دانستنی های مد و زیبایی

» روانشناسی » زندگی آرام، شاد و مراقبت کردن از خود به چه معناست؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۴:۱۷

 کد خبر: 16284
 338 بازدید

زندگی آرام

زندگی آرام، شاد و مراقبت کردن از خود به چه معناست؟

راهکارهایی ساد برای داشتن یک زندگی آرام و بی دغدغه.

زندگی آرام، شاد و مراقبت کردن از خود به چه معناست؟

امروزه بسیاری از ما گرفتار مشغله های زندگی می شویم و آن طور که باید از زندگی یا لحظات آن لذتی نمی بریم و یا خیلی وقت ها فراموش می کنیم که باید وقت بیشتری را به خود یا اطرافینمان اختصاص دهیم. اما داشتن یک زندگی آرام، ساده و شاد و اینکه چگونه برای خود وقت اختصاص دهیم در این زندگی پر از هرج و مرج و شلوغی نیاز به راهنمایی دارد و اینکه به ما نشان داده شود که هر کدام از این اهداف به چه معناست چگونه می توانیم آن ها را در زنگیمان واقعی کنیم.

زندگی آرام چیست؟

زندگی آرام به انی معنا نیست که کارها و وطایفمان را به آرامی انجام دهیم.

ساده زیستی به این معنا نیست که در یک خانه ساده که یک تخت و به همراه یک میز و صندلی در آن وجود دارد زندگی کنیم.

مراقبت از خود به معنی مانیکور یا پدیکور کردن و یا انجام یوگا نیست

زندگی آرام، ساده زیستی و مراقبت از خود همه به این معناست که همه چیزهایی که هرج و مرج در زندگیمان ایجاد می کنند را دور بیندازیم. چیزهایی که هرج و مرج ایجاد میکنند همان موارد ی هستند که خیلی بی هدف در زندگیمان وجود دارند و تنها زندگی ما را شلوغ کرده اند. و ما آن ها را تنها بر حسب عادت هنوز همراهمان داریم و میترسیم که از دستشان دهیم.

زمانی که جملاتی این چنین به کار می بریم: “سرم خیلی شلوغ است، وقت کمتری را در خانه می گذرانم، تقویم پر شده از کارهایی که باید انجامشان بدهم ” به این معناست که زندگیمان شلوغ، پر استرس و تحت فشار است.

اما باید چه کار کنیم که بین کارها و زندگی شخصیمان تعادل ایجاد کنیم و خودمان را از این اضطراب و تنش نجات دهیم.

یک لیست درست کنید

یک لیست از هر آنچه که وجود اضافی در زندگی شما دارد درست. این لیست می تواند مربوط به وظایف خانه، مسائل کاری که می توانید وقت کمتری برای آن ها بگذارید، بعضی از وسایل زندگیتان و یا حتا دوستانتان باشد، دوستانی که نه تنها مایه آرامش شمانیستند بلکه وجودشان باعث ناراحتی شما می شود. و با توجه به لیستی که نوشته اید می توانید هرآنچه را که صلاح می دانید در زندگیتان تغییرر دهید یا حذفش کنید و یا در آخرین الویت هایتان در زندگی قرار دهید.

مطلب مرتبط: چگونه از زدگی لذت ببریم؟

زندگی دیجیتالی خود را ساده کنید

تکنولوژی بخصوص استفاده از آن قبل از خواب شبانه باعث می شود در کیفیت خواب شما تاثیر بگذارد. زمانی که به جای استراحت کردن و ایجاد آرامش در خودتان صفحه ای اینستاگرام و یا اخبار جدید در اینترنت را زیرورو می کنید نه تنها باعث آرامش خود نمی شوید بلکه با این کار افکارتان را شلوغ تر و بهم ریخته می کنید. سعی کنید یک یا دو ساعت قبل از خواب گوشیتان را کار بگذارید.

وقت گذراندن با خانواده با کسانی که دوستشان دارید

سعی کنید وقت بیشتری رابه وقت گذراندن با خانواده یا کسانی که دوستشان دارید و به شما حس خوبی می دهند اختصاص دهید. روابط سالم نه تنها با عث ایجاد انرژی و لذت در زندگیتان می شود بلکه به شما حس آرامش و امنیت می دهد.

با دنبال کردن راهکارهایی که به شما معرفی شد شاید راه حل را برای ساختن یک زندگی آرام وساده پیدا کنید.

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : روانشناسی

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس