متر باشد و حداقل روزی ۱۴ ساعت زیر نور لامپ قرار گیرد.

مطالب مرتبط: تاثیر گیاهان در خانه

آبیاری گیاه

آبیاری گیاه به اندازه و مطابق با خواسته هر نوع گیاهی باید باشد، بعضی گیاهان بیشتر و بعضی کمتر به آب نیاز دارند.

بعد از آبیاری باید مقداری آب در ظرف زیر گلدان جمع شود تا مطمعن شوید که آب به قسمت های مختلف خاک رسیده است. به یاد داشته باشید که آبی که در ظرف گلدان جمع می شود را باید خالی کنید تا مانع تنفس ریشه ها نشود.

 

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : خانه داری

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس