دانستنی های مد و زیبایی

» موفقیت » عادت هایی که به ما حس خوشبختی می دهند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۲:۴۴

 کد خبر: 16756
 296 بازدید

خوشبختی

عادت هایی که به ما حس خوشبختی می دهند

عادت هایی که ما را به خوشبختی نزدیک می کنند.

عادت هایی که به ما حس خوشبختی می دهند

بسیاری از عادت ها یا رفتار ها که به طرز فکرمان برمیگردند، موجب عقب نشینی در زندگی می شوند. عقب نشینی از موفق شدن و داشتن حس خوشبختی. شاید خیلی از این عادت ها و یا افکار اشتباه را بدانیم که غلط هستند ما اینکه تا چه حد در زندگیمان اثر خواهند گذاشت برایمان روشن نباشد. در این مقاله اما هدف معرفی عادت هایی است که باعث می شود نه تنها عقب نشینی نکنید بلکه حس خوب خوشبختی را در زندگی خود تجربه کنید. اما ای ن عادت ها کدام هستند و چگونه باید به آن ها عمل کرد.

مطلب مرتبط: چگونه عادت هایمان پایدار شوند

 

زندگی در زمان حال

فکر کردن به گذشته یا اتفاقاتی که در گذشته افتاده است یکی از مهم ترین اشتباهات رایج است که باعث می شود ما را از زندگی در زمان حال  بازدارد و قدر داشته هایمان را ندانیم. هیچ کس نمی تواند خاطراتش را پاک یا حذف کند اما می تواند عادت کند که به آن ها فکر نکند. برای مثال با کارهای کوچک آغاز کنید. تا به فکر گذشته افتادید سریعا خودتان را با یک موضوع دیگر سرگرم کنید. یا به جای فکر کردن ب گذشته به اتفاقاتی که از صبح برای شما افتاده است یا به الان فکر کنید. مدام ذهنتان را درگیر زمان حال کنید تا افکار گذشته مانع شما از قدم برداشتن برای آینده نباشند.

خوشحال از داشته های دیگران

از داشته های دیگران خوشحال شوید و از خدا بخواهید که موفقیت ها و داشته هایشان را بیشتر کند.مقایسه کردن یکی دیگر از عادت های مضری است که نه تنها باعث می شود حس خوشبختی را در شما از بین ببرد بلکه باعث می شود به مرور زمان این حس مقایسه ای تبدیل به  حس حسادت باشد که در این صورت نه تنها خودتان را مقایسه می کند و همیشه از آنچه که دارید ناراضی هستید بلکه به داشته های دیگران نیز حسادت می کنید. پس به جای مقایسه کردن داشته های دیگران با نداشته های خودتان خداوند را به خاطر داشته ها و نداشته هایتان شکر کنید و از او برای دیگران موفقیت های بیشتر و بهتر طلب کنید.

پرورش افکار مثبت

تا جایی که می توانید از افکار منفی دوری کنید. فضای مثبتی در زندگیتان ایجاد کیند. به یک موسیقی خوب گوش دهید. یک فیلم زیبا ببینید و درباره آن فکر کنید. گاهی اوقات به یک کافه بروید و خودتان را به صرف یک فنجان قهوه مهمان کنید. به چیزهای مهمی که در زندگی دارید و باعث خوشحالی و آسایش شما می شوند فکر کنید. نمیه پر لیوان را ببینید تا از زندگی لذت ببرید.

 

دعا کنید

دعا کردن یکی از کارهایی ایست که بیشترین حجم از انرژی های مثبت را وارد زندگی  کند. از خداوند برای دیگران و اطرافیانتان سلامتی و خوشبختی را آرزو کنید. اگر عادت کنید که به صورت روزانه دعا کنید و برای خود و دیگران از خداوند اتفاقات خوب و خوشحال کننده را خواستار شوید کم کم خواهید دید که چه نیروی مثبتی شما را فرا گرفته است و حس خوب زندگی در شما جاری می شود.

کمک کنید

به افراد ضعیف کمک کنید. کمک کرن به این معنا نیست که حتما کار بزرگی انجام دهید یا کمک مالی زیادی کنید. بلکه هرکس با توجه به آنچه درتوان دارد می تواند کمک کند. مهم این است که قلبا و از روی محبت باشد نه فقط انجام وظیفه. با کمک کردن به دیگران هرچند کم این حس در شما شکل می گیرد که هنوز آنقدر قدرتمند هستید که به افراد دیگر کمک کنید. و مهم تر اینکه انجام هر کار مثبت در زندگی باعث می شود انرژی ها و نیرووی مثبت در زندگی ما چند برابر شود.

در آخر اینکه حس خوشبختی یک حس دورنی است و اولین جایی که باید به دنبال آن بگردید درون خودتان. هراندازه که درون و حس خودتان را مثبت و درست پرورش دهید خوشبختی بیشتری در زندگی احساس خواهید کرد.

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس