دمنوش گیاهی به لیمو

دمنوش های آرامش بخش را بشناسیم

دمنوش های آرامش بخش را بشناسیم

 

زندگی در جوامع امروزی با توجه به مشکلات و شلوغی هایی که وجود دارد بدون استرس و اضطراب نیست.

فاصله گرفتن ما از طبیعت  و روی آوردن به زندگی های ماشینی تنش ها را دو چندان کرده است .افرادی که به خصوص در محیط های شهری زندگی می کنند همواره به دنبال راهی هستند تا فشار این نابسامانی های استرسی وعصبی را کم کنند .

یکی از راه های بی خطری که برای کاهش فشار های عصبی بعد از یک روز پر مشغله کاری و فرار از ترافیک وجود دارد پناه بردن به یک گوشه دنج آرام و نوشیدن دمنوش هایی است که حس آرامش بخشی به انسان می دهند.

دمنوش ها که از طبیعت به دست آمده اند میتوانند حس نزدیکی به طبیعت را در انسان القا کرده، و با اثرات مستقیم و غیر مستقیم بر اعصاب ما به ما کمک کنند این دمنوش ها گیاهی هستند و عوارض دارو های شیمیایی را ندارند .

 

فقط توجه داشته باشید ، مادران باردار هر خوراکی را که میخواهند مصرف کنند حتما زیر نظر پزشک مربوطه باشد.برخی از دمنوش ها برای افراد حامله ممکن است خطرناک باشد و موجب سقط جنین شود.

 

برای آشنایی با روش تهیه انواع مختلف آنها، با ما همراه باشید.

 

۱.دمنوش گیاهی باد رنجبویه

طب سنتی این گیاه را برای هضم و اعصاب بسیار مفید معرفی کرده است. نام دیگر این گیاه ملیسا است.عملکرد تیروئید را بهبود می بخشد ومیزان استرس را به دلیل وجود آنتی اکسیدان های ضد اضطراب کاهش می دهد.

 

 

دمنوش گیاهی باد رنجبویه

 

۲.دمنوش نعنا

نعنا گیاهی معطر است که دمنوش آن برای کاهش استرس و اضطراب بسیار موثر است.ماده ای در نعنا وجود دارد به نام مونتول که مصرف آن ، حس ریلکسی و راحتی به افراد می دهد.در نتیجه مصرف دمنوش نعنا برای رفع خشکی و گرفتگی عضلات نیز مفید است.قبل از خواب یک فنجان دمنوش نعنا به شما کمک می کند خواب عمیق و راحتی داشته باشید.

 

 

دمنوش گیاهی نعنا

 

۳.دمنوش بابونه

دمنوش گیاهی بابونه خواص زیادی دارد که یکی از آن ها کمک به آرامش اعصاب و تقویت حافظه است. از جمله دیگر خواص بابونه که در طب سنتی به آن اشاره شده است می توان به در مان سرگیجه و تشنج، بهتر کردن خون رسانی به مغز و کلیه،رقیق کردن خون و کمک کننده به کم خونی.

 

دمنوش گیاهی بابونه

 

۴.دمنوش چای سفید

این دمنوش از زمان های قدیم جزو دمنوش های مود علاقه امپراطورهای چینی بوده است.از جمله خواص این دمنوش عملکرد بهتر قلب و عروق،آرامش بخش اعصاب ، مقابله به پوکی استخوان ،درمان آنفولانزا نام برد.

 

دمنوش گیاهی چای سفید

 

۵.دمنوش آرامش بخش به لیمو

به لیمو دمنوشی است که طعم نعنا و لیمو را باهم دارد .میزان هور مون کورتیزول را در بدن کاهش داده در نتیجه منجر به کاهش فشار های عصبی و استرس می شود.از طرفی باعث میشود فرد بیشتر حالت آرامش بخشی داشته باشد.

 

دمنوش گیاهی به لیمو

 

۶.دمنوش گل سرخ

دمنوش گل سرخ ، مقاومت بدن در برابر بیماری‌های ریوی را بالا برده؛  برای افرادی که  بنیه بدنی ضعیفی دارند بسیار مفید است.

استفاده از این دمنوش برای ضد افسردگی و آرام بخش اعصاب توصیه می‌شود.همچنین برای رفع نفخ معده وناراحتی های ریوی و کلیوی و افرادی که تپش قلب دارند نیز، استفاده می شود.

 

دمنوش گیاهی گل سرخ

 

دمنوش ها را مانند چای در آب جوش دم کرده و نوش جان کنید.

 

درباره ی سحر مؤیدی