عشق

عشق واقعی چه نشانه هایی دارد؟

تفاوت عشق واقعی و وابستگی!

 

عشق

 

اگر شما هم دوست دارید بدانید عشق واقعی چه نشانه هایی دارد این مقاله را بخوانید ما در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم که یک عشق واقعی آنها را دارد.

گاهی اوقات در روابط آدم‌ها عشق واقعی را با وابستگی اشتباه می‌گیرند غافل از اینکه این دو کاملاً از یکدیگر متفاوت هستند. اگر کسی با حس با وابستگی ازدواج کند به احتمال زیاد در زندگی خیلی خوشحال نخواهد بود.

 

عشق چیست؟

 

عشق

 

عشق به معنای دلبستگی شدید به کسی است. عشق پیچیده ترین مفهوم در انسان ها می باشد. تا حالا دانشمندان نظریه های مختلفی در مورد عشق دادند و آن را به نحوی تشریح کرده اند.

انواع عشق مثل عشق به خدا، عشق به همسر و فرزند، عشق افلاطونی و غیره در انسان ها وجود دارد. چون اکثرا عشق با وابستگی اشتباه گرفته می شود ما در ابتدا به توضیح مفهوم وابستگی در رابطه می پردازیم.

 

وابستگی چیست؟

 

عشق

 

عشق و وابستگی تعریفی نزدیک به هم دارند. وابستگی به معنای حس عمیق به کسی می باشد که با حس عدم اعتماد به نفس و حس هایی شبیه به ناامیدی، عصبانیت و خشم همراه است. وابستگی نمی‌گذرد ما در رابطه خود واقعی مان باشیم.

وابستگی باعث می شود ما برای به دست آوردن طرف مقابل ما هر کاری کنیم. این کارها ممکن است خلاف میل و علاقه ما باشند اما به دلیل این که ما می ترسیم طرف مقابلمان را از دست دهیم هر کاری را انجام می دهیم. در یک رابطه وابسته ما خود واقعی مان نیستیم.

در وابستگی ما نمی‌توانیم احساسمان را به راحتی به او نشان دهیم. با حس وابستگی دائما نگران از دست دادن طرف مقابلمان هستیم به جای این که از وجود عشق در زندگی لذت ببریم.

 

تفاوت بین مرد و زن در ابراز عشق

 

فقط یادتان باشد نحوه ابراز عشق در مردان و زنها با هم تفاوت دارند گاهی اوقات شاید فکر کنید طرف مقابل به اندازه ما در رابطه عاشق نیست یا وابسته ما است.

ممکن است این نشانه ها اشتباه باشد چون مردان و زنان در یک رابطه مثل هم رفتار نمی‌کنند و عشقشان را به نحوی متفاوت از یکدیگر ابراز می‌کنند ولی در کل عشق واقعی چند نشانه دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 

نشانه های عشق واقعی در مردان

 

پسر تنها

 

وقتی مردی واقعا عاشق شما باشد این نشانه ها و رفتارها را از خود بروز می دهد که عبارتند از:

۱.یک مرد عاشق از شما حمایت می کند، شما را تشویق می کند تا در زندگی، تحصیل و کار موفق باشید او به شما حس اعتماد به نفس می دهد. یک مرد عاشق واقعی هیچ وقت شما را سرزنش نمی کند و یا از شما عیب و ایراد نمی گیرد.

۲.او شما را همانطور که هستید دوست دارد، اگر رفتار بدی در شما ببیند آن را به شکلی محترمانه و درست بیان می کند.

۳.مردی که واقعا عاشق زنی باشد با او در مورد تشکیل خانواده، ازدواج و غیره صحبت می کند و در مورد آینده خود با شما نقشه می کشد و همینطور مایل است شما را به خانواده و دوستانش معرفی ‌کند.

۴.برای یک مرد عاشق شما تنها زنی است که در کانون توجه او قرار دارید.

نشانه های عشق واقعی در زنان

 

دختر تنها

 

۱.وقتی زنی عاشق مردی می شود همیشه همراه و همگام  او است و سعی می کند در هر کاری به او کمک کند.

۲.یک زن عاشق شما را به خانواده و دوستانش معرفی می کند و شما را از آنها پنهان می‌کند در مورد شما کنجکاوی دارد و در مورد آینده با شما صحبت میکند.

۳.زنی که عشقش واقعی است در رابطه اعتماد به نفس دارد، با آمدن شما به زندگی اش در بقیه کارهایش اختلال به وجود نمی‌آید. در رابطه خودش است و شما می توانید به راحتی نکات مثبت و منفی او را ببینید.

 

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

نوروز مبارک

بهترین سفره هفت سین رو داشته باش…

سفره هفت سین | چینش هفت سین جذاب برای عید،بهترین سفره هفت سین در عید را شما داشته باشید هر ساله ایرانیان برای چیدمان و تزیین هرچه بهتر آن در تلاش اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ